Реєстрація    Увійти
Авторизація
Лента новостей / Статті

«Якщо спортсмен не матиме прапора, у нас що, буде менше гордості за нього?». Лукашенко не проти антивоєнної декларації в спорті та згадав про Соболенко

Новини

31 березня білоруський диктатор Олександр Лукашенко виступив із Посланням до народу та парламенту, а під час спілкування з гостями прокоментував останні рекомендації МОК
«Якщо спортсмен не матиме прапора, у нас що, буде менше гордості за нього?». Лукашенко не проти антивоєнної декларації в спорті та згадав про Соболенко
Хоча свою відповідь самопроголошений президент давав з приводу запитання про обмеження, які МОК може запровадити для спортсменів рф/рб на Олімпіаді (нейтральний статус, відсутність національної символіки, можливо, підписання антивоєнної заяви), їх ми можемо розглянути і в контексті вчорашньої заяви організаторів Вімблдона, де також планують запровадити низку вимог для представників країн-агресорів.

Насамперед Лукашенко зазначив, що спортсмени з Білорусі, незважаючи на обмеження від багатьох міжнародних федерацій, могли брати участь у місцевих змаганнях або грати на виїзді у Росії разом із російськими спортсменами.

«… тож у цьому плані там теж треба заспокоїтися. Я дивився ці зимові види спорту, уважно відстежував. Можуть біатлоністи змагатись – вони й змагалися. [..] Там найкращі біатлоністи світу в Росії. І наші не гірші. Є плавці. Непогано плавали в останньому сезоні [..] Є розвиток. Змагайтеся! У хокей грати – грають у КХЛ. Тільки ніяк ви не можете переступити цей перший бар'єр плей-офф. Ну вчора мені пообіцяли, що наступного року точно переступимо (всі сміються). Але мені щороку так обіцяють. Тому, щодо спорту, нам є куди рухатися. Ми беремо участь та можемо брати участь у багатьох змаганнях».

Як і під час усього виступу, Лукашенко і у питанні спорту наголосив, що війну в Україні розпалюють вороги Росії та Білорусі, наприклад, деякі західні країни, американці та за традицією «англосакси». Тому, на його думку, нічого нелогічного в тому, що всі спортсмени з Білорусі та Росії виступають якраз проти війни, немає.

«, але багато хто розуміє, що ні в Білорусі, ні в Росії жоден спортсмен… немає жодного спортсмена, який «за» війну! Вони всі проти війни! Так я ж вам і казав: «Давайте припинятимемо цю бійню»! Тим паче спортсмени! Слухайте, якщо спитати нашого спортсмена: «Ти за війну чи проти?». Ха, слухайте, він в обличчя, може, й посміється, а може, й гірше. За жодну він ні за війну! Слухайте, я проти війни. Ви проти війни. Тому, якщо у нас запитають, як допуск до змагання, ви за війну чи… Ні! Ми – проти! Проти війни!

+

А хто за цю війну? Ось давайте їх і покараємо. Хто сьогодні підсовує та постійно підштовхує цю війну. Я це добре знаю. Можу тисячу аргументів навести і тисячу фактів, як вони підштовхують до війни.

Знаєте, який у них зараз основний тренд? На Заході... Не лише з моїх слів, але я бачу це. Ось зараз контрнаступ. Якщо українці не відвоюють свої території – все! Тоді й Захід готовий до переговорів. І американці у тому числі. А скільки людей загине. Я вже можу сьогодні сказати, що жодного успіху контрнаступ не матиме. Наступати завжди складніше, ніж оборонятися. І Росія має все для того, щоб відбити будь-який контрнаступ. Тиждень тому розмовляв про це з президентом путіним, ми якраз торкнулися цього питання. Будь-який контрнаступ буде відбито. Але навіщо від українців цього вимагати? Адже скільки загине ні в чому невинних людей через цей контрнаступ».

Лукашенко також заявив, що нехай відсутність прапора чи інших символів є образливою, це ніяк не впливає на сприйняття суспільством перемог чи поразок своїх спортсменів. Тут не обійшлося без згадки тенісистки Арини Соболенко.

«Тому, якщо відверто говорити, я виходжу з особистості спортсмена. Ви знаєте, висловлю свою точку зору, може ще не до кінця продуману, ще час є, ми повинні боротися для того, щоб допомогти нашим спортсменам… Але якщо наш спортсмен, наприклад, Недосеков, ви знаєте, стрибун у висоту, якщо він вийде і виступить, і в нього не буде на даний момент нашого прапора, у нас що менше гордості буде за нього? Це патріот, це наша людина. Ми знатимемо, що це він!

