Реєстрація    Увійти
Авторизація
Лента новостей / Олімпіада

Рішення Кабінету Міністрів: Україна не виступатиме на змаганнях, де будуть представлені російські або білоруські спортсмени

Про таке рішення повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов в ефірі телемарафону "Єдині Новини"
Рішення Кабінету Міністрів: Україна не виступатиме на змаганнях, де будуть представлені російські або білоруські спортсмени
Протокольне рішення, яке ухвалив Уряд України, було подано за пропозицією Міністра молоді та спорту України, а також президента НОК України Вадима Гутцайта. Це рішення поширюється на всі змагання, включно з відбірковими стартами на Олімпіаду-2024.

"На засіданні Уряду ухвалено протокольне рішення за пропозицією колеги Гутцайта про те, що ми беремо участь у відбіркових змаганнях [на Олімпіаду-2024] тільки там, де немає росіян. Відповідно, участь поза цими критеріями може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національної", - заявив Немчинов.

Детального пояснення, як саме діятиме рішення Уряду України, немає.

Олег Немчінов відповів на запитання, що робити з тими, хто не бойкотуватиме турніри.

"Власне сьогодні ми дозволили фактично Мінспорту переглянути питання документації, яка впливає на надання статусу національної і таким чином позбавляти Федерації... якщо ви говорите про Федерацію тенісу... Позиція Федерації тенісу України (щодо виступів) це ганебна позиція, тому що якраз всі ці турніри і виступи, про які ви кажете, це все комерційні турніри, це ніякі не відбіркові на Олімпіаду, це питання заробляння грошей, це не про гідність, не про державу, це про гроші.

Якщо ми говоримо про заохочення, то сьогодні відбулося засідання виконкому НОК, буквально хвилин 30 тому завершилося. Ми обговорювали це питання, думаю ми розробимо такі механізми, тому що зараз всім важко, державі, культурі, спорту, але однозначно, що ми зробимо все, щоб росіян не бачити навіть на відбіркових змаганнях. Завтра буде важлива для нас доповідь щодо статусу нейтральності, треба не забувати, що МОК зробив доволі багато вимог, для того, щоб росіяни в принципі не мали змоги брати участь, будемо бачити, як вони будуть визначати цю нейтральність і як будуть діяти ці нацфедерації".

Також Олег Немчінов прокоментував, що робити тим спортсменам, хто не зможе брати участь у змаганнях.

"Що робити самим спортсменам? Знаєте, я нікому не побажаю... Учора був на черговому похороні свого хорошого знайомого, який віддав понад 20 років легкій атлетиці, і загинув на Харківському напрямку. І в якого залишилося троє дітей. Він добровільно пішов на другу війну. І прослужив він не на кухні, якщо можна так сказати. Тобто він був у бойових підрозділах. Так от я хочу сказати нашим колегам-спортсменам, які переживають, що через заходи МОК і допущення росіян чи білорусів до змагань, а відповідно українці не зможуть взяти участь, що поламається кар'єра чи щось інше. Натомість залишиться життя ваше і ваших дітей", - сказав Немчінов.

*оновлюється

Джерело: suspilne.media


 

Додано admin:  30/03/23 22:10  Переглядів: 9 606   Рейтинг:: -2  
1 3
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.