Світовий теніс / Ролан Гаррос

Ролан Гаррос. Джокович зіграє з Надалем у фіналі змагань

Новак Джокович уп'яте в кар'єрі виступить у вирішальному матчі на французькому мейджорі.
Roland Garros - Grand Slam
Париж, Франція • 21 вересня - 11 жовтня • ґрунт
Чинний чемпіон: Рафаель Надаль (Іспанія)
Сітка турніру: кваліфікаціяодиночний та парний розряд

Півфінал
Новак Джокович (Сербія, 1) - Стефанос Циципас (Греція, 5) 6-3, 6-2, 5-7, 4-6, 6-1

Суперники провели на корті 3 години та 54 хвилини. У третьому сеті серб не реалізував свій перший матчбол за рахунку 5-4. На рахунку Джоковича 8 реалізованих брейкпоїнтів з 22, 56 віннерів і 50 невимушених помилок. Циципас скористався 4 шансами на брейк з 15 (перший з них виконав, коли Джокович подавав на перемогу), оформив 52 віннери і 56 невимушених помилок.

Джокович здобув свою четверту перемогу за шість матчів з Циципасом. З 2015 року серб виграв у 13 з 14 своїх півфіналів на мейджорах (торік на цій стадії в Парижі програв Домініку Тіму). Тепер на рахунку Джоковича сім перемог поспіль над суперниками з першої десятки рейтингу. В останній раз Новак програвав тенісистові з першої десятки на торішньому Підсумковому турнірі (в групі програв Домініку Тіму, а потім Роджеру Федереру).

Стефанос Циципас вперше зіграв з першою ракеткою світу на турнірі Великого Шолома. У лідерів рейтингу грек виграв тільки один раз, а сім зустрічей програв. Для 22-річного Циципаса це був дебютний півфінал на Ролан Гаррос.

33-річний серб виступить у фіналі Ролан Гаррос уп'яте (це третій результат в історії) і зіграє свій 27-й фінал на турнірі Великого Шолома (також третій результат). Новак Джокович став шостим у списку найбільш вікових фіналістів Ролан Гаррос.

У фіналі з Рафаелем Надалем Новак Джокович боротиметься за свій 18-й титул на Шоломі і другий - на Відкритому чемпіонаті Франції. Свій єдиний титул в Парижі серб завоював у 2016 році (в фіналі проти Енді Маррея), двічі програвав у фіналі Надалю і один раз - Ваврінці.

Рахунок особистих зустрічей 29-26 на користь Джоковича. Цього року суперники зустрічалися на корті тільки один раз - у фіналі ATP Cup, де виграв Новак. Джокович - один з двох гравців, якому вдалося обіграти Надаля на Ролан Гаррос (2015 року, чвертьфінал). Відтоді суперники зустрічалися на ґрунтових кортах всього 4 рази: три перемоги, в тому числі й в останньому їх матчі, в активі іспанця.

Додано Maria Melnyk:  9/10/20 23:32  Переглядів: 4 880   Рейтинг:: 0