WTA Awards. Швьонтек названа найкращою тенісисткою сезону, Крейчикова та Синякова знову стали "Дуетом року"

Жіноча тенісна асоціація опублікувала імена переможниць щорічної премії
WTA підбила підсумки голосування серед тенісних ЗМІ, яке тривало майже місяць.

Тенісистка року: Іга Швьонтек (Польща)

У 2022 році польська тенісистка стала лідеркою за кількістю зіграних фіналів, виграних трофеїв та матчів. В активі Швьонтек вісім титулів (WTA 1000 Доха, WTA 1000 Індіан-Веллс, WTA 1000 Маямі, WTA 500 Штутгарт, WTA 1000 Рим, Ролан Гаррос, WTA 500 Сан-Дієго, US Open). Загалом за сезон Іга здобула 67 перемог, у тому числі 37 поспіль.

Дует року: Барбора Крейчикова та Катержина Синякова (Чехія)

Чешки другий рік поспіль перемогли у цій номінації і загалом утретє. Цього року Крейчикова та Синякова виграли три трофеї (Australian Open, Вімблдон, US Open) та зіграли у фіналі Підсумкового турніру WTA.

Прогрес року: Беатріс Аддад Мая (Бразилія)
Тенісистка, яка завершила сезон у топ-100 та показала значний успіх протягом року

Бразилійка стала першою представницею своєї країни, яка перемогла в одній із номінацій у премії WTA Awards (проводиться з 1977 року). У червні Аддад Мая стала чемпіонкою на трав'яних турнірах WTA 250 у Ноттінгемі та Бірмінгемі, а в серпні вона дійшла до фіналу на турнірі WTA 1000 у Торонто, після чого дебютувала у топ-20.

Новачок року: Чжен Ціньвень (Китай)
Тенісистка, яка дебютувала у топ-100, та/або показала помітні досягнення у сезоні

Китаянка розпочала цей рік на 126-й позиції у світовому рейтингу, а завершила його у топ-30. У сезоні-2022 Чжен Ціньвень провела перший фінал на рівні WTA (WTA 500 у Токіо) і показала свій найкращий результат на турнірах Великого Шолома, дійшовши до четвертого раунду на Ролан Гаррос. Тенісистка повторила досягнення своєї співвітчизниці Чжен Цзє, яка у 2008 році виграла у номінації "Повернення року".

Повернення року: Тат'яна Марія (Німеччина)
Тенісистка, чий рейтинг впав через травму чи особисті причини, а результати у сезоні допомогли його відновити

Навесні німецька тенісистка виграла другий титул WTA у кар'єрі, ставши чемпіонкою на турнірі WTA 250 у Боготі, розпочавши виступ із кваліфікації, а влітку Марія змогла дійти до півфіналу на Вімблдоні. Зазначимо, 35-річна німкеня не грала у теніс з літа 2020 року до липня 2021-го через вагітність і потім народила другу доньку.

Тренер року: Девід Вітт (Джессіка Пегула)
Переможця у номінації обирали інші тренери, які працюють у WTA-турі

Під керівництвом Вітта цього року Пегула дебютувала в топ-5 рейтингу (особистий рекорд - третє місце), вперше зіграла у фіналі на турнірі WTA 1000 (Мадрид) і виграла титул на цьому рівні (Гвадалахара), а також тричі грала у чвертьфіналі турнірів Великого Шолома (Australian Open, Ролан Гаррос, US Open). Також в активі американки цього року було п'ять парних титулів, а наприкінці сезону вона вперше виступила на Підсумковому чемпіонаті.

Додано HomeAlone:  12/12/22 22:00  Переглядів: 2 180   Рейтинг:: +1