Реєстрація    Увійти
Авторизація
Лента новостей / Олімпіада / Статті

Що не так із нейтральністю росіян. Томас Бах прокоментував можливі критерії допуску до Олімпіади

Новини

У МОК розповіли про критерії нейтральності для дозволу представникам країн-агресорів брати участь в Іграх у Парижі
Що не так із нейтральністю росіян. Томас Бах прокоментував можливі критерії допуску до Олімпіади
Учора президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах знову висловився щодо критеріїв можливого допуску росіян і білорусів до змагань. Напередодні виступу Баха в Німеччині відбулася проукраїнська акція із закликом не дозволяти спортсменам із країн-терористів брати участь в ОІ-2024.

"Якщо політика вирішує, хто може брати участь у змаганнях, тоді спорт і спортсмени стають інструментами політики", - сказав Бах під час промови німецькою мовою, яка тривала понад годину. "Тоді спорт не може передати свою об'єднавчу силу. Ми повинні бути політично нейтральними, але не аполітичними. Ми добре знаємо, що світом керує політика. Ми добре знаємо, що наші рішення мають політичні наслідки, і ми повинні включати це у своє мислення", - продовжив він. "Але ми не повинні робити помилку, підносячи себе до арбітрів у політичних суперечках, тому що ми будемо розчавлені цією політичною владою".

Як повідомляє Reuters, Бах сказав, що "Україна хоче, і це пряма цитата, "повної ізоляції всіх росіян". Цю фразу деякі присутні зустріли оплесками.

Але Бах назвав прохання "дилемою" і "абсолютно новою ситуацією".

"Якщо ми виключимо спортсменів із політичних причин, ми зіткнемося із занепадом міжнародної спортивної системи", - сказав президент МОК.

Як повідомляє Associated Press:

- Бах повторив позицію МОК про те, що було б дискримінацією виключати росіян і білорусів тільки на основі громадянства, і стверджував, що Олімпійські ігри можуть сприяти діалогу в напружений час;
- МОК рекомендував виключити рф/рб з міркувань безпеки незабаром після вторгнення торік, але тепер виступає за те, щоб дозволити спортсменам двох країн змагатися як нейтральним без національних символів перед насиченим календарем кваліфікаційних змагань до Олімпійських ігор у Парижі 2024 року;
- Бах сказав, що він виступає проти політичного впливу на спорт і будь-яких припущень, що до росіян слід ставитися так, ніби вони мають "колективну провину". Олімпіада, додав він, має залишатися нейтральною, щоб бути об'єднуючою силою;
- Раніше МОК заявляв, що не хоче допускати спортсменів, які, як вважають, "активно підтримують війну", а остаточне рішення ухвалюють міжнародні федерації, що опікуються окремими видами спорту, але він надав небагато деталей щодо того, як це працюватиме;

+

У середу Томас Бах також додав трохи конкретики до цього підходу, вказавши, що МОК може рекомендувати забороняти виступ спортсменам, які позують із символом "Z".

"Наші принципи ясно і чітко говорять про те, що будь-яка активна підтримка війни, включно з носінням цього "Z", включно з публікаціями та багатьом іншим (заборонені). Той, хто таким чином підтримує війну, не зможе, а щодо міжнародних федерацій, оскільки ми видаємо це тільки як рекомендацію, не повинен брати участь у цих змаганнях", - сказав Бах.

Відповідаючи на запитання про те, що робити з багатьма російськими спортсменами, які є військовими (мають військові звання) або мають зв'язки з військовими організаціями, Бах зазначив, що МОК може ухвалити рішення про свій підхід на засіданні ради наступного тижня.

Таким чином, від початку широкомасштабної війни Росії із залученням території та ресурсів Білорусі проти України Міжнародний олімпійський комітет так і не зміг виробити чітких критеріїв нейтральності та допуску. Що означає "багато іншого", про що згадав Томас Бах, почуємо наступного тижня, однак очікування якогось прориву видаються нам марними.

