Реєстрація    Увійти
Авторизація
Світовий теніс / WTA

Дилентанти, група аматорів і просто літери. Нищівна критика WTA від батька експершої ракетки світуКолишній спортсмен і тренер Пйотр Возняцкі в інтерв’ю польським ЗМІ розкритикував керівництво WTA і ставлення до його доньки Каролін після її повернення в тур
Дилентанти, група аматорів і просто літери. Нищівна критика WTA від батька експершої ракетки світу
Про проблеми у WTA і Підсумковий турнір

"Ми всі говоримо, що WTA погано організовує календар, що вона не дбає про просування гравців та ігор. І вона нічого не робить. Чому? Тому що, відверто кажучи, ті, хто відповідає за жіночий теніс, абсолютно не зацікавлені у всьому цьому. Щодня у нас є чергові, невирішені теми, і жвава дискусія триває день-два після якоїсь гучної статті, інтерв'ю або особливо після провальної роботи WTA. Але по суті це теж дискусія, яка зводиться до заяв: «Ну, так, тепер з цим дійсно треба щось робити! Так не повинно бути!», після чого абсолютно нічого не робиться. Як доказ, пропоную згадати останній Підсумковий турнір. Замість престижу вийшов провал. Адже вісім найкращих тенісисток світу притягли до Мексики так, ніби хотіли над ними познущатися. Їм дали кривий корт із порожніми трибунами. І дали його в останню хвилину, так, що не було можливості спочатку потренуватися на цьому корті. Дбаючи лише про заробіток, організатори навіть не замислились про той факт, що прирікають дівчат на гру під проливними зливами та сильним вітром. І що? І, звісно, нічого – було та й минулося. І так буде й надалі.Це і є тема для обговорень, а не та дискусія, мовляв, чому жінки гратимуть WTA Finals у Саудівській Аравії, де права жінок не поважають. Зрештою, ми в Європі говоримо найгірші речі про інші культури, але правда в тому, що тут чоловіки ставляться до жінок як до товару, на якому можна добре заробити. Вони організують щось революційне у своїй культурі, покажуть престиж спортсменок у себе вдома, а ми тут щодня не поважаємо жінок, порушуємо їхні права, зовсім не дбаємо про них, і при цьому даємо собі право судити інших. WTA нічим не допомагає спортсменкам. Зовсім нічим! Всі ці розмови про гірший розклад для жіночих матчів, про менш престижні корти і стадіони, на яких вони грають… Я навіть не хочу більше про це згадувати. Це те, чого постійно вимагають Швьонтек, Рибакіна та інші топ-гравці. Вони досі цього вимагають, тому що цього так і не роблять. Можливо, колись хтось нарешті зрозуміє, звідки беруться психологічні проблеми. В інтерв'ю гравці говорять про це все більше і більше, але цього недостатньо. Тому вони припиняють грати на пару місяців, все частіше ховаються за травмами, але насправді вони не в змозі морально встояти. Тому що складні речі накопичуються, поки ця бульбашка отруєного повітря в якийсь момент не лопне.+

Що тут хорошого, якщо регламент каже тобі грати Мадрид і Рим або Індіан-Веллс і Маямі поспіль, і цей регламент не передбачає, що для когось це занадто багато, що хтось не може впоратись? Тоді через ці правила на вас чекає штраф за те, що ви не зіграли турнір. Це якийсь жарт! Чи знаєте ви, яка організація найбільше займається жіночим тенісом? Антидопінгова. Щойно Каролін повідомила, що повертається, вони одразу ж включили її в цей план, де вона повинна щодня повідомляти, де вона буде. І її вже перевірили десятки разів. У нас з цим немає ніяких проблем - є правила і регламент, їх треба дотримуватися, зрозуміла річ. Але чи є у WTA якісь правила і норми, які щось пропонують тенісисткам? Чи там хтось бачить необхідність допомагати, підтримувати? Відповіді - ні, ні і завжди ні!Жіночий теніс - це зовсім інший вид спорту, ніж чоловічий, якщо говорити про роботу керуючої організації. Це дилетантство. Про жінок у спорті часто говорять, що вони надихають і що це класно, коли вони переривають свою кар'єру, створюють сім'ї, народжують дітей і повертаються до спорту, який люблять. Тому що так вони показують усім, що це реально зробити. А насправді це казки. Це смішно. Ба більше - це жалюгідно!"

