Реєстрація    Увійти
Авторизація
Український теніс / Інтерв'ю

Інтерв'ю з 577 ракеткою світу - українцем Георгієм Кравченком! Як живуть і скільки заробляють професійні тенісисти? Життя на турнірах ITF

Георгій Кравченко - професійний український тенісист. Переможець трьох турнірів ITF в одиночному розряді. На даний момент перебуває на 577-й позиції в рейтингу ATP
Інтерв'ю з 577 ракеткою світу - українцем Георгієм Кравченком! Як живуть і скільки заробляють професійні тенісисти? Життя на турнірах ITF
В інтерв'ю з Георгієм Нікіта Опря поговорив про те, як насправді живуть професійні тенісисти. Скільки заробляють гравці, які виступають на турнірах серії ITF? Як вони виживають і які труднощі долають? Усе це та багато іншого ви сьогодні зможете дізнатися в цьому інтерв'ю

- Георгію, сьогодні в інтерв'ю хотілося б розвіяти велику кількість міфів про те, як насправді живуть і розвивають кар'єру професійні тенісисти, які перебувають за межею топ-200 рейтингу ATP. Розкажіть, де на даний момент ви проживаєте і тренуєтеся?
- Наразі я проживаю в Іспанії в місті Сабадель, яке розташоване за 20 кілометрів від Барселони. Уже протягом 5 років я тренуюся в тенісній академії "Master Tennis Barcelona". Взагалі, це не зовсім типова тенісна академія. Тут знаходиться група, в якій перебувають близько 12 професійних гравців і 5 тренерів, які намагаються створювати спільний турнірний розклад, щоб готуватися і їздити на ITF турніри однією великою командою. Завдяки цьому дуже легко і зручно відбувається тренувальний процес перед турнірами і під час них. Завжди є гравець, з яким ти можеш зіграти спаринг, і завжди є тренер, до якого ти можеш звернутися по допомогу та пораду протягом турніру.

+

- Чи можете ви назвати Іспанію оптимальною країною для проживання і розвитку професійного тенісиста, який грає ITF? Які європейські країни ви могли б назвати ідеальними для розвитку професійної кар'єри і зручності проживання?
- Так, звичайно Іспанія досить зручна країна для розвитку кар'єри професійного тенісиста, як мінімум тому, що тут проводиться досить велика кількість турнірів ITF. Звісно, насамперед треба відштовхуватися від того, в яких країнах проводиться найбільша кількість турнірів. На даний момент такими країнами є: Італія, Франція, Німеччина та Іспанія. Саме тому, на мою думку, ці країни є найоптимальнішими для проживання та розвитку кар'єри професійного тенісиста. Але найкращими місяцями для тренувань і розвитку кар'єри я б назвав південь Іспанії та південь Італії. По-перше, там дуже гарний клімат і можна тренуватися повний рік на відкритих кортах, а по-друге, південь Іспанії та Італії значно бюджетніший, ніж північний та інші регіони.

- Розкажіть, будь ласка, трохи про початок вашої кар'єри. Хто був вашим першим тренером? У якому місті починали грати і на яких кортах?
- У теніс я почав грати у своєму рідному місті Києві, в якому я і народився. Мої батьки грали в теніс на аматорському рівні і у віці 4 років, я сидів на кортах і бачив, як вони грають у теніс, і теж захотів спробувати. Таким чином, вони вирішили мене віддати в групу для дітей, щоб я теж почав грати в теніс. Першим моїм тренером була Людмила Миколаївна Петрова і свої тренування я почав на кортах стадіону "Динамо". У групі зі мною тоді також тренувався Олексій Крутих, нам було по 5 років і ми були одного року народження.

- Хто був вашим найпринциповішим суперником у дитячій та юнацькій кар'єрі? Можливо хтось із наших хлопців 2000 року народження?
- Я намагався максимально фокусуватися тільки на собі і на своїй грі. Не розділяв суперників на принципових чи не принципових, тому просто виходив на тенісний корт і грав. Серед наших хлопців теж такої принциповості не було, ми навпаки завжди були дуже дружні, підтримували і раділи один за одного на будь-яких змаганнях.