Нагадаємо, що офіційна позиція України - це недопуск усіх представників країн-агресорів на Іграх у Парижі. 40 країн підтримали продовження заборони на виступ на Олімпіаді-2024, наразі немає чітких роз'яснень стосовно критеріїв нейтральності та відповідної їхньої оцінки.

Теніс уже понад рік демонструє Томасу Баху, Міжнародному олімпійському комітету та спортивній спільноті, яка часто вдає, що не помічає цих новин, що не так із цим підходом.

Суб'єктивно складається враження, що Томас Бах і МОК вважають українців наївними, а росіян - настільки дурними, щоб підставлятися самим. Розберемо по пунктах:

- Як ми вже писали, МОК і сам забув про свої рекомендації щодо нейтральності та спокійно в новинах на офіційному сайті називав країни і національності начебто "нейтральних" гравців під час Australian Open. Потім Томас Бах заявив, що модель нейтральності "добре зарекомендувала" себе в Австралії, а самі тенісисти в його баченні різко стали "нейтральними гравцями з паспортами рф/рб"

- "Активна підтримка"... Таке собі суб'єктивне бачення. Перерахування коштів на лікування російських солдатів - це активна підтримка? Розмови про українських нацистів, які спровокували вторгнення, у роздягальні на турнірі - це активна підтримка? Проходження навчань після отримання повістки? Участь у заходах разом із членами уряду або апарату президента рф, які прямо відповідальні за ведення військових дій на території України? Підписанти листів, які підтримали режим Лукашенка після домашніх репресій і перед початком війни? У тенісі ми не чуємо навіть натяку розмов про це.

У WTA, наприклад, не вбачають у тому, що Анастасія Гасанова, повторивши ключові тези з промов Путіна напередодні вторгнення, є активною підтримкою, а називають це особистою думкою. Незважаючи на те, що і сам путін, і пропагандисти не говорять прямо, що війна - це добре, і взагалі, росія - за мир. Те, що мир у розумінні росії неабияк відрізняється від розуміння миру для України і цивілізованого світу - до цього дискусія вже не доходить.

Зазначимо, що офіційно WTA досі не представила громадськості свої висновки з історій ні з Анастасією Гасановою, ні з тренером Вероніки Кудерметової.

- Із цього пункту випливає таке. Згідно з дослідженнями головних тез, якими кремлівська машина виправдовувала війну з 2014 року і готувала населення до масштабних бойових дій проти України у 2022, це такі: "росія хоче миру", "у росії є моральні зобов'язання щодо захисту регіону", "Україна - маріонетка Заходу" та інші. У них немає слово в слово повторення фрази "Я підтримую війну проти України", яку іноді спортивні функціонери вважають червоною лінією. Тож тут історія не така чорно-біла, якою її намагається видати МОК.

Відсутність "активної підтримки" - не означає відсутність будь-якої підтримки взагалі. Як приклад, гімнастка Діна Аверіна, яка вийшла у формі з символом "Z", на минулорічному мітингу не говорила нічого про війну прямо, а розповіла, що росіянам треба триматися разом. Без цього символу її підтримку МОК не назвали б активною, чи не так? Як це вирішили зробити у WTA у випадку з Анастасією Гасановою.

- "Включаючи публікації"... Тут узагалі не знаємо з чого почати.

По-перше, хто перевірятиме ці публікації? МОК скличе комісію, яка промоніторить уже наявні дослідження чи заново перегляне всі сторінки спортсменів?

По-друге, обмежиться лише західними соцмережами чи піде шукати дописи у VK, Telegram та Однокласниках? Чи відкриють спортсмени свої особисті сторінки, чи вони не є важливими? Ми знаємо, що є випадки, коли офіційні сторінки гравців відрізнялися від того, що вони публікували на інших своїх сторінках. Сказане в особистих листуваннях підходить? Повірити на слово про почуте в роздягальні, це не доказ? Ми знаємо, що в тенісних роздягальнях або тренувальних залах такі розмови були, і що?

