Реєстрація    Увійти
Авторизація
Головне / Український теніс

"Отже, теніс треба викреслити, як вид спорту". Еліна Світоліна - про заяву голови НОК України

Екстретя ракетка світу Еліна Світоліна прокоментувала порталу BTU позицію глави НОК України Вадима Гутцайта, який заявив, що українські спортсмени не повинні виступати на змаганнях, де допущено спортсменів із Росії та Білорусі
"Отже, теніс треба викреслити, як вид спорту". Еліна Світоліна - про заяву голови НОК України
Нагадаємо, що це рішення було озвучено після наради всіх федерацій олімпійських видів спорту, яка відбулася 9 березня. Також Вадим Гутцайт повідомив, що всім федераціям буде розіслано відповідні листи, щоб упродовж десяти днів вони визначилися, чи братимуть вони участь у змаганнях разом із росіянами та білорусами.

"Це питання дуже складне. Сподіваюся, що будь-які подальші рішення будуть виваженими і не нашкодять українському спорту та нашій державі загалом: всередині країни та на міжнародній спортивній арені", - сказала Світоліна.

"Я спробую прокоментувати й роз’яснити на прикладі тенісу та дам власну оцінку того, що обговорюють упродовж останнього тижня.

Уже більш як рік триває повномасштабна війна. Та, на жаль, наші українські інституції не змогли переконати міжнародні асоціації та тенісну спільноту прибрати російських і білоруських спортсменів із туру. До речі, я кажу і про НОК, і про Мінспорту, і про ФТУ. Це не змогли зробити і ми, тенісисти, хоча впродовж цього часу неодноразово порушували й порушуємо це питання на різних рівнях. Єдине, чого нам вдалося досягнути, - це санкція із білим прапором. Тож маємо і далі працювати разом і зробити все, щоб не допускати цих спортсменів до виступів на міжнародних змаганнях і особливо на Олімпіаді.

Далі щодо можливої заборони. Зараз рекомендація звучить таким чином: «не брати участь у змаганнях, до яких будуть допущені російські та/або білоруські спортсмени».

+

Що це означає де-факто? Це означає, що кар’єра всіх українських професійних тенісистів - і дорослих, і юніорів - має завершитися. Бо якщо ми не можемо брати участь у турі, де грають країни під білими прапорами, нам ніде грати. Це кінець. Отже, теніс треба викреслити як вид спорту.

Припустимо, ще якісь міжнародні федерації ухвалюють рішення і допускаюсь цих спортсменів до змагань. Наскільки мені відомо, зараз вони виступають під нейтральним прапором у тенісі, велогонках, а минулого тижня їх уже допустили до фехтування. Немає гарантії, що завтра їх не допустять до інших видів спорту. Що робити Україні із забороною на виступи для наших спортсменів? Продовжувати забороняти? Забирати «зброю» у наших спортсменів?

Запитайте спортсменів із інших видів спорту. Яким буде їхнє ставлення і рішення, якщо вони опиняться у ситуації, у якій сьогодні опинилися всі українські тенісисти?

Уявімо, що ми бойкотуємо і знімаємося із турнірів. Далі що? Ми пішли, вони залишилися і продовжують перемагати для своїх країн. А ми - ні, бо ми пішли. Наші військові так би ніколи не зробили. Вони ведуть боротьбу за кожен сантиметр нашої землі, за кожне слово, за можливість підняти український прапор на звільненій Харківщині чи Донеччині.

Для мене тенісний корт - це мій фронт. Саме там я завжди підіймаю український прапор, там я говорю про війну, про те, що росія - це країна-терорист. Я привертаю увагу всього світу саме там, де я маю голос і силу.

Повірте, непросто виходити на корт, коли проти тебе грає спортсмен із країни-агресора і ти не знаєш - він за вбивство українців чи проти? Але ми не боїмося, ми виходимо на корт, щоб битися та перемагати. Заради України та тих спортсменів, які загинули у війні.

Підсумовуючи, хочу сказати, що я негативно ставлюся до заборон. Хочеться, щоб ми шукали smart-рішення навіть під час війни. Бо ми - нове покоління. Бо це війна старого та нового. Бо ми боремося за демократію і право говорити.

Має бути повне розуміння того, як працює конкретний спорт, пошук рішень та зрозуміла стратегія, яка не тільки допоможе виграти сьогодні, але й стане запорукою майбутнього розвитку.

За моїми оцінками, війна вже відкинула український спорт на 10 років назад. Спортивні досягнення - це та частина української ДНК, яку знають у світі. І мені як українці та як тенісистці дуже болить, щоб невиваженими або поспішними рішеннями ми не зламали цей переможний код.

Слава Україні!".

Нагадаємо, що віце-президент Федерації тенісу України Євген Зукін у коментарі нашому порталу повідомив, що ФТУ відстоюватиме право українських гравців продовжувати виступи на турнірах.

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! ??

? Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

Джерело: btu.org.ua


 

Додано admin:  14/03/23 18:30  Переглядів: 4 909   Рейтинг:: +4  
5 1
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.