Головне / Український теніс / Олімпіада

Олімпіада. Костюк у тригодинному трилері поступилася Векіч і не змогла вийти в півфінал

Українська тенісистка зазнала поразки у чвертьфіналі олімпійського турніру в Парижі
Олімпійські ігри-2024
Париж, Франція • 27 липня - 4 серпня • грунт
Сітка турніру: одиночний розряд

Чвертьфінал
Марта Костюк (Україна, 12) - Донна Векич (Хорватія, 13) 4:6, 6:2, 6:7(8)

Марта Костюк вдруге зіграла проти Донни Векіч і вдруге їй поступилася (перший їхній поєдинок відбувся два місяці тому на Ролан Гаррос).

• У першому сеті українка поступалася 1:5, після чого виграла три гейми поспіль і скоротила відставання до мінімуму. Проте хорватка зуміла залишити першу партію за собою, успішно відподававши в десятому геймі.

• На старті другого сету Костюк програла свою подачу і поступалася 0:2, і з цього моменту виграла шість геймів поспіль, оформивши суперниці приховану «бублик».

• У вирішальному сеті тенісистки без брейків відіграли перші шість геймів, після чого хорватська тенісистка змогла виграти подачу українки в затяжній боротьбі (3-4). Костюк зуміла вирівняти рахунок у десятому геймі, відігравши подачу на матч (врятувала один матчбол), проте знову не втримала свою подачу. У 12-му геймі українка знову не дала суперниці завершити зустріч і відіграла другий матчбол.

• На тай-брейку третього сету Марта Костюк лідирувала 4-0, потім 5-2, проте Векич зуміла зрівняти рахунок (5-5). Українка змогла заробити матчбол (6-5), але хорватська тенісистка відіграла його, прийнявши навиліт першу подачу. Далі вже Костюк відіграла ще два матчболи Векіч, але з п'ятої спроби хорватська тенісистка оформила перемогу, подавши ейс.

22-річна Марта Костюк уперше зіграла на Олімпіаді та стала другою тенісисткою в історії України, кому вдалося дійти до чвертьфіналу в одиночному розряді. У Парижі українка обіграла Лулу Сунь (Нова Зеландія), Клару Бюрель (Франція) і Марію Саккарі (Греція).

Хорватка Донна Векіч у півфіналі Олімпіади зіграє проти Анни-Кароліни Шмідлової зі Словаччини, яка сьогодні перемогла Барбору Крейчикову.