Головне / Український теніс / US Open

US Open. Цуренко вперше в кар'єрі проходить до чвертьфіналу турніру Великого Шолома

Леся Цуренко здобула непросту перемогу в боротьбі за новий особистий рекорд на мейджорі.
US Open - The Grand Slam
Нью-Йорк, США • 27 серпня - 9 вересня • хард • $40,912,000
Чинна чемпіонка: Слоан Стівенс (США)
Сетки турнира: кваліфікаціяодиночний розряд

Четверте коло
Леся Цуренко (Україна) - Маркета Вондроушова (Чехія) 6-7 (3), 7-5, 6-2

Цуренко зі старту вийшла вперед з брейком і не дозволила суперниці реалізувати її шанси на зворотний брейк: 3-0. Вондроушова відігралася пізніше і з 1-4 зрівняла рахунок. Відігравши два прихованих сетбола, українка перервала успішну серію чешки, а під час переходу викликала на корт лікаря. Лесі вимірювали тиск, після чого оголосили медичний тайм-аут. Втративши гейм на своїй подачі, українка пішла з сетболу в 12-му геймі, але на тайбрейку на три міні-брейка зуміла відповісти лише одним.

На початку другої партії обидві дівчини виконали по кілька подвійних помилок і в підсумку обмінялися брейками (Леся зрівняла рахунок з 0-2). Суперниці по черзі брали свої подачі, поки в дев'ятому геймі шанси на брейк не отримала Цуренко. Скориставшись прихованим сетболом, на своїй подачі відстояти гейм в українки не вийшло (5-5), але і чешка подачу не втримала - 6-5. З другої спроби подати на партію Цуренко все-таки вдалося: з 15-30 Леся бере три розіграші поспіль і переводить матч у вирішальний сет.

До фізіотерапевта через проблеми зі стегном звернулася Водроушова і отримала медичну допомогу за межами корту. Чешка повернулася на майданчик з пов'язкою на правому стегні і за перших три гейми, два з яких на її подачі, зуміла виграти всього один розіграш. Далі дівчата обмінялися брейками (4-1), а за рахунку 5-2 Цуренко вийшла подавати на матч. Не використавши два матчбола, Леся відігралася з брейкпоінта, і вже з третьої спроби завершила зустріч на свою користь. Матч тривав 2 години і 32 хвилини.

Суперницею Лесі Цуренко в чвертьфіналі стала 19-я ракетка світу Наомі Осака. В їх єдиному очному поєдинку чотири роки тому на турнірі ITF перемогу святкувала японка.

Сьогодні 29-річна українка боролася за свій дебютний чвертьфінал на турнірах Великого Шолома. Серед наших тенісистів в 1/4 мейджорів грали Андрій Медведєв, Катерина Бондаренко , Олександр Долгополов та Еліна Світоліна .

В 1/4 фіналу в Нью-Йорку виступили двоє наших гравців - Андрій Медведєв (1993) і Катерина Бондаренко (2009).

Леся Цуренко проводить свій 29-й турнір Великого Шолома. Нагадаємо, що Цуренко двічі зупинялася в 1/8 фіналу: в 2016-му році в Нью-Йорку і цього сезону на Ролан Гаррос.

Результати на Відкритому чемпіонаті США, який Цуренко починала в статусі 36-ю ракетки світу, і сьогоднішні поразки Домініки Цибулкової і Маркети Вондроушової гарантують українці за підсумками змагань новий особистий рекорд (на даний момент - 26-е місце). Раніше найкращим результатом Цуренко у світовій класифікації був 29-й рядок (липень-2017).

Додано Maria Melnyk:  4/09/18 01:04  Переглядів: 34 719   Рейтинг:: 0