Реєстрація    Увійти
Авторизація
Головне / Український теніс / Ролан Гаррос

Еліна Світоліна: "Зараз на мені немає того тиску, який був раніше - почуваюся майже як у 17 років, коли прийшла в Тур зовсім свіжою"

Українська тенісистка Еліна Світоліна відповіла на запитання журналістів після виходу до чвертьфіналу Ролан Гаррос
Еліна Світоліна: "Зараз на мені немає того тиску, який був раніше - почуваюся майже як у 17 років, коли прийшла в Тур зовсім свіжою"
У матчі четвертого кола Відкритого чемпіонату Франції українка у двох сетах перемогла дев'яту ракетку світу Дар'ю Касаткіну.

- Еліно, ви одружені з французом, батьком вашої дитини, і для деякої публіки ви тут як останній французький гравець. Які ваші стосунки з Францією, з Парижем, і чи могли б ви відповісти на це запитання по-французьки?
- Хотілося б, але поки що ні (посміхається).

Так, з самого першого кола люди вболівали за мене і їх ставало все більше і більше, і це було дійсно дуже приємно, я цього не очікувала. Уже в Страсбурзі я зрозуміла, що багато людей підтримують мене. Ми одружені вже кілька років. Я з Гаелем уже понад п'ять років. Але я не очікувала, що все буде так, як цього року.

Звісно, я вдячна глядачам за те, що вони підтримують мене, особливо в тих матчах, коли я програвала один сет і боролася, щоб повернутися в гру, вони підтримували мене, давали мені імпульс і надію на те, що я можу це зробити і перемогти.

- Ви так довго були в топ-5, топ-10. Очевидно, що, коли ви приїжджали на такі турніри, на вас покладали великі надії, що ви дійдете до чвертьфіналу, півфіналу. Хотілося б дізнатися, наскільки приємно приїжджати на турнір без номера поруч з ім'ям і мати можливість здивувати себе і здивувати інших?
- Так, безумовно. Я думаю, це одна з тих речей, які я помічаю, що зараз на мені немає того тиску, який був раніше. Звісно, я сама чиню на себе певний тиск, тому що хочу виграти "мейджор". Це основна мета для мене.

Але це точно не тиск з боку. Ніхто, знаєте, не очікував, що ось я приїду на Ролан Гаррос і вийду до чвертьфіналу на самому початку турніру. Я не думаю, що багато хто сказав би: "Так, вона зробить це". Тому я відчуваю, що це мені дуже допомагає. Я почуваюся майже як у 17 років, коли прийшла в Тур зовсім свіжою. Я не захищаю жодних очок. Ні тут, ні наступного тижня. Так, безумовно, я почуваюся більш вільною.

+

- Якщо у чвертьфіналі проти вас буде Соболенко, то ви, напевно, розумієте, що навколо цього поєдинку виникає політична напруженість. Як ви думаєте, що ви будете відчувати, якщо вона буде у чвертьфіналі, і як ви думаєте, як ваш матч дивитимуться в Україні?
- Останні два матчі я грала проти російських гравців, тож я вже до цього звикла. Для мене нічого не зміниться, все буде так само.

- У зв'язку з тим, що ви раніше говорили про те, що знову почуваєтеся на 17 років, не враховуючи пандемії, це найтриваліша перерва, яку ви коли-небудь робили, ймовірно, відтоді, як ви були дуже молодою. У вас була повноцінна кар'єра в юніорському та дорослому Турах. Озираючись назад, чи було таке, коли ви відчували, що настали моменти вигорання, які, можливо, ви не розпізнали? Наскільки свіжіше ви почуваєтеся зараз, коли у вас був цей час відпочинку?
- Безумовно. Робота тенісиста тягне за собою багато різних речей. У тебе завжди за спиною цей великий багаж: тиск з боку ЗМІ, тиск з боку, ну знаєте, вашого дому, з боку людей. Від фанатів чи, знаєте, від соціальних мереж. Відбувається багато-багато всього.

Звісно, ви також чините великий тиск на себе, і іноді це може бути навіть занадто. Іноді грати щотижня, постійно перебувати під цим тиском, як в акваріумі, дуже втомлює. Ти маєш завжди бути ідеальним, розумієте. Це неможливо, тому що всі ми люди і в нас бувають хороші й погані дні. Тож, звісно, для всіх це дуже важко.

Для мене це був чудовий період, коли я була далеко від тенісу, повністю від нього відключилася. Я змогла насолодитися часом, проведеним із сім'єю. Не говорити про наступний турнір, про наступну мету, про наступного гравця, з яким я буду грати, а просто бути звичайною людиною.

Мій розум відпочив. Моє тіло відпочило так, наскільки це було можливо після вагітності. Але цей період дуже допоміг мені відновити сили. Потім, коли я почала тренуватися в січні, у мене була величезна мотивація. Як ніколи раніше. Я виконала багато хорошої роботи, багато хороших місяців. Тож зараз я починаю з початку, але з досвідом, який у мене є, і зі свіжістю. Ось чому, я думаю, я повернулася в Тур досить швидко.

