Реєстрація    Увійти
Авторизація
Світовий теніс / Статті

«Мені хотілося б жити в Росії». Тенісистка Кудерметова отримала нагороду від президента Татарстану та подарувала йому ракетку

Друга ракетка світу в парному розряді разом із молодшою сестрою тенісисткою Поліною та батьком, ексхокеїстом Едуардом Кудерметовим, зустрілися з чиновниками в Казані
«Мені хотілося б жити в Росії». Тенісистка Кудерметова отримала нагороду від президента Татарстану та подарувала йому ракетку
8 грудня Вероніка Кудерметова (9-а ракетка WTA в одиночному розряді та 2-а – у парному) була нагороджена «медаллю «100 років утворення Татарської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». Свою нагороду російська тенісистка отримала особисто з рук Президента Татарстану Рустама Мінніханова. Спортсменка, у свою чергу, подарувала чиновнику ракетку, з якою вона виграла Підсумковий турнір WTA у парному розряді. На урочистій церемонії також побували молодша сестра Вероніки, тенісистка Поліна Кудерметова, та їхній батько, колишній хокеїст і тренер Поліни, Едуард Кудерметов. Вони отримали від Мінніханова подяки. Приїхав у Казань і президент Федерації тенісу Росії Шаміль Тарпіщев. Також Кудерметови та Тарпіщев відвідали виконком міста, де відбулася їхня зустріч із мером Казані Ільсуром Метшиним .

«Зараз я в Казані із родиною, з бабусею, вдома. Мені зручно перебувати тут. Тренувальний процес від цього не страждає. Не думаю, що я приїду, і все буде зовсім погано. У мене чотири з половиною тижні на підготовку, і, звичайно, я могла б провести їх усі в Америці. Але я хочу побути вдома, побути з рідними. Бажання бути на Батьківщині не стирається», – розповіла Вероніка Кудерметова в інтерв'ю каналу «Тенісний рай».

ПРО НАГОРОДУ КУДЕРМЕТОВОЇ ТА ЦСКА

В указі президента Республіки Татарстан за 7 грудня 2022 року сказано, що «за досягнення високих спортивних результатів і великий внесок у розвиток фізичної культури та спорту» Кудерметова нагороджується медаллю «100 років утворення Татарської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки». Сама тенісистка в указі згадується як «спортсмен-інструктор спортивної команди (з тенісу та бадмінтону) федеральної автономної установи Міністерства оборони Російської Федерації «Центральний спортивний клуб Армії», а також як заслужений майстер спорту Росії.

У спортивному клубі російської армії Вероніка та Поліна потрапили після того, як їхній батько заграв у Москві за хокейний клуб ЦСКА.

З інтерв'ю Едуарда Кудерметова БІЗНЕС Online у 2021 році:

«В один рік нам допомагала «Роснефть». Тоді якраз прийшов Ігор Сєчін і широким жестом розширив кількість спортсменів, що спонсоруються. Коли ми почали співпрацювати, Вероніка була на 200 місці у світовому рейтингу. А за підсумками сезону потрапила до топ-15. Та людина, яка вела нас у «Роснефти», сказала, що ми показали найкращі результати серед усіх спортсменів компанії. Нам пообіцяли велику суму на два-три роки наперед. Але, як тільки ми почали оформлювати документи, трапилося злиття "Роснефти" з "Брітіш Петролеум". Прийшла аудиторська перевірка, і з усіх контрактів залишили лише хокейний ЦСКА та боксера Повєткіна».

З інтерв'ю Вероніки Кудерметової у серпні 2022 року «СЕ»:

- Зараз мені допомагає Міністерство спорту Татарстану та «Татнафта», яка почала це робити з минулого року.
- Тобто ви вже в ЦСКА?
- І там, і там. ЦСКА це моя база і завжди нею був.


Раніше ми вже розповідали про те, як ЦСКА бере участь у військовій пропаганді та підтримує армію як і в інформаційній кампанії, так і за допомогою гуманітарних ініціатив (передає посилки мобілізованим та на окуповані території, організовує зустрічі військових та спортсменів, проводить «майстер-класи» з військової підготовки для дітей). Свою діяльність у цьому напрямі клуб не припиняв і останні місяці.

