Світовий теніс / Ролан Гаррос

Ролан Гаррос. Тім зломив опір Чеккінато в битві за фінал

Австрієць Домінік Тім уперше в кар'єрі пробився у вирішальний матч на турнірі Великого Шолома.

Roland Garros - Grand Slam
Париж, Франція • 28 травня-10 червня • ґрунт
Чинний чемпіон: Рафаель Надаль (Іспанія)
Сітка турніру: кваліфікаціяодиночний та парний розряд

Півфінал
Домінік Тім (Австрія, 7) - Марко Чеккінато (Італія) 7-5, 7-6 (10), 6-1

2 години і 17 хвилин тривала боротьба в першому півфіналі дня.

У стартовому сеті Тім лідирував 4-2, але Чеккінато вдалося зрівняти рахунок. Австрієць скористався прихованим сетболом в 11-му геймі, після чого успішно подав на партію. Без брейків суперники відіграли весь другий сет, а тайбрейк затягнувся на цілих 16 хвилин. Тім вів 6-3, проте свої сетболи не реалізував. Записати партію до свого активу міг і Чеккінато, але впустив три сетбола. З п'ятої спроби Домінік бере сет, а далі виривається в лідери зі старту четвертої партії. Подаючи на матч, Тім відіграє два брейкпоінта і оформлює путівку в фінал.

Тім і Чеккінато раніше зустрічалися на кортах тільки двічі: 2013 року у фіналі "ф'ючерсу" в Італії (перемога за італійцем) і в кваліфікації турніру в Досі у 2014 році (сильніше був австрієць).

Обидва тенісиста боролися за свій перший фінал на турнірах Великого Шолома. В активі 24-річного Тіма вже було два півфінали на Ролан Гаррос, а 25-річний Чеккінато до виступу в Парижі не вигравав жодного поєдинку на мейджорах. 72-а ракетка світу Марко Чеккінато ставучасником 1/2 фіналу з найнижчим рейтингом з 1999 року, коли до цієї стадії дістався українець Андрій Медведєв (№104).

Восьма ракетка світу Домінік Тім проведе свій четвертий фінал у сезоні на ґрунтових кортах. У вирішальному матчі в Мадриді австрієць програв Олександру Звєреву, взимку став чемпіоном в Буенос-Айресі (обіграв Альяжа Бедене), а напередодні Ролан Гаррос виграв титул у Ліоні проти Жиля Симона. Переможна серія Тіма зараз нараховує 10 матчів.

На шляху до фіналу французького мейджора тенісист з Австрії пройшов Іллю Івашко, Стефаноса Циципаса, Маттео Берреттіні, Кеї Нісікорі і Олександра Звєрева. Домінік став наймолодшим фіналістом на Шоломі з 2014 року (Кеї Нісікорі / US Open) і другим учасником фіналів на мейджорах з Австрії (Томас Мустер / Ролан Гаррос'95). Суперник Тіма по титульному поєдинку визначиться в матчі Рафаеля Надаля і Хуана Мартіна дель Потро.

Цьогоріч Тім і Надаль зустрічалися на кортах двічі: в Монте-Карло перемогу здобув Надаль, а в Мадриді - Тім. Австрієць ще жодного разу у своїй кар'єрі не перемагав Хуана Мартіна дель Потро, в активі якого залишився і їх матч цього року в Акапулько.

Додано Maria Melnyk:  8/06/18 16:24  Переглядів: 4 807   Рейтинг:: 0