Реєстрація    Увійти
Авторизація
Головне / Український теніс / Інтерв'ю

Еліна Світоліна: "Зараз я шукаю якісь нові ходи, які допоможуть мені справлятися з нервами і важкими ситуаціями на корті"

Українська тенісистка Еліна Світоліна розповіла порталу BTU про складнощі першого місяця свого повернення, сімейну команду, що допомагає з донькою під час турнірів, та нове екіпірування
Еліна Світоліна: "Зараз я шукаю якісь нові ходи, які допоможуть мені справлятися з нервами і важкими ситуаціями на корті"
- Еліно, минуло майже два місяці з моменту першого матчу після повернення в Тур. Аналізуючи цей період, якби була можливість повернутися назад у квітень, ти б однаково почала своє повернення чи ще присвятила якийсь період часу підготовці?
- Я б нічого не змінила, бо я вважаю, що фізично я була готова, та й технічно теж. У більшості матчів, які я програла, мені не вистачало матчевої практики. У мене було багато хороших матчів, які я програла, але в якихось моментах грала добре, ще два матчі я програла з матчболів. Були, звичайно, і такі поєдинки, де я не впоралася психологічно. Тому мені більше не вистачало саме матчевої зіграності, а її можна набути лише граючи, стикаючись із такими ситуаціями і долаючи їх. Тому нічого по-іншому я б не зробила.

- Насправді, в перших іграх були дуже прикрі поразки - три сети з Путінцевою, втрачені матчболи з Каданцу і Таусон. Замість додаткової ігрової практики вийшов додатковий стрес. Як виходить зараз із цим стресом справлятися після тривалої паузи?
- Так, це були дуже прикрі програші і в К'яссо, і в Оейраші. Поразки були болючі, тому що були матчболи, матчі були по суті у мене в кишені. Що ж, таке трапляється, це нормально, це тенісний матч, який можна як виграти з такого рахунку, так і програти. Просто якось так склалося, що два тижні поспіль були такі прикрі поразки, але, в принципі, гра була на хорошому рівні, хоча це був лише другий-третій турнір.


Звичайно, справлятися з цими поразками я вже трошки відвикла, бо цілий рік не виступала, ці відчуття якось забуваються. Я пам'ятаю, що сказала своєму тренеру, що не нудьгувала за цими відчуттями, коли програєш такий близький матч або програєш із матчболів. Це дуже такі противні, погані відчуття, які залишають негативний осад.

+

- Говорячи про минулі матчі, що виявилося найскладнішим у цьому періоді повернення, а що, можливо, пройшло легше, ніж очікувалося?
- Не можу сказати, що щось одне було важко. Більше я була здивована, що я дуже швидко відвикла від турнірної метушні. Коли ти знаходишся вдома або тренуєшся в клубі, навколо тебе менше людей. Коли ж приїжджаєш на великий турнір, то дуже багато людей і уваги. Це все забирає багато енергії. Пошук своєї зони спокою на корті - це на даний момент дається непросто і займає певний час. І це не було несподіванкою для мене, це було якраз очікувано. Зараз я шукаю якісь нові ходи, які допоможуть мені справлятися з нервами і важкими ситуаціями на корті. Це постійний процес. Він завжди таким і був для мене - я маю тримати себе в такому психологічному стані, в якому мені комфортно грати. Я не дивлюся в минуле і не намагаюся робити те, що робила раніше, а намагаюся знайти щось нове, що буде для мене працювати, тому що зараз вже інша ситуація. Тому намагаюся знайти нові ходи, які допоможуть мені бути сильною психологічно і невибиваємою з колії.

- В одному з інтерв'ю ти розповіла, що у вас з Гаелем велика команда, яка допомагає готуватися до турнірів, та велика команда, яка слідкує за вашою донькою Скай. Наскільки вдається під час турнірів, матчів абстрагуватися від ролі мами? Чи не виникає у ході затяжної гри думок: "Ой, а як там Скай, погодували її?"
- Насправді, коли ти зайнятий, то абстрагуватися досить легко. Завжди, коли потрібно, я на зв'язку з нянею, з мамою Гаеля, з моєю мамою, залежно від того, чия зараз черга. І я також спокійно до цього ставлюся, тому що знаю, що вдома все добре, я довіряю всім, хто перебуває поруч зі Скай, її команді (сміється), яку ми зібрали разом із Гаелем. І для мене, і для Гаеля дуже важливо, що ми можемо спокійно виїхати на турнір і не хвилюватися за її здоров'я, її стан, і знати, що вона в хороших руках. Це було для нас у пріоритеті. Буквально з третього місяця вагітності я шукала няню, людину, якій ми будемо довіряти, яка зможе з нами їздити. Думаю, що багато мам мене зрозуміють, що довіритися людині, яка стежитиме за твоєю дитиною, - це дуже непросто. І, звісно, велика підтримка, що допомагають мама Гаеля і моя мама, бо няня теж не може бути постійно. Іноді наші мами повністю перебувають зі Скай, іноді няня разом з однією з мам. Для нас це дуже важливо, що вона в хороших руках.

- Як проходить ваша співпраця з Раймоном Слейтером. Наскільки він відрізняється від інших тренерів, з якими ти працювала в Турі, і які основні моменти опрацьовуються зараз на тренуваннях?
- Наша співпраця проходить добре. Мені дуже подобається Раймон як тренер, він і коригує, і також дає волю мені грати так, як я бачу, як я хочу. Ми дуже багато комбінацій відпрацьовуємо. На даний момент дуже багато всього відбувається в моїй голові, коли я граю. Можливо, картина моєї гри ще повністю не складена, але з часом вона з'єднається в одне ціле.