ОДИН З КРАЩИХ СЕЗОНІВ ДЛЯ РОСІЙСЬКОГО ТЕНІСУ

Разом із Кудерметовими на зустрічах із чиновниками Татарстану побував і Шаміль Тарпіщев. Глава ФТР входить до складу опікунської ради Федерації тенісу Республіки Татарстан. У 2017 році новим президентом ФТРТ замість колишнього силовика Олексія Селівановського став генерал-майор юстиції Марат Заріпов , який на той момент був першим заступником керівника слідчого управління Слідчого комітету РФ у Республіці Татарстан. Тарпіщев розповів Рустаму Мінніханову про успіхи представників Татарстану та російського тенісу загалом у 2022 році та зазначив, що всі спортсмени підтримують росіян.

«Цей рік один із найкращих для російського тенісу, - цитує Тарпіщева «СЕ». – На сьогодні у нас 586 переможців турнірів у 72 країнах світу. І це ще не межа, бо рік продовжується. Враховуються всі міжнародні змагання від 13 років до дорослих спортсменів».

З матеріалу БІЗНЕС Online після перемоги Вероніки Кудерметової на WTA Finals:

«Шаміль Тарпіщев привітав не лише Кудерметову, а й мера Казані Ільсура Метшина та президента РТ Рустама Мінніханова, про що з гордістю повідомив тенісистці. «Це свято для Росії та Татарстану. Як ми знаємо, Кудерметова родом з Казані, і для мене її перемога – гарна нагода подякувати республіці та Мінніханову. Зараз у Татарстані теніс - один з видів, що динамічно розвиваються. Бурхливий розвиток пішов після Універсіади, причому не тільки в Казані, але і в Альметьєвську, де «Татнафта» прийняла програму розвитку тенісу на південному сході республіки».

ПРО ПОЇЗДКУ В РОСІЮ ВЛІТКУ ТА ВІЙСЬКОВИЙ АЕРОДРОМ

Вероніка Кудерметова раніше вже розповідала, що своєю найбільш російською рисою вважає те, що вона ніколи не зрадить свою Батьківщину. З інтерв'ю відомо, що у 2013 році спортсменці пропонували виступати за Австрію. «Категорично я не відповідала [відмовою], але так – сказала, що я росіянка і гратиму за Росію».

У вільний час тенісистка каже, що дивиться фільми та серіали, але «якщо серіали, то тільки російські», і після завершення кар'єри жити за кордоном не хоче («якщо чесно, такої думки не виникало»). «Мені хотілося б жити у Росії. За кордоном інший менталітет. Кожній людині, гадаю, комфортно жити там, де вона народилася», - каже зараз Вероніка.

Вероніка Кудерметова не вперше повернулася до Росії від початку повномасштабного вторгнення.

«Я перебувала в Росії, де Вімблдон не транслювався і дивитися його не могла. Але коли побачила, що Олена Рибакіна виграла – привітала її. То була щира радість. Нам заборонили там брати участь. Олена, хоч і виступає за Казахстан, народилася та виросла у Росії. Приїхала та виграла. Вони не хотіли нагороджувати росіян, а в результаті все одно довелося».

[...]

«Раніше у мене завжди була традиція – коли приїжджаю до Росії, одного разу відвідую Макдональдс. [Журналіст: Його більше немає]. Так, тепер "Смачно - і крапка". Але до нього, хоч і готувалася до американської серії турнірів у Росії, доки не дійшла...»
.

Сергій Демьохін, чоловік та тренер тенісистки (також представник клубу ЦСКА), раніше в інтерв'ю прокоментував тему безпеки, розповідаючи про те, як вони провели час улітку в Курську, де мешкають його батьки.

«Момент лише один був. Загалом – все спокійно. Обстріли ведуться... Це селища, що межують. Був один момент... Одного дня ми вечеряли у моїх батьків на літній веранді. І лунає такий вибух сильний. Я спочатку подумав, що це грім... Ясне небо. Потім думаю, ні, на грім не схоже. І потім прийшла новина, що це збили безпілотник на підступах до міста. Але вибух був такий... І ти думаєш: «Блін, це десь там, а що відбувається, коли це над головою?».

