Головне / Український теніс / WTA

Рим. Калініна перемогла Аддад Мая у найтривалішому матчі сезону і вийшла до півфіналу

Ангеліна Калініна зробила камбек у вирішальному сеті чвертьфіналу турніру в Італії
Internazionali BNL d’Italia - WTA 1000
Рим, Італія • 8-21 травня • ґрунт • $3,572,618
Чинна чемпіонка: Іга Швьонтек (Польща)

Чвертьфінал
Ангеліна Калініна (Україна, 30) - Беатріс Аддад Мая (Бразилія, 12) 6:7(2), 7:6(6), 6:3

Українка впевнено розпочала зустріч, вигравши стартові чотири гейми. Потім Калініна вийшла вперед 5:2 і Аддад Мая взяла медичну перерву, вказуючи на проблеми з нижньою частиною лівої ноги.

Після відновлення гри бразилійка виграла чотири гейми поспіль, а Ангеліні вдалося перевести гру на тай-брейк, але на самому початку вона втратила обидва розіграші на своїй подачі, що дало змогу суперниці отримати впевнену перевагу в рахунку.

У другому сеті Калініна знову лідирувала в рахунку (4:2), але бразилійка зуміла нав'язати боротьбу і дотягнула гру до тай-брейка, у ході якого вела 5:4, після чого українка виграла чотири з наступних п'яти очок.

+

Ангеліна поступалася з рахунком 3:0 у вирішальному сеті, проте потім виграла шість геймів поспіль. Українка вперше зіграє у півфіналі турніру WTA 1000 і стала другою представницею нашої країни на цій стадії турніру такого рівня. Раніше подібне вдавалося лише Еліні Світоліній.

Сьогоднішній чвертьфінал тривав 3 години 41 хвилину і став найтривалішим матчем сезону в WTA-турі, обійшовши протистояння в першому колі турніру WTA 1000 у Маямі між Камілою Джорджі та Каєю Канепі (3 години 32 хвилини).

Наступною суперницею Ангеліни стане 11-та сіяна Вероніка Кудерметова: у 2021 році Калініна програла їй на турнірі WTA 250 у Лінці, а цього сезону зрівняла рахунок в очних зустрічах, перемігши на турнірі WTA 1000 у Дубаї.