Наразі ми працюємо над усім, щоб я почувалася комфортно. Зараз я намагаюся просто розслабитися і грати в матчах, як на тренуваннях. 

Рада, що Слейтер сам грав добре і знає відчуття, як це повертатися в Тур. У нього теж був такий період, коли він через сімейні проблеми зупинив кар'єру на 3-4 роки і потім повернувся на хороший рівень. Він розуміє і знає мої відчуття зараз. У нас немає як такої гонки, щоб зараз уже вигравати великі турніри. На даний момент концентрація йде на роботі, на тренуваннях, а далі потрібно виходити на матч і намагатися повторити те ж саме, намагатися триматися на одному емоційному рівні.

- Було дещо несподівано побачити тебе в новому екіпіруванні. Розкажи, чому завершили з Nike і як склалася співпраця з українським брендом Paka та Adidas у плані взуття?
- На даний момент я веду переговори як з Nike, так і з іншими двома брендами про контракт на довгостроковий період. У липні ви вже мене побачите або знову в Nike, або в іншому бренді.

Взагалі хочу сказати, що я дуже люблю наших українських дизайнерів. Коли я приїжджаю в Україну, то завжди намагаюся купувати речі українських брендів. Я стежу за тим, як розвивається наш світ моди. Зараз українська мода взагалі дуже популярна, я часто зустрічаю вишиванки в різних великих брендах. Я намагаюся підтримувати нашу модну індустрію і дуже рада, що можу допомогти на якомусь рівні, бо маю не тільки українську аудиторію, а й світову. Для мене дуже важливо представляти Україну на будь-якому рівні.Та й загалом, на мій погляд, зараз потрібно підтримувати малий бізнес будь-якими способами. Ці люди працюють під обстрілами. Вони не зупиняються, це неймовірно, це дуже героїчно. Зараз, коли мені щось потрібно купити для дому чи на подарунок або просто потрібна якась дрібниця, я все замовляю в Україні. Ми зробили величезний крок уперед, у нас усе чудової якості і можна доставити товар у будь-яку точку світу.

Це дуже круто, я дуже рада, що є зараз така можливість. Чудово, що ми рухаємося в такому напрямку, особливо, незважаючи на те, що перебуваємо в стані війни. Це крутий рівень. Якщо я роблю якісь подарунки, а це речі з України, то всі дивуються, що країна в стані війни, а ми живемо, намагаємося виживати і робимо такі класні речі, робимо своїми руками все, що тільки можна. Тому я вважаю, що зараз необхідно зараз підтримувати українських виробників.

- Не можу не запитати про те, як сприйняли в Турі твоє повернення?
- Мене дуже тепло прийняли, дуже багато людей були здивовані моєю фізичною формою, адже Скай було всього 5,5 місяців, коли я повернулася до Чарльстона, і зіграла там дуже хороший матч. Дуже багато хто був здивований, до мене підходили, запитували з приводу Скай, більшість запитань про неї (сміється). Тож зустріли мене дуже добре.

- А чи не було проблем або негативу у зв'язку з твоєю, та й інших українських тенісисток, позицією щодо бану російських і білоруських гравців?.
- У мене не було випадків, де б з боку співрозмовника проявлялася якась підтримка в бік Росії чи Білорусі. Я знаю, що деякі мої знайомі стикалися з такою позицією загалом у світі, не лише спортсмени, мовляв, білоруси і росіяни повинні грати, що "спорт поза політикою". Це вже коментарі, які застаріли і на них є чіткі та зрозумілі пояснення, на які в них уже не знаходиться аргументів.

У мене не було таких ситуацій, усі знають мою чітку позицію. Якщо мені хочуть щось сказати, то я готова відповісти.

 Підтримка України дуже хороша. Я це бачу по своєму фонду, по United24, у нас є можливості проводити якісь заходи, збирати кошти. Щойно я повернулася, ми одразу ж провели за допомогою турніру в Чарльстоні благодійний матч професіоналів і аматорів. Тож робимо ось такі невеликі заходи, які можуть допомогти у зборі грошей.

>>> Підписуйтесь на наш тенісний Telegram, щоб першим отримувати інформацію про головні тенісні події

- Ти поки що використала тільки один "Special Ranking" у Римі і зараз буде другий на Ролан Гаррос. При цьому, вдається отримувати достатньо "диких карт". Наскільки ти вже розпланувала турніри для себе на наступну частину сезону?.
- Так, "заморожений рейтинг" був у Римі, потім на Ролан Гаррос, і наступний буде в Монреалі, Цинциннаті та US Open. Усі інші турніри будуть із wild card. Організатори всіх турнірів, на які я хотіла потрапити, їх мені надали. Я дуже вдячна, що вони зацікавлені, щоб я брала участь у їхніх змаганнях, це дуже класно. Точно підтвердили wild card у Хертогенбосі на траві. Ще є кілька турнірів, вони поки що не хочуть анонсувати. Це турніри до Вімблдону і після Вімблдону, де я буду грати. Дуже рада, що турніри дають мені цю можливість грати, і це означає, що я можу ще використати свій SR після Нью-Йорка.

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! ??

? Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

Джерело: btu.org.ua


 

Додано admin:  25/05/23 22:45  Переглядів: 5 912   Рейтинг:: +4  
4 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.