ATP Finals. Звєрев взяв реванш у Медведєва і вдруге став чемпіоном турніру

Олександр Звєрев - переможець Підсумкового турніру ATP у Турині.
Турин, Італія • 14-21 листопада • хард (зал) •
Розклад: тут
Сітка турніру: покликання

Фінал
Олександр Звєрев (Німеччина, 3) - Данило Медведєв (Росія, 2) 6-4, 6-4

Фінальний матч тривав близько 80 хвилин. Звєрев виконав по брейку в кожному сеті, Медведєв не заробив жодного брейкпоїнту.

24-річний німецький тенісист оформив 6 титул цього сезону (найкращий показник у Турі) і вдруге у кар'єрі став чемпіоном на Nitto ATP Finals. У 2018 році Звєрев переміг у фіналі Підсумкового турніру Джоковича. Як і в цьому розіграші турніру, у фінальній грі Олександр взяв реванш у свого суперника за поразку на груповому етапі.

Нагадаємо, що на Nitto ATP Finals у Турині Олександр Звєрєв та Данило Медведєв зіграли у другому раунді у Червоній групі та перемогу у цій грі святкував росіянин (у вирішальному сеті виграв на тай-брейку з рахунком 8-6). Таким чином, удев'ятнадцяте на Підсумковому чемпіонаті у фіналі зіграли ті ж гравці, що вже зустрічалися у групі у поточному розіграші змагань (у 11 випадках титул брав той, хто програвав у групі).

Олександр Звєрев став уже 10 гравцем, який виграв як мінімум 2 титули на Підсумковому турнірі (Федерер – 6, Джокович – 5, Сампрас – 5, Лендл – 5, Настасі – 4, Макінрой – 3, Беккер – 3, Хьюїтт – 2, Борг - 2). Цікаво, що всі ці 9 тенісистів були на той момент чи стали першими ракетками світу у майбутньому.

Звєрев – перший тенісист з 1990 року (Агассі), який на шляху до титулу обіграв топ-двійку гравців в останніх двох матчах.

Данило Медведєв також боровся за свій другий титул на Підсумковому турнірі. 2020 року росіянин виграв у фінальному протистоянні у Домініка Тіма.

На шляху до фіналу Олександр Звєрев виграв у Маттео Берреттіні (відмова італійця) і Губерта Гуркача, у півфіналі був сильнішим за Новака Джоковича. Данило Медведєв продовжив свою серію на турнірі до 9 перемог, обігравши в Турині Янніка Сіннера (замінив Берреттіні) та Губерта Гуркача, у півфіналі він обіграв Каспера Рууда.

Звєрев здобув 59 перемогу в сезоні (найкращий показник у Турі), раніше цього року третя ракетка світу взяв титули у Відні, Акапулько, на Мастерсах у Мадриді та Цинциннаті, а також виграв "золото" на Олімпіаді в одиночному розряді. Колекція Медведєва у сезоні-2021 поповнилася трофеями турнірів ATP Cup, у Марселі, Мальорці, Мастерсу в Торонто та US Open.

Додано Maria Melnyk:  21/11/21 19:28  Переглядів: 9 129   Рейтинг:: -1