- Чи грали ви турніри ТЕ та ITF Juniors, крім внутрішніх українських турнірів ФТУ?
- Так, звісно, звісно. Свій останній ФТУ турнір я зіграв у віці 11 років і після цього вже почав грати турніри від Tennis Europe. Я грав дуже багато турнірів у категорії до 14 років, а в категорії до 16 років я вже перейшов на турніри серії ITF Juniors. Моєю найвищою позицією в юніорському світовому рейтингу був 56 рядок.

Також, у віці 17 років я вперше виступив на юніорському Wimbledon і Roland Gaross, і після цього вже почав свої виступи в професійному турі на рівні турнірів ITF.

- Як проходив ваш етап переходу з юнацького тенісу в професійний? Як і в якому віці вдалося набрати перші очки в рейтингу ATP і просуватися по рейтингу?
- Це був надзвичайно важкий етап. Ти просто потрапляєш у повністю інший для себе світ. По-перше, організація юніорських турнірів ITF набагато краща за організацію вже професійних турнірів ITF 15K. І ось ти потрапляєш у кваліфікацію, думаючи, що ти обов'язково переможеш, тому що ти ж був у топ-100 найкращих у юніорах, але тут на тебе чекає вже досвідчений суперник, який так просто тобі не віддасть жодного гейму, і йому байдуже, яку позицію ти там посідав у юніорах. Свій перший рейтинговий бал ATP я здобув у 17-річному віці на турнірі ITF 15К у місті Рівне. Потім протягом року було дуже важко і я за цей час зміг заробити лише 4 рейтингові бали. Але згодом я переїхав до Іспанії і мої справи пішли набагато краще, до того ж за плечима вже був достатній досвід і моя фізична готовність ставала дедалі кращою і кращою.

- З чого складається ваш тренувальний процес на даний момент? Скільки днів і годин на тиждень ви тренуєтеся? Скільки часу витрачається на ОФП і скільки на теніс?
- Все залежить від того, в якому фізичному і моральному стані я перебуваю. Але найчастіше, я тренуюся 6 днів на тиждень і 1 день у мене йде на відпочинок. На корті я проводжу щонайменше півтори години на день, а тренування з ОФП у середньому триває годину-півтори. Якщо до турніру залишається ще досить велика кількість днів, то можу тренуватися на корті й більшу кількість часу. Тому що далі від турніру, то більше я тренуюся і проводжу часу на корті.

- Як багато людей входить на цей момент до вашої команди і хто вас тренує?
- Дуже важлива частина моєї команди - це мої батьки. Вони зі мною завжди і з самого початку. Що стосується тренерів, то на даний момент, оскільки я тренуюся в академії, у мене немає приватного тренера з тенісу і фізпідготовки. В академії є один із тренерів, який за мною закріплений, але більшу частину сезону він проводить із гравцем топ-100 ATP, іспанцем Жауме Мунаром. Тому працювати з ним на постійній основі ми не можемо, але й інших тренерів, які його підміняють, назвати повноцінною частиною своєї команди я не можу. Фізіотерапевта у своїй команді я не маю, це досить дорого і тому іноді я просто звертаюся до місцевих фізіотерапевтів, якщо цього потребую.

- А на турніри ви подорожуєте самі чи все ж таки хтось із членів команди супроводжує вас?
- Буває по різному. Іноді зі мною на турніри їздить мама, дуже рідко буває що тренер. Але, як правило, особисто разом із тренером я не подорожую на змагання через те, що це дуже дорого. Дуже часто я з іншими гравцями академії вирушаю на змагання і ми беремо одного спільного тренера і ділимо між собою витрати на його проживання, харчування та роботу. Бувають і турніри, на які я вирушаю самостійно, але ментально звичайно це не дуже просто.

- Чи є у вас людина в команді, яка займається організацією ваших поїздок на турніри? Бронюванням готелів, автобусів тощо. Чи все доводиться робити самостійно?
- Як правило, я роблю це все сам. Але я дуже вдячний своїй мамі за те, що коли я просто фізично не встигаю це все зробити і забронювати, вона зі мною залишається на зв'язку і відразу допомагає в цих питаннях.

- Чи є у вас якісь спонсори, які допомагають покривати витрати на поїздки на турніри? Або спонсори, які видають вам безкоштовно форму, ракетки, струни тощо?
- Найчастіше мені з цим допомагають батьки. Я їм дуже вдячний і якби не вони, то, напевно, не мав би можливості грати в теніс узагалі. Спонсорів і контрактів у мене немає, безкоштовних струн або форми теж ніхто не видає. Усе доводиться купувати власним коштом і звісно це все досить важко.