Було трохи моторошно. Навіть не мені, а на Вероніку це справило враження. Вона дуже злякалася. Для неї це несподіванка якась була. Це одиничний випадок, який торкнувся безпосередньо нас. Хоча мої батьки живуть, поряд недалеко аеродром... саме військовий. І звідти... ще в нас поряд аеродром Курчатова є, там атомна електростанція. І ця база вона чергує постійно, там вильоти літаків. Я не знаю, чи то вони летять по напрямку спецоперації, чи якимось чином допомагають наводити порядок біля тієї атомної станції, тобто, якийсь захист або що, але швидше за все, ні. Тобто вильоти постійні, вильоти постійні. Тільки дивишся: полетів-прилетів, полетів-прилетів»
.

ПРО ВІДСУТНІСТЬ РУСОФОБІЇ У США

Крім Вероніки Кудерметової , її молодша сестра тенісистка Поліна Кудерметова та батько, ексхокеїст Едуард Кудерметов були удостоєні Подяки Президента РТ. В інтерв'ю у січні 2021 року колишній хокеїст заявив: «Я побував у багатьох країнах і можу сказати, що за інфраструктурою Казань – найкраще місто в Європі. Вже минуло 7 років з відкриття Академії тенісу, а іноземці ще дивуються цьому комплексу і по-доброму заздрять. Ми в тісному контакті з керівництвом академії та федерації тенісу РТ, і я можу сказати, що вони рухаються в правильному напрямку».

Після перемоги у фіналі Підсумкового турніру WTA Едуард Кудерметов розповів місцевим ЗМІ: «Звісно, це була дуже приємна новина. Але я сказав Вероніці: Буде набагато приємніше, коли ти станеш номером один». Зараз вона має два пріоритети […] у неї велика мотивація проявити себе в одиночних турнірах […] вона знову хоче спробувати себе на Олімпіаді і виграти там медаль.
[...]
Незабаром ми побачимось на Australian Open. Вероніка відібралася туди напряму, а Поліна має пройти кваліфікацію. Хто знає, можливо, вони перетнуться на одному корті»
.

А ось що Едуард Кудерметов заявив про ставлення до його доньки під час її виступу в США.

«Вероніка не стикалася з русофобією чи політичним тиском, упродовж турніру до нас ставилися добре. Це все політика, а звичайні громадяни Америки навпаки нас підтримують», - заявив Едуард Кудерметов в інтерв'ю 116.ru. «Наприкінці він сказав, що Вероніка за планами має провести виставковий матч у Санкт-Петербурзі, а потім повернеться до Казані, щоб побачитися з рідними. Після цього вона знову вирушить до США готуватися до нового сезону». Як ми вже знаємо Вероніка Кудерметова, чиє ім'я також було в першому анонсі показового турніру в Санкт-Петербурзі, там не зіграла.

З інтерв'ю Едуарда Кудерметова у 2021 році:

«Чи стикалися з проблемами за кордоном через те, що ви з Росії?
- Можу згадати лише один випадок 2 роки тому. Приїхали на турнір до Нідерландів. Він відбувається в унікальному форматі. Тенісисти розміщуються в родинах, а ці родини самі обирають спортсменів на символічному жеребкуванні. Мені ця тема не дуже подобалася, але я погодився. Коли почався відбір, одна дівчина – не називатиму прізвища – підійшла до мене. «Едуарде, а що це вони мені кажуть: «Навіщо ви збили літак?». Тоді саме розгорталася ситуація навколо «Боїнга», а вона була не в курсі новин. Я відповів: «Не бери собі в голову» і тут же забрав її і Поліну. Ми зняли готель. Жити із цими родинами я не збирався»
.

ПРО ПЕРЕЖИВАННЯ ЧЕРЕЗ «РІЗНІ ПРОВОКАЦІЇ» І УКРАЇНСЬКИХ ТЕНІСИСТОК

Сама ж Кудерметова в останньому інтерв'ю місцевим ЗМІ, яке дала після нагородження у Казані, розповіла, що під час виступів у турі в ній «живуть переживання, що зараз розпочнуться незручні питання, різноманітні провокації». Що саме у розумінні спортсменки є провокацією, вона не уточнила.

