Головне / Український теніс / Australian Open

Australian Open. Костюк поступилася четвертій ракетці світу в тригодинному чвертьфінальному поєдинку

Українська тенісистка зазнала поразки у чвертьфіналі Відкритого чемпіонату Австралії
Australian Open - Grand Slam
Мельбурн, Австралія • 14-27 січня • хард • A$34,226,200
Чинна чемпіонка: Арина Соболенко (-)
Сітки турніру: кваліфікаціяодиночний розряд

Чвертьфінал
Марта Костюк (Україна) - Коко Гауфф (США, 4) 6:7(6), 7:6(2), 2:6

У першому сеті Костюк лідирувала 5:1, після чого програла п'ять геймів поспіль, не реалізувавши сетбол на прийомі. Поступаючись 5:6, українка не дала суперниці подати на сет, а потім, на тай-брейку, не реалізувала ще один сетбол, але вже на своїй подачі, припустившись помилки з форхенду. Перша партія тривала майже 80 хвилин.

У другому сеті Костюк поступалася 3:5, але відіграла подачу на матч і зуміла зрівняти рахунок. На другому тай-брейку українка виграла чотири перші розіграші й утримала свою перевагу до кінця сету.

У вирішальному сеті Марта Костюк програла п'ять геймів поспіль, перш ніж змогла зробити брейк, коли Гауфф подавала на матч. Костюк втримала свою подачу, але в наступному геймі Гауфф завершила зустріч на свою користь.

Марта Костюк всьоме зіграла проти суперниці з топ-5 і зазнала сьомої поразки, вперше взявши сет. Для 21-річної української тенісистки, це був перший чвертьфінал на турнірах Grand Slam. Вона стала наймолодшою тенісисткою з України, якій вдалося дійти до 1/4 фіналу в Мельбурні.

За свій виступ на Відкритому чемпіонаті Австралії Марта Костюк заробила A$600,000 призових і 470 рейтингових очок. У понеділок вона дебютує в топ-30 світового рейтингу.

Коко Гауфф виграла свій 12-й матч поспіль на "мейджорах" і вперше зіграє в півфіналі Australian Open. Її суперниця визначиться в протистоянні Арини Соболенко та Барбори Крейчикової.