- Як ви вже говорили раніше, наразі ви тренуєтеся в тенісній академії в іспанському місті Сабадель. Розкажіть, яка ваша думка про тенісні академії? Чи можна назвати тенісні академії найкращим шляхом для розвитку професійної кар'єри гравця?
- Досить складне питання, тому що кожна академія відрізняється від іншої. Є велика кількість академій, які зациклені на великому потоці гравців і на зароблянні грошей і такі місця я вважаю поганими для розвитку професійної кар'єри. Але, звісно, є й інші академії, у них може бути менше тренерів і менше гравців, але водночас вам приділятимуть набагато більше часу і буде більша кількість саме індивідуальних тренувань. Тому я вважаю, що шлях тренування в тенісних академіях - це добре і варто все ж таки спробувати, бо не спробуєте - не дізнаєтесь.

Серед плюсів академій я також би відзначив їхню зручність у тренувальному процесі. У тебе є все в одному місці і тенісні корти, і зал, і тобі не треба витрачати зайвий час на дорогу між тенісним клубом, спортивною залою і своїм будинком. Але все ж я б уважніше підходив саме до вибору академії, в якій ви хочете тренуватися.

- Яку роль відіграє тенісна академія для юніора, який тільки починає свій шлях у тенісі?
- Як на мене, час юніорської кар'єри - це час закладання фундаменту і важливо мати особистого тренера, який буде тебе вести, який проводить для тебе індивідуальні тренування, який закладає тобі техніку як ударів так і роботи ніг. В академіях знайти такого тренера не завжди легко, але можливо. Для тенісиста-юніора також дуже важливо перебувати в конкурентному середовищі, щоб мати змогу грати з гравцями свого та вищого рівня. Саме це і є великим плюсом тенісних академій, що тобі завжди є з ким грати і ти можеш підвищувати свій рівень завдяки таким спаринг тренуванням.

- Шлях тенісиста, який грає турніри серії ITF і серії Challenger, є досить непростим, як з фінансового погляду, так і з морального. Тому хотілося б торкнутися саме фінансового питання і теми того, як і скільки заробляють професійні тенісисти, які ще не дійшли до рівня турнірів ATP. Скажіть, чи реально виходити в плюс фінансово граючи турніри серії ITF ф'ючерс?
- На мою думку, це неможливо. Єдиний варіант, за якого таке ймовірно - це якщо ти постійно виграєш ф'ючерси, один турнір за іншим. Але, як правило, гравці серії ф'ючерс вони в постійному мінусі, до того ж якщо ти ще й подорожуєш із тренером.

Як приклад можу сказати, що навіть якщо ти дійшов до фіналу турніру ITF, але водночас ти поїхав на турнір із тренером, то ти все одно будеш із нього в мінусі. Тому більшість гравців, які грають турніри ITF, розуміють, що наразі вони не заробляють, а вкладають у себе, щоб пройти цей рівень і далі вже мати можливість добре заробляти на життя та виходити в плюс.

- Рахували яку кількість грошей ви заробили/витратили за минулий сезон? (Наприклад, яка сума доходу або витрат у вас вийшла в сезоні 2023 року)
- Так, звичайно я рахував свої витрати за минулий сезон. Не хотілося б називати конкретні суми, але за весь сезон 2023 - це вийшов великий мінус. Як я і говорив до цього, це ніякий не секрет і вийти навіть в нуль виступаючи на турнірах ITF майже неможливо. Уже в січні цього року, я дійшов до фіналу турніру серії UTR в Барселоні, де заробив близько 2000$ і виграв турнір серії ITF 15K в Манакорі, де заробив близько 1500€. Але все одно навіть із такими результатами за місяць я зміг лише вийти в нуль або навіть невеликий мінус. Це все дуже складно, тому треба прогресувати і переходити на турніри серії вище, щоб виходити хоча б у стабільний нуль.

- Як знаходити мотивацію і натхнення грати далі, коли розумієш, що зараз професійна кар'єра не виводить тебе у фінансовий плюс?
- Іноді мені буває досить складно знаходити мотивацію, але я намагаюся фокусуватися на тому, що мені дуже пощастило, що я можу займатися своєю улюбленою справою. Насправді я дуже щаслива людина і маю навпаки отримувати тільки задоволення від того, чим займаюся. Плюс уже досить пізно відступати назад, треба йти до кінця, до своєї мети і просто не зупинятися.