З інтерв'ю Вероніки Кудерметової у 2019 році:

- Дуже багато розмов про стосунки Росії та України. Намагаються на цьому зробити хайп, зіштовхнути лобами або ж навпаки. Як ви на це дивитесь і чи думали про це до матчу [проти Еліни Світоліної]?
- Ні, я не думала про це, це для мене не мало жодного значення, з України моя суперниця чи з іншої країни. Насправді, якщо бути відвертою, до всіх цих подій я мала хорошу і нормальну думку про Україну. Що там нормальні люди, все гаразд. Але коли все це почалося, коли з'являлися погані новини і був негатив, то справді всередині щось змінюється, і починаєш на все це дивитись з побоюванням. На підсвідомому рівні вже все інакше
.

Зараз після приїзду до Казані росіянка розповіла журналістам, що українські тенісистки з нею не вітаються.

З інтерв'ю Вероніки Кудерметової у грудні 2022 року:

«Є ще момент зі ставленням деяких українських тенісисток. У турі зі мною вітаються усі, крім них. Я разів зо два намагалася вітатися, але, раз вони щоразу мовчать, вирішила їх більше не турбувати. Теж перестала».

При цьому ще кілька місяців до цього тенісистка, говорячи саме про представниць України, згадувала про інше.

З інтерв'ю Вероніки Кудерметової у серпні 2022 року:

«У мене нормальні стосунки з усіма. Вітаємось, спокійно спілкуємося. Спочатку було незрозуміло, як поводитися, а зараз все нормально.
– Ніхто з них не намагався вас ні про що розпитувати?
– Особисто мене – ні»


У своїх коментарях BTU українські тенісистки, з якими нам вдалося поспілкуватися, відповіли, що про погляди Вероніки Кудерметової та її чоловіка Сергія Демьохіна відомо вже давно і не лише представницям України. Навряд чи Кудерметова і Демьохін ризикнуть розповісти під запис про свої переконання, але було б дивно очікувати, що, знаючи про їхню позицію та їхні вчинки, українки захочуть хоч якось із ними спілкуватися.

Колишня тенісистка та тренер Вікторія Кутузова написала у соцмережах: «Я отримала дуже багато гнівних повідомлень від різних гравців, наших і не тільки, у яких тенісисти обурювалися риторикою та позицією цього сімейства. Я просто не перестаю дивуватися цим «патріотам».

Чому теніс не потрапив під міжнародні санкції у тому ж обсязі, що й багато інших видів спорту?

«Не можу дати точної відповіді , - каже Вероніка Кудерметова . – Можливо, тому що тенісні асоціації – це комерційніші компанії. Можна порівняти з UFC чи НХЛ. Для них ми насамперед тенісисти, особисті бренди. Може, причина в чомусь іншому, це винятково моя думка. Взагалі, сумно, це торкнулося спорту. Завжди говорили, що він поза політикою...».

ПРО МЕРА КАЗАНІ, ВІЙНУ ТА СПОРТ

8 грудня у виконкомі міста також відбулася урочиста зустріч родини Кудерметових та президента ФТР Шаміля Тарпіщева з мером Казані Ільсуром Метшиним.

Сам же Метшин, мер Казані з 2005 року, 8 серпня був нагороджений орденом Олександра Невського. Мер Казані отримав нагороду від Володимира Путіна «за великий внесок у розвиток вітчизняної культури та мистецтва, багаторічну плідну діяльність». Ільсур Метшин сам захоплюється хокеєм та футболом, з вересня 2015 року до травня 2017 року був президентом футбольного клубу «Рубін».

Отримуючи у 2019 році Орден «За заслуги перед Вітчизною» ІІІ ступеня Метшин заявив, що «ті міжнародні заходи, ... починаючи зі 100-річчя Казані, Всесвітньої універсіади, чемпіонату світу з водних видів спорту та, звичайно, феєричного чемпіонату світу з футболу, який ми під Вашим керівництвом всією країною провели, змінили інфраструктуру міста та дуже підвищили якість життя мешканців. Після кожного такого заходу у нас тисячі справжніх друзів по всьому світу, один із них сидить сьогодні у залі – Джанні Інфантіно (глава FIFA). Вони вертались із теплом наших сердець, нашої привітністю та любов’ю до Росії. ... ці заходи вивели Казань на новий рівень Європейського стандарту, під вашим керівництвом, Володимире Володимировичу».

