Australian Open. Надаль з боями проходить Шварцмана і продовжує переможну серію на мейджорах

Рафаель Надаль виграв вже 11-й матч поспіль на турнірах Великого Шолома.

Мельбурн, Австралія • 15-28 січня • хард • A$22,624,000
Чинний чемпіон: Роджeр Фeдерер (Швейцарія)
Сітки турніру: кваліфікаціяодиночний розряд

Четверте коло
Р. Надаль (Іспанія, 1) - Д. Шварцман (Аргентина, 24) 6-3, 6-7 (4), 6-3, 6-3
К. Едмунд (Великобританія) - А. Сеппі (Італія) 6-7 (4), 7-5. 6-2, 6-3

• Майже чотири години знадобилося лідеру світового рейтингу для перемоги над аргентинським тенісистом. Шварцман мав потрійний брейкпоінт у середині стартового сету, Надаль свою подачу зберіг, після чого виграв ще два гейми поспіль. У другій партії суперники тричі обмінялися брейками, а на тайбрейку аргентинцеві вдалося відповісти чотирма міні-брейками на два міні-брейка Надаля. Рафі довелося відігравати брейкпоінти і на старті третього, і четвертого сетів (всього - 7), але щоразу Шварцман реалізувати свої шанси не зміг. Надаль, в свою чергу, виконав по брейку в кожному сеті, а також зумів реалізувати третій матчбол на подачі суперника в дев'ятому геймі.

Для першої ракетки світу це був 15-й матч поспіль на Шоломі проти тенісистів нижче топ-25 в рейтингу і 11-та перемога поспіль. Вихід до чвертьфіналу дозволяє Рафі гарантувати собі першу сходинку у світовій класифікації, незалежно від результатів другого номера АТР Роджера Федерера (титул для швейцарця і поразка Надаля до 1/4 в Мельбурні дозволили б Федереру вийти на перше місце).

Надаль вдесяте побореться за вихід до півфіналу на Відкритому чемпіонаті Австралії. Його суперником в 1/4 став хорват Марін Чилич, шоста ракетка світу. Статистика особистих зустрічей: 5-1 на користь Рафаеля. Свою єдину перемогу над іспанцем Марін здобув ще в 2008 році. На мейджорі тенісисти зіграли тільки один раз: 2011 року і теж на Australian Open. За п'ять матчів, в яких Чилич програв Надалю, хорват зумів взяти лише один сет.

• Уперше в 1/4 фіналу на мейджорі виступить Кайл Едмунд. Британець на цьому турнірі вже встановив один з особистих рекордів, вигравши два п'ятисетових поєдинки, чого йому раніше жодного разу не вдавалося. Едмунд - лише другий тенісист з Великобританії (крім Енді Маррея), який з 1985 року зіграє в чвертьфіналі австралійського Шолома. Суперник Кайла Едмунда визначиться в матчі Ніка Кіріоса і Григора Димитрова.

Додано Maria Melnyk:  21/01/18 10:37  Переглядів: 3 781   Рейтинг:: 0