Новини / Світовий теніс

Підсумки сезону-2017 у чоловічому тенісному турі в цифрах і фактах. Частина 2

Статистика року, що минає, на турнірах ATP.

• Найдовшу переможну серію сезону показав Рафаель Надаль: 17 виграних матчів під час ґрунтових турнірів (з 19 квітня по 19 травня). Ще одна успішна серія Надаля (US Open + Азія) налічує 16 перемог поспіль. Також у 16 матчах поспіль, на трав'яних турнірах + Канада, перемогу святкував Роджер Федерер.
• Стефанос Циципас вісім разів успішно проходив кваліфікацію до основної сітки турнірів. Свій найкращий результат грек продемонстрував у Антверпені, де дійшов до півфіналу.
• Найращий результат серед кваліфаєрів у Петера Гойовчика: німець виграв титул на змаганнях у Метці. Ще шість тенісистів, яким вдалося подолати відбірковий етап, стали фіналістами на турнірах АТР.
• Двоє "лакі лузерів" сезону виграли титули: Андрій Рубльов на грунті в Умазі, а Леонардо Майер - на грунті в Гамбурзі.
• Тричі за сезон до півфіналів пробилась топ-четвірка посіву. Останнього разу - у Базелі, де в 1/2 грали Роджер Федерер (1), Марін Чиліч (2), Давид Гоффен (3) і Хуан Мартін дель Потро (4).
• Уся вісімка посіву доходила до чвертьфіналу у Стокгольмі.
• У п'яти фіналах зустрічалися тенісисти, що не потрапили до посіву змагань. Останнього разу - у Ченду (Денис Істомін - Маркос Багдатіс).
• Дванадцять разів у боротьбі за титул сходилися тенісисти віком 30+. Останнього разу - Роджер Федерер (36) і Рафаель Надаль (31) у Шанхаї.
• Чотирнадцять разів титули АТР вигравали несіяні гравці.
• Джон Існер взяв трофей на траві в Ньюпорті, не програвши жодного гейму на своїй подачі (за 39 геймів - жодного брейкпоінта).
• Олександр Звєрев у Монпельє став чемпіоном і в одиночному, і в парному розрядах (разом з братом Мішею).
• Найдовший тайбрейк: 20-18, Енді Маррей проти Філіпа Кольшрайбера в Дубаї.