Реєстрація    Увійти
Авторизація
Головне / Український теніс

Марта Костюк: "Багато хто засуджує Вімблдон, як і нас за нашу позицію, але ми її змінювати не будемо"

Українська тенісистка Марта Костюк прокоментувала спільну заяву українських гравців до тенісних структур
Марта Костюк: "Багато хто засуджує Вімблдон, як і нас за нашу позицію, але ми її змінювати не будемо"
Учора українські тенісисти опублікували колективне звернення до тенісних структур ATP, WTA та ITF, в якому вимагали від них заборонити російським та білоруським спортсменам брати участь у будь-яких міжнародних змаганнях, якщо вони не висловляться відкрито проти вторгнення Росії та Білорусії на територію України.

Про рішення опублікувати спільну заяву

"Почну з передісторії заяви. Коли все почалось, ми не знали, що робити. Це було за тиждень до того, як всі почали з’їжджатись до Індіан-Веллса. В нас було багато друзів-тенісистів серед росіян, з якими ми спілкувались, разом проводили час, тренувались. Весь час же бачились.
Оскільки ми не знали їхню реакцію [на вторгнення Росії в Україну], були з ними солідарними. Ми очікували, що як побачимось з ними там, вони до нас підбіжать, скажуть: «Який жах. Ми всі в шоці. Можливо, вам треба якось допомогти».

Але ми приїжджаємо до Індіан-Веллса, а з нами не вітаються, не підходять. Маю на увазі росіян та білорусів. Ми всі в шоці, це жахливі відчуття. Перші думки – вони реально всі це все підтримують. Така їхня поведінка. Знаючи росіян, вірогідність цього дуже висока. Але в нас нема підтверджень. Ми пішли в офіс WTA, всі ще на емоціях, говоримо: «Їх треба виключити зі змагань. Вони нічого не роблять, щоб це зупинити». Реакції ніякої у відповідь, ніякого розслідування. Що шокувало нас ще більше.

Відчуття, наче ми проти всіх. На нашому боці нікого, окрім поляків, чехів. Публічно вони були за нас. Ти натикаєшся на стільки стін, які треба руйнувати, що в якийсь момент розумієш – ти нічого не доб’єшся. До того ж, поза змаганнями пил емоційний трохи спадає, бо ти перетинаєшся з росіянами тільки там. Бо важко бути постійно в ненависті.

І весь цей час, всі ці тижні ми підключали юристів, спілкувались з представниками різних структур. Шукали, як це все робити непублічно, тягнули з цим до останнього. Коли сьогодні зранку пішли чутки, що «Вімблдон» забанить росіян та білорусів, ми зрозуміли, що на такій хвилі про це будуть багато говорити. Саме час висловити нашу чітку позицію. Вона завжди такою була, просто не озвучувалась."

Марта Костюк: "Україна потребує миру та свободи, за які ми зараз помираємо"

Про реакцію тенісної спільноти на заяву українських гравців

"Багато хто мовчить. Як до цього не реагували, так і зараз. Хоча росіяни і білоруси розуміють, що їх рано чи пізно відсторонять. До них дійде черга з інших видів спорту. Нам би хотілось, щоб всі представники Росії та Білорусі відповіли на запитання із нашого звернення. Ти хочеш підтримувати свою владу, то так і скажи. А далі справа за WTA, ATP чи ITF – допускати тебе до змагань чи ні. Проблема в тому, що ті, хто дійсно підтримує, вони цього не озвучать. Бо розуміють, що після цього не будуть в турі. Бо вони підтримують геноцид.

Хочеться, щоб на них почався тиск. Щоб дати їм, наприклад, якийсь термін. Наприклад, якщо вони бояться погроз від свого уряду, щоб вони вивезли свої сім’ї, а тоді висловити свою позицію. Всім доведеться чимось жертвувати, але весь світ зараз страждає. Це буде їхня мінімальна жертва.

Якщо вони цього не зроблять, їх просто виганяють з усіх змагань до моменту, поки не закінчиться війна. Так вони зрозуміють свій вплив, свою значущість. Або доведуть, що цю націю не змінити. Тому для нас дуже цінним є те, що зробив Вімблдон. Вони знову пішли проти правил. Їх багато хто засуджує, як і нас за нашу позицію. Але ми її змінювати не будемо."

Про можливість бойкотувати матчі проти російських та білоруських гравців, якщо їх не усунуть від участі у турнірах

"Спочатку ми думали над тим, щоб не виходити на матчі з росіянками та білорусками. Але хотіли також, щоб так само зреагували представники інших країн – наприклад, поляки, чехи. Якби ми хоча б трьома країнами відмовились, то всі інші зробили це так само під тиском. Тоді це б мало сенс. Ефект сніжинки.

Просто нас не так багато. Тільки дівчатка – п’ять в основній сітці, три дівчинки у квалах. А з хлопців лише Марченко в ATP, а далі Сачко, Крутих, але вони більше на челенджерах грають. У нас не так багато ваги, на жаль. А жертви завеликі, якщо ми це робимо.

Якщо чесно, будемо діяти по ситуації, але на це розраховувати не треба. Якщо на когось із них попаду в сітці, то, сподіваюсь, прибуде зі мною сила і я переможу. 95% російських тенісисток підтримують [війну Росії в Україні]. Правда, це тільки здогадки. В чоловіків не знаю, це не наша територія. Ці цифри шокують, але вони такі. Не знаю, коли ми дізнаємось, яка ситуація насправді.

Що стосується моїх відносин із російським тенісистом, то ми давно розійшлись. В кінці минулого року я почала зустрічатись зі ще одним представником Росії, а на момент початку війни ми навіть були разом. Але для мене одразу стало зрозуміло, що ці стосунки не можуть існувати. І через тиждень ми розійшлись."

Нагадаємо, що у відповідь на рішення організаторів Вімблдону ATP та WTA випустили свої заяви, в яких засудили усунення представників Росії та Білорусі. Також рішення організаторів трав'яного "мейджора" не підтримав перша ракетка світу Новак Джокович.

🔔 Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

Джерело: ua.tribuna.com


 

Додано admin:  21/04/22 16:10  Переглядів: 10 204   Рейтинг:: +1  
1 0
‡àãðóçêà...
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Коментарі 1

 1. Користувач offline
  here`s Johnny 21 квітня 2022 18:25

  Честно, лучше бы она не давала вот этого интервью. Полно мест, где к ней можно прикопаться при желании. Где, мать его, какой-нибудь споуксмен от наших теннисных властей, чтобы он мог нормально сформулировать четкую позицию без пробоин как на дырявом корабле "москва"?

  Да и, кстати, я оказался прав тогда, что на Мальдивах с Завацкой она была с рфянином, которого скрывала, да ещё и не тот прежний, а новый. Нда... Вот из-за такого косвенного поведения украинок/украинцев у рфян и сложилось впечатление, что когда они вторгнутся, то их встретят с цветами и караваями. Тот же, например, Усик и Ломаченко, который постил видео роzzийской православной пропаганды с "вежливыми людьми".

  Вот так выходит, что подобные люди так же от части являются виновниками этого сегодняшнего кошмара. Сама Марта должна это тоже понять, что вина в том числе на ней лежит, когда публичные люди у всех на виду лобызались с рфянами после 2014го года, там в кремле на стол этому сатане доклады присылались в красных папочках, где анализировались настроения в украинском обществе по отношению к рфии, вот плешивый царёк и построил у себя в голове воздушные замки, последствия чего мы сегодня наблюдаем

      Скарга      1

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.