Головне / Світовий теніс / Ролан Гаррос

Ролан Гаррос. Джокович здолав Циципаса в п'яти сетах і вдруге став чемпіоном турніру

Новак Джокович поповнив свою колекцію 19-м титулом на турнірах Великого Шолома.
Відкритий чемпіонат Франції - Grand Slam
Париж, Франція • 24 травня - 13 червня • ґрунт • €34,367,216
Чинний чемпіон: Рафаель Надаль (Іспанія)
Сітка турніру: кваліфікаціяодиночний і парний розряд

Фінал
Новак Джокович (Сербія, 1) - Стефанос Циципас (Греція, 5) 6-7(6), 2-6, 6-3, 6-2, 6-4

Тенісисти провели на корті 4 години й 11 хвилин. У першій партії Джокович пішов з сетболу в десятому геймі, після чого виконав брейк, але подати на сет не зумів. Циципас лідирував на тай-брейку 4-0 і 5-2, але відривом не скористався. Джокович не реалізував сетбол на тай-брейку і з рахунку 5-6 три очки поспіль виграв грек.

У другому сеті Циципас виконав два брейка і далі до кінця зустрічі не заробив жодного брейкпоїнта на подачі серба. Джокович записав до свого активу чотири брейка за три наступних сети й з другого матчболу здобув перемогу.

На рахунку Новака Джоковича 5 ейсів, 3 подвійні помилки, 46 віннерів і 41 невимушена помилка. Стефанос Циципас оформив 14 ейсів, 4 подвійні помилки, 61 віннер і 44 невимушених помилки.

34-річний Новак Джокович продовжив свою переможну серію до 11 матчів поспіль (напередодні Ролан Гаррос взяв титул в Белграді). Серб вдруге став переможцем Відкритого чемпіонату Франції (у 2016 році у фіналі виграв у Енді Маррея). Тепер в колекції Новака Джоковича 19 титулів Великого Шолома. Джокович став третім гравцем в історії тенісу і першим у Відкритій Ері, хто як мінімум двічі виграв кожен з чотирьох «мейджорів» (Рой Емерсон, Род Лейвер).

22-річний Стефанос Циципас провів свій перший фінал на турнірах Великого Шолома, встановивши національний рекорд. За свою кар'єру Циципас раніше жодного разу не програвав матч, в якому лідирував 2-0 по сетах. В оновленому рейтингу ATP грек підніметься на четверте місце (його найкращий результат у світовій класифікації).

Новак Джокович вшосте в кар'єрі й вдруге на цьому турнірі відігрався, поступаючись 0-2 по сетах. У Парижі серб виграв в поєдинках з Тенісом Сандгреном, Пабло Куевасом, Рікардасом Беранкісом, Лоренцо Музетті (італієць вів 2-0 по партіях і знявся в п'ятому сеті), Маттео Берреттіні й Рафаелем Надалем.

Стефанос Циципас боровся за перемогу, щоб стати першим тенісистом з 2015 року (Стен Вавринка), який на одному турнірі Великого Шолома виграв і у першої, і у другої ракеток світу. На Ролан Гаррос Циципас був сильнішим за Жеремі Шарді, Педро Мартінеса, Джона Існера, Пабло Карреньо-Бусту, Данила Медведєва й Олександра Звєрева).

Додано Maria Melnyk:  13/06/21 20:26  Переглядів: 18 283   Рейтинг:: +8