Цікаво, що на сайті мерії Казані під час введення слова «теніс» у пошуковий рядок, новини можна прочитати і про мобілізацію теж, хоча в тексті самих матеріалів про теніс немає жодної згадки. Саме так ми й дізнаємось, що менш ніж за тиждень до зустрічі з тенісистками, Ільсур Метшин передав допомогу мобілізованим у Казані. Від мера вони отримали 6 квадракоптерів, 9 тепловізорів , 12 планшетів, 10 генераторів, 45 рацій та додаткові акумулятори. Сам Метшин відвідав танковий полігон, де проходять підготовку мобілізовані. Як сказано, раніше було передано допомогу від мера у вигляді автомобілів УАЗ. Метшин також призначив для прямого зв'язку відповідальних учасників батальйону («Алга» та «Тімер») і висловив сподівання, що всі вони повернуться додому живими та здоровими. Добровольцям цих батальйонів, які беруть участь у війні в Україні, підвищили одноразову виплату за указом глави Татарстану Рустама Мінніханова до 360 тисяч. Батальйони були сформовані наприкінці червня.

ПРО ПРЕЗИДЕНТА ТАТАРСТАНУ, ВІЙНУ ТА СПОРТ

Рустам Мінніханов – президент Республіки Татарстан, який у подарунок від Вероніки Кудерметової отримав ракетку, і сам є заслуженим майстром спорту. У його активі є перемоги та призові місця в автокросі. Також він грає у хокей. Очолює РТ із 2010 року. Мінніханов – член Бюро вищої ради партії «Єдина Росія», голова ради директорів ПАТ «Татнафта» (спонсор Кудерметової, про якого вже згадувалося), «Татнафтохімінвест -холдинг», «Связьинвестнефтехим», а також опікунської ради футбольного клубу «Рубін». 21 лютого 2022 року був удостоєний Ордену «За заслуги перед Батьківщиною» ІІ ступеня.

За день до нагородження Вероніки Кудерметової чиновник вручив таку саму медаль і кремлівській маріонетці, лідерові т.зв. «ДНР» Денису Пушиліну. У списку останніх заходів за участю Мінніханова також перевірка військової частини, відкриття футбольних майданчиків, зустріч із мобілізованими, зустріч із юними хокеїстами, підписання угоди про співпрацю з Міністерством культури Сирії, зустріч із представниками водних видів спорту.

Рустам Мінніханов знаходиться в українському рекомендаційному проєкті «Війна & санкції». У перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну Мінніханов закликав підтримати рішення Володимира Путіна.

«У цих умовах ми маємо забезпечити консолідацію всього нашого суспільства, виявити нашу єдність, підтримати ухвалене керівництвом країни рішення, забезпечити злагоджену роботу всім систем... Упевнений, ми разом впораємося з новими викликами, які є перед нашою країною». За словами ЗМІ, Мінніханов повторив риторику президента Росії , що відмова України від виконання «мінських угод», геноцид російськомовного населення і загроза безпеці з боку київського режиму, що зростає, – це і є причини, які виправдовують початок широкомасштабних військових дій».

Добірка інших новин та заяв – під спойлером.


У щорічному посланні Мінніханова держраді, яке відбулося наприкінці жовтня, за словами ЗМІ, тема війни «знайшла відображення практично у всіх пунктах доповіді».

Президент РТ оголосив наступний рік Роком національних культур та традицій і закликав «тісніше згуртуватися навколо нашого національного лідера – Володимира Володимировича Путіна».

«Ми віримо в нашу перемогу», - зазначив він. Чиновник також доручив увічнити пам'ять загиблих в Україні російських військовослужбовців та назвав окупацію 4 областей, так званим «возз'єднанням» та «довгоочікуваною подією». «Наші доблесні воїни громлять злочинний пронацистський режим, виконують священний обов'язок створення безпечного майбутнього для Росії. Вся країна згуртувалася навколо Збройних Сил та їхнього Головнокомандувача. Солдати і офіцери ... мужньо виконують військовий обов'язок, виявляючи героїзм ..., нерідко захищають мир ціною власного життя».