- Чи часто вам пишуть негативні коментарі у ваших соцмережах після поразок? Наскільки важко психологічно справлятися з такою кількістю негативу?
- Так, це трапляється завжди після кожної поразки. Одного разу я навіть відключив повідомлення від користувачів, які на мене не підписані, і зробив свій акаунт закритим, щоб ніякі "ставочники" мені не могли писати. Але навіть коли я такі повідомлення бачив, то в мене це викликало лише сміх, бо людина не знайшла для себе нічого кращого, ніж заробити гроші на комусь, і це доволі сумно. Тому мене такі повідомлення ніяк не чіпляють і я просто на них не реагую і видаляю.

- Розкажіть, наскільки взагалі добре організовані турніри серії ITF? Чи відрізняються вони якось у плані організації від турнірів серії Challenger?
- Взагалі багато що залежить від того, в якій країні проводиться турнір ITF і яка його категорія 15К або 25К. Цього року я грав турнір серії ITF 15K у Франції в місті Гренобль, і за організацією цей турнір був на дуже високому рівні. Також дуже добре все організовано на турнірах ITF 25K, які знаходяться у Франції, Іспанії, Італії та Німеччині. Але все одно це не може зрівнятися з організацією турнірів рівня Challenger, тому що дуже часто на ITF не вистачає кортів для тренувань, на тренування дають старі та зношені м'ячі, на території комплексу немає фітнес-залу, автобус від готелю до кортів ходить тільки один або два рази на день.

А на турнірах серії Challenger - це все організовано дуже якісно, ти відчуваєш інший підхід до всіх цих деталей і для тебе організатори намагаються створити дуже хороші та комфортні умови. Тобі не треба думати про погані м'ячі чи про те, чи зможеш ти сьогодні потренуватися, тому що ти чітко знаєш, що зараз принесуть банку нових м'ячів і дадуть тобі корт для тренування у зручний для тебе час. Та й узагалі атмосфера на турнірах Challenger набагато приємніша, ти почуваєшся так, ніби це справжнє свято.

Корти на турнірах Challenger зроблені майже завжди з досить великою кількістю трибун, на які приходять глядачі, що створює особливу атмосферу. Тому звісно різниця в організації та атмосфері між турнірами ITF і турнірами Challenger дуже велика.

- Які ITF-турніри на цей момент ви могли б назвати найулюбленішими за атмосферою та організацією?
- Я думаю, що наразі такими турнірами для мене є ф'ючерси, які проводяться в Польщі. Причиною тому є те, що все таки на турнірах у Польщі ти почуваєшся майже як удома і це тебе дуже надихає та заспокоює. Атмосфера на них дуже затишна і приємна для мене, тому я завжди намагаюся приїжджати на ф'ючерси, які там проводяться.

- Як відбувається етап реєстрації на турніри ITF? Як подається заявка на турніри цієї серії?
- Для початку треба бути зареєстрованим у системі ITF і зробити річний членський внесок, який коштує близько 100$. Після цього ти спокійно можеш заявлятися на турніри протягом усього року. Також у цій системі доступний календар турнірів. Зазвичай, вони з'являються в календарі за 2-3 місяці до їхнього початку і ти можеш просто натиснути на клавішу "заявитися". Це досить простий, швидкий і зручний процес для гравців.

- У січні ви перемогли на турнірі ITF 15K у Манакорі, з чим вас хочу щиро привітати. Під час турніру ви обіграли низку міцних тенісистів і не віддали жодного сету за турнір. З чим ви пов'язуєте такий успішний результат? Хороша форма, кондиції, покриття корту? Чи сукупність усіх чинників?
- Дякую за привітання. Я думаю, що це все ж сукупність усіх чинників, тому що за тиждень до цього я зіграв на турнірі UTR у Барселоні 6 матчів і набрав максимально оптимальні кондиції. Перед турніром у Манакорі я вже прекрасно розумів, які удари і схеми у мене добре працюють, які погано. Тому я був дуже добре підготовлений до турніру в Манакорі, як фізично, так і ментально, і отримував задоволення від того, що відбувалося на корті та поза ним.

