Головне / Світовий теніс / Australian Open

Australian Open. Надаль робить камбек у фіналі проти Медведєва та бере рекордний титул на турнірах Великого Шолому

Рафаель Надаль виграв свій 21-й трофей на турнірах Великого Шолома у п'ятисетовому фіналі проти другої ракетки світу.
Australian Open - Grand Slam
Мельбурн, Австралія • 17-30 січня • хард • A$29,682,000
Чинний чемпіон: Новак Джокович (Сербія)
Сітки турніру: кваліфікаціяодиночний розряд

Фінал
Рафаель Надаль (Іспанія, 6) - Данило Медведєв (Росія, 2) 2-6, 6-7(5), 6-4, 6-4, 7-5

Рафаель Надаль здобув свою четверту за п'ять матчів перемогу над Данилом Медведєвим. Росіянин не реалізував свою перевагу в рахунку, лідируючи 2-0 по сетах, у третій партії іспанець відігрався з 0-40 за рахунку 2-3. У п'ятому сеті Надаль не подав на матч за рахунку 5-4 (вів 30-0), після чого Медведєв програв ще один гейм на своїй подачі та з другої спроби іспанець довів зустріч до перемоги.

Тепер в активі Рафаеля Надаля 21 титул на турнірах Великого Шолома (рекорд серед чоловіків в одиночному розряді), 2 – на кортах Australian Open (перший виграв у 2009 році) та як мінімум по 2 титули на всіх чотирьох «мейджорах» (Надаль – другий тенісист) у Відкритій Ері та четвертий в історії тенісу, який досяг такого результату).

Востаннє переможцю турніру Великого Шолома вдалося відігратися з 0-2 по сетах у фіналі – минулого року на Ролан Гаррос, де Новак Джокович виграв у Стефаноса Циципаса у п'яти партіях. З 2017 року 4 із 6 фіналів у чоловічому одиночному розряді на Australian Open були зіграні у 5 сетах.

Рафаель Надаль за свою кар'єру раніше тричі робив успішний камбек з 0-2 по сетах на турнірах Grand Slam, востаннє - у 2007 році на Вімблдоні у матчі проти Михайла Южного. На Вімблдоні-2017 Надаль зрівняв рахунок по сетах у поєдинку проти Жиля Мюллера, але у підсумку програв представнику Нідерландів у п'ятій партії. Востаннє перемогти суперника з топ-5 рейтингу на Australian Open іспанцеві вдалося ще у 2017 році. За свою кар'єру Рафаель Надаль програв у 4 фіналах у Мельбурні (2012, 2014, 2017, 2019).

35-річний Надаль став третім у списку найстарших чемпіонів на Australian Open. В активі Рафаеля Надаля наразі 90 титулів.

Додано Maria Melnyk:  30/01/22 16:17  Переглядів: 85 995   Рейтинг:: +6