Світовий теніс / Юніори / Вімблдон

Вімблдон. Свьонтек повторює успіх Радванської, 16-річний тайванець виграє другий "Шолом" поспіль

Іга Свьонтек (Польща) - Леоні Кунг (Швейцарія, Q) 6:4, 6:2

Польська тенісистка на шляху до свого першого одиночного титулу на юніорському турнірі Великого Шолома програла лише один сет, обігравши в стартовому матчі лідера посіву. Нагадаємо, що минулого місяця Свьонтек стала чемпіонкою Ролан Гарросу в парному розряді.

Шлях до перемоги:
R64: Вітні Осігве (США, 1) 2:6, 6:3, 6:3
R32: Сімона Валтерт (Швейцарія) 6:1, 7:6(2)
R16: Клара Бурель (Франція) 6:1, 6:2
QF: Емма Радукану (Велика Британія) 6:0, 6:1
SF: Ван Сіньюй (Китай, 4) 7:5, 7:6(1)
FR: Леоні Кунг (Швейцарія, Q) 6:4, 6:2

17-річна уродженка Варшави стала четвертою представницею Польщі, яка виграла юніорський Вімблдон. Раніше це вдавалося Олександрі Ольші (1995), Агнешці Радванській (2005) та Уршулі Радванській (2007).

Як зазначила сама Іга, цією перемогою вона завершує виступи на юніорському рівні, і тепер планує зосередитися на професійних турнірах.

"Я хочу покращувати своє становище в рейтингу WTA і грати дорослі турніри. Сподіваюся, в наступному році я добре себе покажу на Вімблдоні, якщо отримаю wild card як чемпіонка юніорського турніру. На US Open я не буду виступати. Це був мій останній юніорський турнір, але я зіграю ще на Юнацьких Олімпійських іграх в Буенос-Айресі. Я виступала по юніорам з 2016 року, і тепер настав час зробити наступний крок".

Зазначимо, що Леоні Кунг вперше грала в основній сітці юніорського "мейджора", пройшовши два раунди кваліфікації. 17-річна швейцарка стала першою тенісисткою, яка пробилася з кваліфікації Вімблдону до фіналу з 2003 року, коли подібне вдалося росіянці Анні Чакветадзе. На шляху до фіналу Кунг обіграла чотирьох сіяних суперниць.

У неділю пройшов фінал у парному розряді, в якому перемогу здобули кітаянки Ван Сіньюй і Ван Сіюй. Перші сіяні впевнено впоралися з представницями США Вітні Осігве та Кеті Макнеллі: 6:2, 6:1. Для Ван це був перший спільний титул на "Шоломах", однак на початку сезону Сіньюй разом з тайванькою Лян Еньшуо виграла Australian Open.

ХЛОПЦІ. ФІНАЛ
Цзен Чжуньсінь (Тайвань, 1) - Джек Дрейпер (Велика Британія) 6:1, 6:7(2), 6:4

Тенісист з Тайваню провів третій фінал у цьому році на юніорських "мейджорах" і завоював другий титул поспіль. На початку сезону він став фіналістом Australian Open, а в червні виграв Відкритий чемпіонат Франції.

R64: Войцех Марек (Польща) 6:2, 6:4
R32: Артур Казо (Франція) 6:3, 6:4
R16: Онджей Штилер (Чехія, Q) 6:2, 6:1
QF: Трей Хільдербранд (США) 6:2, 6:4
SF: Му Тао (Китай) 6:3, 6:1
FR: Джек Дрейпер (Велика Британія) 6:1, 6:7(2), 6:4

Зазначимо, що на турнірах серед хлопців таке востаннє відбувалося чотирнадцять років тому. У 2004 році Гаель Монфіс також здобув перемогу в Парижі та Лондоні, проте став і чемпіоном в Мельбурні.

Юніорську кар'єру Цзен планує завершити після "Мастерса" в китайському Ченду, який пройде в жовтні. До цього тайванець виступить на Відкритому чемпіонаті США та юнацькій Олімпіаді в Аргентині.

Також Чжуньсінь розповів, на кого рівняється з представників АТР-туру: "Мій улюблений гравець - це Кеї Нісікорі, тому що він один з кращих тенісистів в Азії. Мені здається, я граю в схожому стилі, тому я хочу бути, як він".

Варто зазначити, що 16-річний Джек Дрейпер в півфінальному матчі провів на корті більше чотирьох годин в матчі проти колумбійця Ніколаса Мейї, обігравши суперника з рахунком 7:6(5), 6:7(6), 19-17. До Вімблдону британець не виграв жодного матчу на "мейджорах" і став першим тенісистом в фіналі домашнього турніру з 2011 року, коли подібне вдалося Ліаму Броді.

Переможцями у парному розряді стали 17-річні Янки Ерель та Отто Віртанен. У фіналі турецько-фінський дует обіграв шостих сіяних Ніколаса Мейю та чеха Онджея Штилера: 7:6(5), 6:4. Ерель та Віртанен провели другий спільний турнір: перед Вімблдоном тенісисти програли в першому колі змагань в Рохемптоні. Даний титул став для них дебютним на юніорських "Шоломах".

Додано HomeAlone:  16/07/18 13:45  Переглядів: 5 518   Рейтинг:: 0