Реєстрація    Увійти
Авторизація
Головне / Лента новостей / Олімпіада

МОК дозволив росіянам і білорусам виступати на Олімпіади в Парижі

Новини

Міжнародний олімпійський комітет несподівано вирішив вже зараз оголосити остаточне рішення
МОК дозволив росіянам і білорусам виступати на Олімпіади в Парижі
Попри обговорення у ЗМІ, що МОК поки не готовий оголосити остаточне рішення щодо участі представників країн-агресорів у змаганнях, сьогодні така новина з’явилась на офіційному сайті організації.

Публікуємо головне із заяви МОК.

- "Виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) вирішив, що індивідуальні нейтральні спортсмени (AIN), які пройшли кваліфікацію через існуючі кваліфікаційні системи міжнародних федерацій (МФ) з ігрових видів спорту, будуть допущені до участі в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі відповідно до умов, викладених нижче. Індивідуальні нейтральні спортсмени - це спортсмени з російським або білоруським паспортом. Будуть застосовуватися суворі умови допуску, засновані на рекомендаціях, виданих Виконкомом МОК 28 березня 2023 року для міжнародних федерацій та організаторів міжнародних спортивних заходів".

- "Як і всі інші спортсмени на Олімпійських іграх, індивідуальні нейтральні спортсмени також повинні будуть дотримуватися правил і норм, що застосовуються на Олімпійських іграх, включаючи антидопінгові правила. Як і всі інші спортсмени, вони також повинні будуть підписати оновлені Умови участі, що діятимуть у Парижі 2024 року. У них міститься зобов'язання поважати Олімпійську хартію, в тому числі "мирну місію Олімпійського руху".

- "Індивідуальні нейтральні спортсмени будуть запрошені МОК та їхніми відповідними МФ. Лише дуже обмежена кількість спортсменів зможе пройти кваліфікацію через існуючі кваліфікаційні системи міжнародних федерацій. Серед 4600 спортсменів з усього світу, які на сьогоднішній день пройшли кваліфікацію для участі в Парижі-2024, є лише 11 індивідуальних нейтральних спортсменів (вісім з російським паспортом і три з білоруським). Для порівняння, на сьогоднішній день понад 60 українських спортсменів пройшли кваліфікацію до Парижа-2024. Очікується, що українська делегація буде приблизно такою ж, як і на Олімпійських іграх у Токіо-2020".

- "Суворі умови відбору для індивідуальних нейтральних спортсменів на Париж-2024 - це ті самі суворі умови відбору, за якими вони пройшли кваліфікацію, а саме:

- Спортсмени з російським або білоруським паспортом, які подолають кваліфікацію, будуть заявлені і змагатимуться як індивідуальні нейтральні спортсмени ("AIN").

- Участь команд спортсменів з російським або білоруським паспортом не буде розглядатися.

- Спортсмени, які активно підтримують війну, не матимуть права бути заявленими або брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який активно підтримує війну, не буде допущений до змагань.

- Спортсмени, які працюють за контрактом з російськими або білоруськими військовими або органами національної безпеки, не матимуть права бути допущеними до участі в змаганнях. Допоміжний персонал, який працює за контрактом з російськими або білоруськими збройними силами або органами національної безпеки, не буде допущений до участі в змаганнях.

- Будь-який такий індивідуальний нейтральний спортсмен, як і всі інші спортсмени-учасники, повинен буде відповідати всім антидопінговим вимогам, що застосовуються до них напередодні та під час Олімпійських ігор у Парижі 2024 року, і особливо тим, що викладені в антидопінгових правилах Міжнародних спортивних федерацій.

- "Санкції проти відповідальних за війну, російських та білоруських держав та урядів, залишаються в силі до Олімпійських ігор у Парижі 2024 року. Це означає, зокрема, що:

- На Олімпійських іграх 2024 року в Парижі не буде жодного прапора, гімну, кольорів чи будь-якої іншої символіки Росії чи Білорусі на жодному офіційному об'єкті чи на жодній офіційній церемонії.

