Світовий теніс / Australian Open

Australian Open. Марін Чилич - перший в історії хорват, який вийшов до фіналу турніру

Шоста ракетка світу подолав опір Кайла Едмунда.

Australian Open - Grand Slam
Мельбурн, Австралія • 15-28 січня • хард • A$22,624,000
Чинний чемпіон: Роджeр Фeдерер (Швейцарія)
Сітки турніру: кваліфікаціяодиночний розряд

Півфінал
М. Чилич (Хорватія, 6) - К. Едмунд (Великобританія) 6-2, 7-6(4), 6-2

2 години і 18 хвилин тривав перший півфінальний поєдинок у чоловічій сітці змагань.

Чилич зумів виконати чотири брейки (по два - в першій і третій партіях), не віддавши жодного гейму на своїй подачі. За весь матч у Едмунда було всього два брейкпоінта (у стартовому геймі). Для 23-річного британця це був дебют у півфіналах на мейджорах. В 1/4 Кайл зупинив торішнього півфіналіста змагань і третю ракетку світу Григора Димитрова.

Чиліч перемагає у другому очному поєдинку тенісистів у турі (вперше зіграли у другому раунді на Мастерсі в Шанхаї рік тому, матч в активі хорвата).

На шляху до фіналу шоста ракетка світу також обіграв Вашека Поспішила, Жоао Соузу, Райана Харрісона, Пабло Каррено Бусту, а Рафаель Надаль у чвертьфіналі знявся на старті п'ятого сету.

У фіналі турніру Марін Чилич зіграє з переможцем зустрічі Хьон Чон - Роджер Федерер.

• Вихід у фінал дозволить хорвату встановити особистий рекорд у рейтингу і піднятися на третю сходинку за підсумками Australian Open.

• Марін Чилич - лише другий тенісист не з "Великої Четвірки" (Джокович-Федерер-Маррей-Надаль), який виступить у фіналі Australian Open з 2008 року, коли до цієї стадії змагань дійшов Жо-Вілфрід Цонга. У сезоні-2014 у вирішальному матчі в Мельбурні зіграв Стен Вавринка, для якого це був дебютний фінал на Шоломі.

• Марін - перший представник Хорватії у фіналі Відкритого чемпіонату Австралії як серед чоловіків, так і серед жінок. Чилич також став п'ятим тенісистом під шостим номером посіву, який у Мельбурні дійшов до фіналу (у Відкритій Ері).

• 29-річний Чилич втретє буде боротися за титул на мейджорі: 2014 року виграв на US Open, в минулому сезоні став фіналістом на Вімблдоні. Марін - 27-й тенісист Відкритої Ери, який дійшов до фіналів як мінімум на трьох турнірах Великого Шолома.

• Уже втретє в півфіналі Grand Slam зустрілися тенісисти з Великобританії і Хорватії (Вімблдон-2001: Горан Іванішевич переміг Тіма Хенмена, Australian Open-2010: Енді Маррей переміг Марина Чилича).

Додано Maria Melnyk:  25/01/18 13:05  Переглядів: 5 603   Рейтинг:: 0