- Турнір у Манакорі проходив на харді. Скажіть, це ваше найулюбленіше покриття? Якщо так, то чому?
- Якщо брати ще з часів юніорської кар'єри, то мені завжди більше подобалося хардове покриття, воно краще підходило під мій стиль гри. Я грав у більш активний теніс із великою кількістю плоских ударів і тому більш комфортно почувався саме на харді. Але коли я почав тренуватися в Іспанії, я досить добре почав грати на ґрунті. І навіть якщо брати статистику моїх матчів і титулів, то в мене найкращі показники саме на ґрунті, бо 2 з 3 своїх титулів я виграв саме на цьому покритті і фіналів на ґрунті в мене також більше. Але в будь-якому разі, я вважаю себе універсальним гравцем, якому зручно і який може добре виступати на обох покриттях.

- До початку повномасштабної війни, в Україні теж проводилася низка турнірів ITF. Чи відчувалися домашні українські турніри якось по-особливому в плані атмосфери та організації? Який ваш найулюбленіший турнір ITF на якому ви виступали в Україні?
- Мені здається, що турніри в Україні для мене були дійсно особливими в ментальному плані, бо все ж таки більшу частину свого часу я тренувався за кордоном. Щоразу повернення додому в Україну викликало в мене тільки позитивні емоції і коли я перебував удома, мені було набагато легше в ментальному плані.

Усі турніри були для мене особливими: у Рівному я набрав свій перший бал ATP, в Ірпені я виграв свій перший професійний титул у кар'єрі в парі, у Вишково мені дуже сподобалося місце і корти, там я показав хороший результат і дійшов до півфіналу одиночки. В Україні всі турніри були чудовими, тому виділити саме якийсь один не можу.

- Підсумовуючи, хотілося б дізнатися про ваші цілі та бачення свого майбутнього в тенісі. Скажіть, яка ваша головна мета на сезон 2024?.

- Я б сказав, що моя найголовніша мрія в тенісі - це досягти свого максимуму, розкрити повністю весь свій потенціал і мені здається, що цього я ще не зробив. Тому ставлю перед собою саме таку мету і завдання.

- Ким ви себе бачите через 10 років? І якби не професійна кар'єра в тенісі, то ким би ви себе бачили в житті?
- Як кажуть, хочеш розсмішити Бога - розкажи йому про свої плани. Важко сказати, що буде через 10 років, тому намагаюся жити теперішнім моментом і не забігати так далеко вперед. Але звісно хотілося б мати змогу продовжувати свою тенісну кар'єру, мати достатньо для цього здоров'я і можливостей, заробляти на життя тенісом, бо це моя улюблена справа.

Якби не теніс, то ким би себе бачив? Коли я вже остаточно вирішив займатися тенісом, то далі вже не було думок про якісь інші варіанти і не бачив у цьому сенсу. Бо коли приймаєш рішення займатися чимось, то розумієш що треба повністю занурюватися в цю справу з ніг до голови.

- Георгію, спасибі вам за інтерв'ю і за такі досить відверті та чесні відповіді. Бажаю вам успіхів і якомога більше перемог, як на тенісному корті так і в житті!
- Дякую вам за інтерв'ю і за теплі побажання!

Питання від підписника: Які є ефективні вправи для юніора 14 років, які допоможуть на корті?
- Треба відштовхуватися від фізичних і ментальних характеристик гравця. Усе дуже індивідуально, але у віці 14 років закладається великий фундамент і я б звернув увагу на вправи, які розвивають швидкісні якості та роботу ніг. Але звісно треба мати свій індивідуальний план вправ і тренувань, який буде зручний і необхідний саме для вас. Головне - це робити все тільки з позитивними емоціями і отримувати максимальне задоволення від того, що робиш.

Бліц:

Улюблений гравець у WTA турі:
- Еліна Світоліна 🇺🇦

Улюблений гравець в ATP турі:
- Яннік Сіннер 🇮🇹

Улюблений удар у тенісі:
- Дропшот зліва по лінії 🎾

Улюблений турнір Grand Slam:
- Wimbledon 🇬🇧

Улюблений гравець із BIG-3:
- Роджер Федерер🇨🇭

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! 💙💛

🔔 Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

 

Додано admin:  14/04/24 22:00  Переглядів: 3 109   Рейтинг:: +2  
2 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.