- Жоден російський або білоруський уряд або державні чиновники не будуть запрошені або акредитовані на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року".

- "МОК звернеться за незалежною оцінкою відповідності кваліфікаційним критеріям кожного кваліфікованого нейтрального спортсмена, запропонованого МФ, та їхнього допоміжного персоналу".

+

А ось як МОК пояснює свою логіку при прийнятті такого рішення:

- Заклик міжнародних федерацій на Олімпійському саміті 5 грудня 2023 року прийняти таке рішення якомога швидше. Заклик МФ був підтриманий Асоціацією національних олімпійських комітетів (АНОК), континентальними асоціаціями національних олімпійських комітетів (НОК) та присутніми НОК.

- Думка переважної більшості спортсменів - не карати колег-спортсменів за дії їхніх урядів.

Усі ці заклики і погляди були підтверджені і ще більше посилені під час консультацій із зацікавленими сторонами олімпійського руху на цьому тижні: членами МОК, мережею представників спортсменів, міжнародними федераціями та національними олімпійськими комітетами.

- Олімпійське перемир'я Резолюція A/RES/78/10 Організації Об'єднаних Націй (ООН) щодо Олімпійських та Паралімпійських ігор у Парижі 2024 року, яка підтримує автономію спорту та політичний нейтралітет МОК, як це закріплено в Олімпійській хартії. Вона була схвалена переважною більшістю 118 держав-членів, лише дві країни утрималися (Російська Федерація та Сирійська Арабська Республіка) і не було жодного голосу проти.

- Декларація лідерів G20, прийнята у вересні в Нью-Делі, в якій говориться: "Ми також з нетерпінням чекаємо на Олімпійські та Паралімпійські ігри в Парижі в 2024 році як символ миру, діалогу між націями та інклюзивності за участю всіх".

- Декларація Non-Aligned Movement, до якого входять 120 держав-членів ООН, в якій говориться "Участь спортсменів з усіх 206 національних олімпійських комітетів в Олімпійських і Паралімпійських іграх 2024 року в Парижі стане потужним символом єдності людства".

- Занепокоєння двох спеціальних доповідачів Ради ООН з прав людини, які просять МОК забезпечити "недискримінацію будь-якого спортсмена на основі його національності".

І врешті все сказане у МОК підсумовують:

"Незважаючи на відсторонення Олімпійського комітету Росії (ОКР), Виконком МОК не змінив своїх рекомендацій щодо участі індивідуальних нейтральних спортсменів у цих суворих умовах. Захист прав окремих спортсменів на участь у змаганнях, незважаючи на відсторонення їхнього НОК, є усталеною практикою, яка поважає права людини і була застосована до низки відсторонених НОК під час минулих Олімпійських ігор. ОКР довелося відсторонити через його одностороннє рішення включити до свого складу регіональні спортивні організації, що перебувають під керівництвом НОК України, що є порушенням Олімпійської хартії, оскільки порушує територіальну цілісність НОК України.

Виконком МОК також вкотре підтвердив непохитну прихильність всього олімпійського руху всіляко допомагати українським спортсменам, щоб побачити сильну команду Національного олімпійського комітету України на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року та зимових Олімпійських іграх у Мілані-Кортіна 2026 року. Для цього МОК втричі збільшив свій Фонд солідарності для НОК України до 7,5 мільйонів доларів США.

Щонайменше 3 000 українських спортсменів та інших членів олімпійської спільноти України отримали допомогу з Фонду солідарності МОК через НОК України за останні 12 місяців, а також пряму допомогу від інших зацікавлених сторін олімпійського руху, включаючи МФ та НОК. Ці зусилля набули форми фінансової та матеріально-технічної підтримки для того, щоб українські спортсмени могли продовжувати тренуватися і брати участь у змаганнях, надаючи їм, серед іншого, транспортну підтримку, тренувальні бази, житло, обладнання та спортивну форму".

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! 💙💛

🔔 Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber
Фото: olympics.com/ioc.
 

Додано HomeAlone:  8/12/23 18:22  Переглядів: 4 554   Рейтинг:: 0  
0 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.