Або Арина Соболенко… Виграла турнір, Рибакіну перемогла, пам'ятаєте? Нещодавно програла Рибакіній у фіналі, вчора у чвертьфіналі комусь, мені здається у Маямі або де там вони, програла. Ми все це знаємо. Що молодець Соболенко, вона виграла! А що програла? 6 подвійних помилок в останній грі і мало потрапляла навіть у корт. Я ще з нею розбиратимуся з цього приводу (стукає пальцем по столу – глядачі сміються). Ми це також знаємо. Тому і успіхи, і невдачі для нас для нашого суспільства не залежать від того, зараз непопулярне скажу, чи буде він із прапором чи без прапора. Він приїде додому і в аеропорту розгорне це білоруський прапор і скаже: «Мене позбавили права виступати під цим прапором там, але я патріот». Тому я виходжу з особистості спортсмена. Це його життя (всі аплодують).

Це його життя. Я часто з ними зустрічаюся, я людина, залучена до спорту. Нещодавно з «Динамо» (Мінськ) тренування проводили, грали проти них. Ну вони нам програли, не знаю чому (усі сміються). Сказали, що два тижні не тренувалися, але гра була принципова. Звичайно, вони, напевно, не грали так гостро проти нас, як мали грати в плей-офф. І я ось часто їм кажу, по-доброму: «Ви ж крім цього нічого не вмієте робити». Ви ж бігаєте там із ключкою з дитинства і ми повинні це враховувати. І не можна їх позбавляти улюбленого виду спорту та засобів для існування. Вони ж на цьому заробляють, годують свою родину, і не в кожного життя складеться після 30-35, дай Боже, ще спортсмену дотягнути до 35. У 35 вони вважають себе старими! Не знаю, може, й старі».

Наприкінці диктатор сказав, що підписання заяви «проти війни» для спортсменів не є великою проблемою, а згодом він і путін доведуть, чому вони ніколи не були агресорами.

«Тому я виходжу із життя самого спортсмена. Але взагалі ближче до цього заходу – побачимо. Не можна не помітити, що МОК поступово відступає від своїх жорстких позицій. Ну хочете отримати заяву спортсмена, що він проти війни? Я не проти. Нехай скажуть, що вони проти війни. Проти війни в Сирії, проти війни в Афганістані, яку вони розв'язали та ведуть у багатьох куточках світу. Ми довідку міністерства закордонних справ дамо. І проти війни в Україні. За мир будемо. І зазначимо, що вони підштовхують цю війну. Вони її розв'язали. Велике видно на відстані, потім-потім... Я вам тільки штрихами позначив причини цього конфлікту, але потім!... Потім я вам їх назву більше і більш суттєві причини. Ми десятки разів доведемо з путіним усьому світу, що не ми – агресори. Не ми! Якби ми прогавили, нам би було ще гірше. Але зараз не про це. Ми проти [війни]. Ну не хочете, щоб під прапором виступали свої, ну гаразд, потерпимо. Хоча це ницість, остання. Чому ви під прапором, а ми – ні? Ми це витримаємо. Це треба пережити. Не партеся!».

У результаті навіть у цій короткій промові із 4-годинного виступу самопроголошений президент Білорусі повторив найпопулярніші тези російської пропаганди під час підготовки суспільства до війни (нагадаємо, що ними стали: «Росія хоче миру», «Росія має моральне право захищати регіони», «Україна – агресор», «Захід створює напругу», «Україна – маріонетка Заходу»). Нагадаємо також, що українські спортсмени та українські тенісисти зокрема, минулого року закликали своїх колег у спорті озвучити чітку позицію (прокоментувати своє ставлення до вторгнення, до дій армії та до режимів), а не повторювати абстрактні фрази, які вже багаторазово були використані Кремлем на свій лад.

Чи почують спортивні організатори, а головне – МОК, з якою іронією країни-агресори ставляться до їхніх санкцій, які самі міжнародні спортивні функціонери вважають безпрецедентними?

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! 💙💛

🔔 Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

 

Додано admin:  1/04/23 19:30  Переглядів: 2 155   Рейтинг:: +1  
1 0
Теги: стаття
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.