Рафаель Надаль: "Іноді в тенісі ми робимо якісь дурні речі"

Друга ракетка світу - про перемогу у чвертьфіналі в Римі і новому регламенті від АТР.

"Думаю, що перший сет розпочався добре і ми обидва грали здорово. За рахунку 4-1 у мене були можливості на прийомі, але в тому геймі він почав виконувати якісь приголомшливі удари. Фоніні зіграв у відмінний теніс, забивав багато м'ячів на виліт, дуже рано бив по м'ячу. Ранній брейк у другій партії суттєво допоміг мені відчути впевненість в собі. Тоді, як мені здається, я грав більш агресивно на форхенді, а коли таке відбувається, то і бекхенд йде краще. Це правда, що я відчуваю, що це була важлива перемога для мене.

У сьогоднішньому матчі було багато позитивних моментів, які я можу для себе винести. Матч не міг тривати так, як останні п'ять геймів першої партії. Фабіо контролював розіграші набагато більше, ніж я, а коли так відбувається, це означає, що у тебе проблеми. Ти ще можеш перемогти, але ти знаходишся в руках суперника. Коли я проводжу такі матчі, мені потрібно бути більш агресивним. І це було важлива зміна для мене. Важливо мати здатність змінювати динаміку матчу в середині самого матчу.

Потенційне протистояння з Джоковичем? Я не сумував за Новаком (сміється). Коли мені потрібно з ним грати, то я показую найкраще, що вмію. Але я вважаю за краще, коли турніри складаються легше (сміється). Звичайно, було б приємно тут перемогти. Але я п'ять місяців не міг дограти жоден турнір, тож повернутися в тур - це вже здорово".

Рафаель Надаль також відповів на питання, як він оцінює нововведення, озвучені днями керівництвом ATP. Так, цьогоріч на Підсумковому турнірі Next Gen організатори планують встановити на корті вішалки для рушників, щоб болбоі більше не подавали їх гравцям під час матчу.

"Питання з рушниками - це те, що було у нас в поле зору якийсь час, - заявив під час прес-конфренції глава ATP Кріс Кермод. - Спочатку ми хотіли протестувати це нововведення на турнірі Next Gen торік, але тоді ми і так пробували занадто багато новинок. Є дві причини. Перша - подивитися, чи зможемо ми зробити гру швидше. Існує така думка, що це уповільнює ритм, тому що людям потрібно повертатися в кінець корту, але вони все ще повинні це робити в певний часовий проміжок. Є й інша думка, скажімо, що гравці вирішать рідше до цього вдаватися, а будуть продовжувати грати. Ось чому ми протестуємо це нововведення. Я думаю, що тут також стоїть проблема в плані сприйняття. Не думаю, що це здорово виглядає, коли діти подають рушники".

"Я дійсно вважаю, що іноді ми робимо дурні речі, - сказав Рафаель Надаль. - Тому що це зовсім не є велике поліпшення для спорту. Болбої для чогось і знаходяться на корті. Тож, в підсумку важливо впроваджувати інновації, створювати нові речі. Але я насправді не вірю, що це хоч якось вплине на спорт. Для мене особисто це не має ніякого значення. Чи прискорить це гру? Якщо чесно, я не знаю. Вони хочуть, щоб ми швидше діяли між розіграшами, а тепер нам потрібно буде йти в кінець корту і бігти за рушником. У цьому мало якогось глузду".

Джерело: The Times; UbiTennis

Додано Maria Melnyk:  18/05/18 22:25  Переглядів: 3 495   Рейтинг:: 0