Лента новостей / Олімпіада

Україна перемогла в напруженому фіналі проти Кореї і завоювала золото Олімпіади в жіночому командному фехтуванні на шаблі

Збірна України виграла золоту медаль жіночих командних змагань з фехтування на шаблі. У напруженому фінальному поєдинку українки здобули перемогу над збірною Республіки Кореї: 45:42
У цій дисципліні українки стартували у складі Ольги Харлан (виграла бронзову медаль в особистому турнірі), Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової. Наша команда отримала третій номер посіву і в чвертьфіналі перемогла команду Італії: 45:39. Лідер збірної Ольга Харлан виграла всі три особисті поєдинки.

У півфіналі українкам протистояла збірна Японії, яка вибила других сіяних команду Угорщини. Наша команда в цьому поєдинку здобула переконливу перемогу: 45:32, забравши вісім із дев'яти особистих сутичок.

У вирішальному поєдинку наша збірна змагалася з командою Республіки Кореї, яка в півфіналі здолала господинь Олімпіади француженок. Поєдинок розпочала Ольга Харлан, яка забезпечила перевагу нашій команді - 5:3. Надалі наша команда перебувала в положенні наздоганяючих, поступаючись максимально за хід зустрічі шість очок (14:20). На вирішальну сутичку Ольга Харлан вийшла за рахунку 37:40 і зуміла переломити ситуацію, вигравши особистий поєдинок - 8:2.

Ця золота медаль стала першою для України на Олімпіаді в Парижі. Для Ольги Харлан це друга олімпійська золота медаль - вона ставала чемпіонкою на своїй дебютній Олімпіаді в Пекіні-2008.

Решта учасниць команди - Аліни Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова, вперше стали чемпіонками Олімпіади.

Ольга Харлан завоювала загалом шосту олімпійську медаль, що стало новим рекордом України.