>>> Переможниця US Open, чемпіонки змагань в Україні та пропаганда Симоньян про війну в Instagram

По-третє, а що робити з інтерв'ю? Хтось піде перевіряти інтерв'ю кількох сотень спортсменів для друкованих та електронних ЗМІ, подкасти та відеоблоги на YouTube? Крім спортсменів є їхні тренери, хтось перевірить їх? Чи вони поїдуть на ОІ без тренерів?

По-четверте, що робити з публікаціями на кшталт "сторіс", які зникають через 24 години? Наприклад, з інтерв'ю іноземних тенісистів ми знаємо, що на початку війни вони бачили у гравців на рівні ITF такі "сторіс", але на них ніхто увагу серед тенісних органів не звернув. Що робити з "лайками"? Ми знаємо олімпійську чемпіонку з тенісу, яка у своїх сторіс публікувала одне, а "лайки" масово залишала публікаціям зовсім іншого характеру.

По-п'яте, якщо таку умову буде офіційно опубліковано, хіба спортсмени не підуть чистити свої соцмережі, якщо вже не зробили цього? У нас є випадки, коли тенісисти вирішили прибрати свої "лайки" з постів після того, як почався певний розголос.

- Що МОК робитиме з тим, що протягом року різні представники, у нашому випадку тенісної громадськості, повторювали неодноразово і попереджали гравців, що краще на тему війни не говорити, і в соцмережах також, щоб продовжувати свої виступи на світових змаганнях.

Напередодні ми вже писали, що про це говорив член МОК і голова ФТР Шаміль Тарпіщев, зокрема: "якщо... наш тенісист скаже, що він думає, - його просто приберуть, і він сидітиме на лавці. Будь-яке провокаційне запитання може погубити нашого гравця" і "краще взагалі не торкатися цієї теми - для того, щоб зберегти наших спортсменів".

З інтерв'ю тенісистки Катерини Казіонової:

- Чи з'явилася скутість: там зайвого не скажи, тут тихіше поводься тихо?
- Звичайно. У соціальних мережах треба бути обачними - наші кроки всі відслідковують: не дай боже, лайкнеш чи виставиш щось не те. Потрібно бути стриманішим, свою думку не виставляти, якщо ти хочеш продовжувати нормально грати.

З інтерв'ю Олександра Корнєєва, колишнього волейболіста, бронзового призера ОІ-2008 і батька чемпіонки юніорського Australian Open Аліни Корнєєвої:

- Аліні не заважає те, що вона з Росії?
- Поки що грають без прапора. Якщо нічого не говориш і спокійно граєш, організатори не чіпають.

У підсумку виходить так, що і для МОК, і, можливо, для тенісу бажано, щоб про підтримку війни спортсмен просто не заявляв публічно. І фактично все зійшлося не до "нейтральності", а до "нейтральності щодо війни".

Сумна іронія, яка більше схожа на ідіотизм, що досі спортивні чиновники не можуть визначитися, як ставитися до спортсменів-військових чи з військових клубів.

Питання безпеки, яким раніше керувалося МОК, уже перестало бути актуальним?

Про здоров'я, моральне і фізичне, українських спортсменів, тренерів, уболівальників і ЗМІ, навіть не треба згадувати?

Чи мусимо ми зробити висновок, що, якщо спортсмен підтримує війну чи армію, ідею якогось політичного єднання з українцями на окупованих територіях, але про це не відомо широкому загалу, - це нікого не хвилює. Якщо його спонсорами є російські компанії, якщо він тренується в російських клубах, якщо він сам і російські спортивні функціонери кажуть прямо під час виступу на турнірі, що всі й так знають його країну, - це нікого не хвилює. Як і не хвилює, що такі люди опиняться на одному спортивному майданчику поруч з українцями, яким на цю хвилину пощастило залишитися в живих.

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! 💙💛

🔔 Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

 

Додано admin:  24/03/23 13:00  Переглядів: 2 754   Рейтинг:: 0  
0 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.