Вісімка найсильніших ATP у сезоні 2022: результати, титули та призові

У неділю 13 листопада в Італії стартує турнір для восьми найсильніших гравців сезону

Змагання серед найсильніших тенісистів другий рік проходять у Турині. На ATP Finals цього сезону буде розіграно найбільший призовий фонд в історії.

Лідер світового рейтингу та Чемпіонських перегонів сезону - іспанець Карлос Алькарас, через травму не зможе взяти участь у фінальному турнірі сезону. 19-річний Алькарас зібрав 6 820 очок, виграв 5 титулів (Rio de Janeiro, Miami, Barcelona, Madrid, US Open) і заробив $7,627,613 призових.

Найстаршим учасником буде перший сіяний - Рафаель Надаль (36 років), а наймолодшим 22-річний Фелікс Оже-Альяссім.

За підсумками АТР Finals стане відомо, хто завершить сезон на першій сходинці рейтингу. Шанси на це мають троє гравців: Карлос Алькарас, Рафаель Надаль і Стефанос Циципас.

1. Рафаель Надаль (Іспанія) - 5 820 очок
Вік: 36 років
Перемог/поразок у сезоні-2022: 38/6
Титулів у сезоні: 4 (Melbourne, Australian Open, Acapulco, Roland Garros)
Фіналів у сезоні: 1 (Indian Wells)
Призові в сезоні: $6,737,506
Результати на ATP Finals: 20/16 | Надаль в 11-й раз бере участь на Підсумковому турнірі АТР. Іспанцеві жодного разу не вдалося виграти титул на цих змаганнях. Двічі Надаль зіграв у фіналі в Лондоні - у 2010 році програв Роджеру Федереру, а в 2013 - Новаку Джоковичу.

2. Стефанос Циципас (Греція) - 5 350 очок

Вік: 24 роки
Перемог/поразок у сезоні-2022: 60/22
Титулів у сезоні: 2 (Mallorca, Monte Carlo)
Фіналів у сезоні: 5 (Rotterdam, Rome, Cincinnati, Astana, Stockholm)
Призові в сезоні: $4,776,142
Результати на ATP Finals: 5/4 | Циципас четвертий рік поспіль виступатиме на ATP Finals. У своєму дебютному турнірі, у 2019 році, він узяв титул, обігравши у фіналі Домініка Тіма.

3. Каспер Рууд (Норвегія) - 5 020 очок

Вік: 23 роки
Перемог/поразок у сезоні-2022: 48/20
Титулів у сезоні: 3 (Buenos Aires, Geneva, Gstaad)
Фіналів у сезоні: 3 (Miami, Roland Garros, US Open)
Призові в сезоні: $4,773,442
Результати на ATP Finals: 2/2 | Рууд другий рік поспіль кваліфікувався на Підсумковий турнір. Минулого сезону норвежець дійшов до півфіналу.

4. Данило Медведєв (-) - 4 065 очок

Вік: 26 років
Перемог/поразок у сезоні-2022: 45/16
Титулів у сезоні: 2 (Los Cabos, Vienna)
Фіналів у сезоні: 3 (Australian Open, 's-Hertogenbosch, Halle)
Призові в сезоні: $3,826,312
Результати на ATP Finals: 9/4 | Медведєв четвертий рік поспіль гратиме на АТР Finals. У 2020 році він виграв титул, перемігши у вирішальному матчі Домініка Тіма.

5. Фелікс Оже-Альяссім (Канада) - 3 995 очок

Вік: 22 роки
Перемог/поразок у сезоні-2022: 56/25
Титулів у сезоні: 4 (Rotterdam, Florence, Antwerp, Basel)
Фіналів у сезоні: 1 (Marseille)
Призові в сезоні: $3,404,042
Результати на ATP Finals: 0/0 | Оже-Альяссім вперше зіграє на Підсумковому турнірі АТР.

6. Андрій Рубльов (-) - 3 530 очок

Вік: 25 років
Перемог/поразок у сезоні-2022: 49/18
Титулів у сезоні: 4 (Marseille, Dubai, Belgrade, Gijon)
Фіналів у сезоні: - -
Призові в сезоні: $3,019,647
Результати на ATP Finals: 2/4 | Рубльов втретє поспіль зіграє на Підсумковому турнірі. Поки йому жодного разу не вдалося вийти з групи.

7. Новак Джокович (Сербія) - 3 320 очок

Вік: 35 років
Перемог/поразок у сезоні-2022: 37/7
Титулів у сезоні: 4 (Rome, Wimbledon, Tel Aviv, Astana)
Фіналів у сезоні: 2 (Belgrade, Paris)
Призові в сезоні: $5,194,282
Результати на ATP Finals: 41/17 | Джокович у 15-й раз зіграє на АТР Finals. Сербський тенісист п'ять разів перемагав на цьому турнірі в 2008, 2012-2015).

8. Тейлор Фрітц (США) - 2 955 очок

Перемог/поразок у сезоні-2022: 43/19
Титулів у сезоні: 3 (Indian Wells, Eastbourne, Tokyo)
Призові в сезоні: $3,403,207
Результати на ATP Finals: 0/0 | Фрітц вперше зіграє на Підсумковому турнірі АТР.

Учасники турніру за результатами жеребкування розбиті на дві групи. По два найсильніші тенісисти з кожної групи складуть півфінальні пари і потім визначать переможця Підсумкового чемпіонату ATP. Минулого року титул у Турині виграв Олександр Звєрєв, який у фіналі переміг Данила Медведєва. Цього сезону Звєрєв зазнав важкої травми у півфіналі Ролан Гаррос, після чого не зміг зіграти жодного матчу.

Додано admin:  12/11/22 15:20  Переглядів: 3 222   Рейтинг:: 0