На початку жовтня глава республіки заявив, що татарстанські оборонно-промислові підприємства почали нарощувати постачання техніки та озброєнь для війни в Україні.

«Всі органи та організації повинні надати максимальне сприяння підприємствам, які задіяні у виконанні оборонного замовлення… і роблять свій внесок у безпеку нашої держави».

ПРО ДОПОМОГУ ВПЛИВНОГО СПОНСОРА І САНКЦІЇ

«Я говорив, що Вероніка виграє світові першості і мусить відібратися на Олімпіаду. Це наша татарстанська тенісистка – чому б це не закріпити, наприклад, логотипом «Татнафти» на формі. Але домовитися не вдалося», - розповідав Едуард Кудерметов в інтерв'ю БІЗНЕС Online два роки тому. Однак пізніше укласти договір з компанією все-таки вдалося.

ПАТ "Татнафта" - російська нафтова компанія, голова Ради директорів - Рустам Мінніханов, президент Татарстану. Генеральний директор - Наїль Маганов. У складі «Татнафти» – нафтогазовидобуток, нафтопереробка, нафтогазохімія, шинний комплекс, мережа АЗС, електроенергетика, розробка та виробництво обладнання для нафтогазової галузі та блок сервісних послуг. Татнафта є засновником банку «Зеніт».

«Мені дуже приємно представляти таку велику компанію з мого рідного регіону на міжнародному рівні. "Татнафта" завжди підтримувала масові та командні види спорту, а зараз, на прикладі зі мною, і індивідуальний вид, - заявила Вероніка Кудерметова після підписання договору. - Я хочу окремо подякувати генеральному директору компанії – Наїлю Ульфатовичу Маганову. Мені ця допомога дає можливість краще підготуватися до турнірів та раціональніше будувати турнірний календар».

23 травня 2019 року Наїлю Маганову було вручено Орден Пошани РФ. 2014 року його було обрано депутатом п'ятого скликання у складі фракції «Єдина Росія». З 2015 року – голова Ради директорів банку «Зеніт». Маганов очолює «Ак Барс» та Федерацію хокею Татарстану з 2016 року. Також Маганов є одним із засновників Федерації кекусін будо-карате РТ. Наїль Маганов - член опікунської ради Федерації тенісу РТ.

«Татнафта» надає пряму фінансову допомогу, що дозволяє покривати багато витрат, пов'язаних із тренуваннями, перельотами, готелями, - розповіла сама Вероніка. - З «Armani» багато залежить від бонусів, а вони, у свою чергу, залежать від результатів. Якщо погано граю, нічого не отримую».

«Завдяки їй [цій допомозі] я змогла посилити команду та взяти нового тренера, а це великі витрати: зарплата, квитки, проживання на різних турнірах. «Татнафта» здійснює колосальну підтримку, дякую їм за це»
.

«Минулого сезону ми брали до команди Володимира Платеника, а цього року взяли аргентинця Франка Давіна. Кожен із них допоміг мені і поділився своїми знаннями. Франко і наступного року буде у моїй команді», - цитує Кудерметову КомерсантЪ. - Рішення про запрошення Платеника ми ухвалили разом із чоловіком. Насправді хотіли посилити команду ще одним фахівцем і раніше, але не виходило за фінансами. А зараз з'явилася можливість, і ми вирішили направити гроші, скажімо так, у правильне русло. Можливо, такий крок допоможе мені піднятися вище у рейтингу».

При цьому «у нинішніх політичних умовах (таке формулювання дали журналісти)», говорячи про залучення нових партнерів рівня «Armani», це зробити важко, за словами Кудерметової, не лише їй, а й усім російським гравцям.

«Для нас це велика втрата. У багатьох тенісисток у світі основний заробіток йде зі спонсорських контрактів, а призові завжди на другому місці. Ми ж змушені розраховувати здебільшого на призові».

