Реєстрація    Увійти
Авторизація
Новини / Off court

Сергій Стаховський: "Коли тебе загрібають з вулиці, це не мотивація, а просто якесь покарання"

Екстенісист Сергій Стаховський, який наразі служить у складі спецпідрозділу СБУ "Альфа", в інтерв'ю "Українській правді" поділився своїми думками щодо моральної втоми військових і проблем із мотивацією
Сергій Стаховський: "Коли тебе загрібають з вулиці, це не мотивація, а просто якесь покарання"
- Минулого року Кирила Буданова попросили порівняти поточний етап війни з футбольним матчем. І він тоді відповів, що це 70 хвилина, рахунок 1:1. Цікава ваша думка, на якому ми зараз етапі війни?.
- На найскладнішому, я б сказав. Тому що зараз у всіх українців випаровується ейфорія, кожен перестає думати про те, що в Україні війна. Кожен починає думати про те, що треба жити, треба себе розвивати. А тут іде війна не за якісь території, що вони там умовно відріжуть нас від Дніпра, візьмуть Харків і на цьому все закінчиться - ні. Вони ведуть війну на знищення України як народу, як нації.

Якщо ми всі не будемо дивитися на цю проблему саме крізь таку призму і не готуватимемося на довгу війну - ми її програємо. Це об'єктивно.
Я з України тікати нікуди не збираюся. Я сюди повернувся не для того, щоб звідси тікати. І це треба усвідомити нам усім. Тому що їх більше. Нам треба бути більш ефективними.

- Скільки часу може тривати війна, на вашу думку?.
- Не володію інформацією, якою володіють люди, що стоять у керівництві держави, тому мені складно це сказати. Але морально нам стає складніше. Тому що військовим, які півтора чи два роки не змінювалися і бачать перед собою картину, що додому вони повернуться або пораненими, або загиблими, ентузіазму це не додає.

Зараз дуже важливо знайти правильні і мотиваційні слова для українців, щоб вони активніше мобілізувалися і йшли служити. Бо коли тебе загрібають з вулиці, це не мотивація, а просто якесь покарання.

- Якою могла б бути мотивація зараз?.
- Може бути різна. Мотивація може бути хоча б пов'язана з якимось певним терміном. Умовно кажучи, мобілізуємо людей, кажемо: ви там півтора місяця навчаєтесь, чотири воюєте, два місяці ви вдома, і так далі.

Людям треба розуміти, на що вони підписуються. Тому що зараз, якщо ти підписуєшся, ти розумієш, що ти їдеш в один кінець. І ти там воюєш, поки тебе не вб'ють. І це фігова історія. Так воно не повинно бути. Люди і держава повинні розуміти, що війну ми повинні планувати на 10 років. Якщо вона закінчиться через рік - класно, через півроку - офігенно. Але ми маємо бути готові, що вона буде довгою. 

Додано admin:  20/02/24 23:40  Переглядів: 4 367   Рейтинг:: -1  
0 1
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.