>>> Огляд матчу Еліна Світоліна - Дар'я Касаткіна на Ролан Гаррос (ВІДЕО)

- Ви згадали про підтримку, яку вам надають глядачі у Франції. Чи відчуваєте ви підтримку з усього світу у зв'язку з тим, що ви робите тут і на Батьківщині, і чи не є це тиском, чи допомагає це вам?
- Так, безумовно, мене дуже добре прийняли в Чарльстоні на першому турнірі, а потім і на інших турнірах, де я грала. Також набагато більше українців приходять подивитися на мої матчі. Я дуже, дуже вдячна за це, і це дає мені мотивацію старанно працювати, бути весь час на висоті. Безумовно, підтримка - це величезний мотиватор і величезна річ, яка тримає тебе в тонусі.

- Я хотів запитати вас про те, як ви відновлюєтеся, останні три матчі були важкими й напруженими битвами. Як почувається ваше тіло? Чи є щось, що ви робите по-іншому зараз у процесі відновлення і відпочинку, чого ви не робили, коли були молодшою?
- Я дуже серйозно ставлюся до відновлення. Не те щоб я не ставилася до цього раніше, але зараз я намагаюся прислухатися до свого організму, не поспішати. Знаєте, я скоріше не буду поспішати на вечерю, тому що я хочу нормально відпочити і відновитися.

Я розумію, що зараз мені потрібно бути напоготові, тому що ніколи не знаєш, як відреагує твоє тіло після того, як ти вісім місяців взагалі не грав у теніс. Тому я маю слідкувати за собою і бути дуже обережною з тим навантаженням, яке в мене зараз є, від 0 до 1000%, на які працює моє тіло. Також є багато стресу, багато стресових моментів під час матчу. Тому я маю бути дуже обережна з відновленням.

- Як ви думаєте, ви можете виграти цей турнір?
- Що ж, як я вже сказала на початку, для мене зараз важливо відновитися, потім потренуватися завтра, скласти план на наступний матч, бути зосередженою на наступному поєдинку, а потім добре в ньому зіграти.

Звісно, я б хотіла виграти тут. Це була б мрія, але в моїй кар'єрі завжди все було поступово - крок за кроком. Я думаю, це єдиний правильний шлях - не заглядати надто далеко в майбутнє, бо інакше ти втрачаєш фокус із тих маленьких деталей, які приводять тебе до перемог у матчах.

- Не могли б ви уточнити, наприкінці матчу ви висловили подяку Дар'ї? Очевидно, що в той момент у вас багато чого відбувалося в голові. Просто цікаво, через те, що вона говорила, і, можливо, через те, що вона така особистість, чи не спадало вам на думку зробити трохи більше наприкінці матчу з нею, ніж з іншими суперницями?
- Так, звісно, я подякувала їй за сьогоднішній матч. Дуже вдячна їй за ту позицію, яку вона зайняла. Так, вона дійсно смілива людина, яка висловилася публічно, що зробили не так багато гравців. Вона смілива.

- У попередньому запитанні ви згадали про тиск із боку ЗМІ. Я думаю, що ви розглядаєте подібну пресконференцію як гарну можливість висловити свою думку, свій особистий погляд на речі. Чи не могли б ви трохи розповісти про те, що ви думаєте про проведення такого роду пресконференцій і про те, що ви можете висловити свою думку на цих пресконференціях.
- Я думаю, що пресконференції - це добре, тому що гравці діляться своїми думками. Гравці діляться деякими моментами, які у них були на корті і поза кортом. Щоб люди побачили, що вони відчувають, що вони переживають, тому що кожен, напевно, хотів би поговорити з тенісистом, запитати, як він почувається на корті, що він переживає, ну, ви знаєте, просто його думки.

Тому я думаю, що пресконференція - це чудова річ. Це свого роду подяка вболівальникам, подяка людям, які люблять цей вид спорту.

- Коли ви вирішили повернутися після вагітності, чи були у вас якісь рольові моделі серед інших спортсменок? Можливо, у вас були контакти або поради від когось, наприклад, я не знаю, чи знайомі ви з Клариссою Агбегньєну, французькою дзюдоїсткою? Можливо, були спортсменки, які надихнули вас на повернення після вагітності?
- Я ні з ким не спілкувалася, але я знаю кілька таких спортсменок. Наприклад, у тенісі, це Тат'яна Марія, вона вийшла у фінал Вімблдону (німкеня дійшла до півфіналу турніру - прим. BTU). Це величезна мотивація для мене, можливо, зробити навіть трохи більше, ніж вона.

Тому є багато спортсменів, які зробили це. Кім Клейстерс - вона виграла турнір Grand Slam після народження дитини. Тож у мене є мотивація зробити це, і я знаю, що це можливо на прикладі інших.

Так, сподіваюся, ви знаєте, у мене буде такий шанс. Я дуже намагаюся досягти цієї мети. Але я також намагаюся бути сконцентрованою, граючи матч за матчем, роблячи все крок за кроком.

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! ??

? Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

 

Додано admin:  5/06/23 12:00  Переглядів: 5 003   Рейтинг:: +3  
3 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.