На контракті у «Татнафти» і молодша сестра Вероніки. Кудерметови вдвох відвідали хокейний матч «Ак Барс» – «Сочі», де провели символічне вкидання та побували у студії «Ак Барс Шоу». До Дня народження Путіна на медіафасаді футбольної «Ак Барс Арени» з'явилася його цитата: «І традиційні конфесії Росії та ядерний щит є тими складовими, які зміцнюють російську державність». Ініціатором такої акції є регіональне відділення Загальноросійського народного фронту Республіка Татарстан.

Наприкінці травня, як повідомляє ГБР, український суд наклав арешт на рухоме та нерухоме майно, рахунки та корпоративні права групи компаній, які були започатковані «Татнафтою», і були постачальниками нафтопродуктів для потреб підрозділів Міноборони РФ. Тут йдеться про заправки «Татнафта-АЗС» на території України, нафтобази, бензовози, автомобілі, житлові ділянки та нежитлові споруди загалом на 400 млн гривень.

Під санкціями України з жовтня та під санкціями ЄС із червня знаходиться керуюча компанія «Татнафта- Нафтохім». ПАТ «Татнафта» знаходиться під санкціями України з жовтня.

У червні до шостого пакету санкцій ЄС потрапили 6 компаній з Татарстану, які «несуть відповідальність за матеріальну чи фінансову підтримку дій» Росії в Україні. У переліку: ПАТ Камаз , Татнафта-Нафтохім , Нижньокамський завод вантажних шин, Нижньокамськшина , КАМА та Ремдизель . КамАЗ – випускає автомобілі, які використовує російська армія в Україні. Ремдизель – виробляє та ремонтує колісну та гусеничну техніку. Інші компанії - пов'язані з виробництвом шин для бронеавтомобілів.

«У Нижньокамську низка підприємств пообіцяла матеріальну підтримку сім'ям мобілізованих. Крім того, обіцяють психологічну допомогу та низку послуг (подивитися за дитиною або домашньою твариною). "Співробітники Татнафти, які будуть мобілізовані", отримають по 50 тисяч рублів у вигляді одноразової виплати. Також їм заморозять виплату за корпоративною іпотекою та нарахування відсотків за нею» (РБК, 28 вересня 2022)

«ПАТ Камаз повідомила, що для працівників, які потраплять під часткову мобілізацію, започаткували щомісячні виплати по 59 тисяч рублів. Повідомлялося, що вони стануть доповненням до тих виплат та пільг, які започаткувала для мобілізованих держава. За мобілізованими співробітниками Камаз збереже робочі місця» (РБК, 23 вересня 2022)

У травні «Татнафта» продала шинний бізнес (Kama та Kama Euro). Покупцем стало АТ «Татнафтохімінвест-холдинг», який з «Татнафтою» не пов'язаний, але і тут головою ради директорів є Рустам Манніханов.

«Без «Татнафти» цієї перемоги не було б, – уже так заявив Едуард Кудерметов після WTA Finals . – Хотів би висловити особливу подяку Наїлю Ульфатовичу Маганову та його команді за підтримку. Вона є дуже важливою для нас».

З 31 жовтня до 4 листопада в Леніногорську завдяки підтримці ПАТ «Татнафта» пройшов турнір РТТ (Російського тенісного туру) «Першість Республіки Татарстан».

«Розвиток тенісу в країні неможливий без активної участі регіонів. Багато років ми бачимо неймовірну роботу, яку роблять наші колеги з Татарстану, - йдеться на сайті ФТР про нагородження премією «Російський Кубок» у 2022 році. «Академія в Казані, ... кафедра тенісу в Поволзькому Державному Університеті ..., база в Альметьєвську – це величезний внесок РТ та Федерації тенісу Республіки Татарстан у нашу спільну справу».

Джерела: tatarstan.ru, kzn.ru, sport.business-gazeta.ru, rbc.ru, 116.ru, Теннисный рай / YouTube
Фото: kzn.ru, president.tatarstan.ru, tatarstan.ru


Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! ??

? Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

 

Додано HomeAlone:  21/12/22 17:00  Переглядів: 17 798   Рейтинг:: -4  
0 4
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.