Український теніс / Юніори

Юніори. Цюрпалевич та Бєлінський перемагають на "Кубку Антея"

Українські тенісисти святкували перемогу на домашньому турнірі в Києві

Сьогодні в столиці України завершився міжнародний юніорський турнір Tennis Europe першої категорії серед тенісистів віком до 16 років. Наші гравці виграли всі три фінали, в яких брали участь.

Першим титул завоював 14-річний В'ячеслав Бєлінський, який був посіяний під другим номером. У вирішальному матчі уродженець Донецька обіграв лідера посіву - 16-річного Матаса Василяускаса з Литви: 3:6, 6:3, 6:3.

Раніше юний українець жодного разу не вигравав турніри першої категорії ні в одній з вікових категорій, а сьогоднішній титул став для нього другим у поточному сезоні і третім за час виступів на турнірах U16: в кінці минулого сезону він виграв турнір третьої категорії в Туреччині, а місяць назад - змагання в Албанії.

Після фіналу серед хлопців відбувся вирішальний матч серед дівчат, в якому також грали представниці України та Литви. Першій сіяній Аліні Цюрпалевич знадобилося більше двох з половиною годин, щоб обіграти другу ракетку турніру Клаудію Бубеліте: 3:6, 6:2, 7:6(4).

У третьому сеті 16-річна львів'янка вела з рахунком 5:2, однак не змогла втримати перевагу і програла три гейми поспіль. Потім литовка перевела гру на тай-брейк, у якому Цюрпалевич спочатку поступалася одним розіграшем, а після обміну міні-брейками (4-3, 4-4) виграла три очки поспіль.

Зазначимо, що в цьому сезоні Аліна виступає переважно на турнірах ITF Juniors, і титул в Києві став для неї першим в категорії U16. У минулому сезоні вона програла два подібних фінали: на турнірі другої категорії в Туреччині і тут же в Києві своїй співвітчизниці Любові Костенко.

У парному фіналі серед дівчаток зустрічалися два українські дуети, в якому сильнішими виявилися лідери посіву: Ольга Молчанова та Анастасія Соболєва в двох сетах обіграли Ірину Лисих та Юлію Жительну: 7:6(0), 6:4.

14-річні дніпрянки раніше не виступали разом на турнірах Tennis Europe, і парний титул в Києві став в цьому сезоні для них другим і третім відповідно. Минулого місяця Молчанова стала чемпіонкою турніру першої категорії в Італії, а Соболєва з різницею в три тижні виграла турніри в Білорусі та Молдові.

У суботу на грунтових кортах тенісного клубу "Антей" пройдуть півфінальні матчі у віковій категорії до 14 років і фінали в парі, а в неділю визначаться чемпіони змагань в одиночці.