Про повернення доньки і політику WTA щодо wild card"Каролін - ідеальний приклад, щоб показати всім людям, наскільки жіночий теніс є нездоровим. У моєї доньки немає захищеного рейтингу, тому що у неї була довга перерва. І це нормально. Але хіба такій дівчині не варто допомогти, якщо вона вирішила повернутися? WTA вважає, що ні, і веде себе як дилетант, хоча це найбільший професійний жіночий спорт з усіх видів спорту у світі. Вони підписують контракти з гравцями, і гравці зобов'язані робити певні речі за цими контрактами. А що вони отримують? Нічого, справді нічого! Каролін була першим номером у їхньому рейтингу. Вона виграла турнір Grand Slam, вона виграла Підсумковий турнір, вона грала майже у 60 фіналах їхніх турнірів і виграла 30. Тобто ми говоримо про повноцінну тенісистку, про людину, яка виконала велику роботу, яка, безумовно, підвищила популярність тенісу, яка заробила багато грошей сама, але й дозволила їм заробити набагато більше. І виходить, що коли хтось на кшталт Каролін Возняцкі повертається вже як Каролін Возняцкі плюс її сім'я, то вона більше не бажана. Зрештою, ми навіть не можемо скласти графік турнірів Кароліни! Тренуємося, готуємося, а виявляється, що робити нічого. Це тому, що в тенісі сьогодні все базується на стосунках, знайомствах, а не на чітких правилах. Якщо ми знаємо організаторів або директорів турнірів, у нас є шанс зіграти, але якщо ми когось десь не знаємо, вони вже нас не хочуть.


Природно, моя донька мала нуль очок після декрету. Потрібно багато часу, щоб піднятися на вершину з нуля, але ми б робили це терпляче, але як це зробити, якщо ви не даєте такій дівчині працювати заради цього? Правила та регламент у тенісі сьогодні такі, що вже немає обов'язкової «wild card» для того, хто раніше був у топ-20, мав тривалу перерву і повернувся. Ця «карта» була дуже корисною для тенісисток, які поверталися після народження дитини, а також для тих, хто відновлюється після серйозних травм. А зараз Каролін, Анжелік Кербер чи Наомі Осака просто залежать від рішень інших. З минулого року так склалося, що всі «wild card» належать турнірам, а WTA вмиває руки. І що в результаті? На турнір у Римі всі «wild card», а їх було вісім, дісталися італійкам. Я можу зрозуміти просування своїх гравців, але як можна давати право виступати на турнірі такого рівня дівчатам, яким про участь у «тисячнику» ще й думати не варто?

Перевіряю «wild card» і бачу, що їх отримали італійки з третьої та четвертої сотні рейтингу WTA. І навіть 530-та ракетка світу Федеріка Ді Сарра, якій вже 34 роки і вона ще жодного разу не зіграла на мейджорі. І Вітторія Паганетті, як лише 818-та у рейтингу. І навіть якщо ця 18-річна дівчина є якимось особливим, ще нерозкритим талантом, насправді дивно, що організатори вважали за краще знайти місце для неї або старшої Ді Сарри, а не для Каролін. Це виглядає як робота проти турніру. І я кажу не лише про заслуги Каролін, а й про її нинішній рівень - адже вона вже досягла 119-го місця в рейтингу, а нещодавно змогла провести хороший матч навіть проти Іги Швьонтек.

"

Про допомогу спонсорів і ставлення WTA"У тенісисток багато фанів - я сам знаю, який інтерес до Каролін був протягом багатьох років. Але WTA - це лише літери. У них великий, глобальний, професійний спорт, а вони - група аматорів. Взагалі, я питаю себе, де ці люди? Вони десь є, це досить велика команда, але ти їх зовсім не бачиш. А вони повинні бути активними, допомагати, просто працювати. Кароліна повернулася більше року тому, і єдина допомога, яку вона має, - це допомога спонсора, компанії «Adidas». Ці люди мають концепцію, вони вміють говорити, вони демонструють професіоналізм. Хоча вони розуміють, що інвестують у Каролін без жодних гарантій, тому що ми не можемо призначити нормальну дату старту [виступу]. Це одне величезне дилетантство. Мені бракує слів.

Мене охоплюють емоції, але я не хотів би, щоб це звучало так, ніби я скаржуся на якусь жахливу несправедливість, яка з нами відбувається. Каролін має певний статус, вона щаслива дівчина, вона реалізувалась як спортсменка, вона щаслива мати, вона також досягла фінансового успіху. Я говорю все це зовсім не для того, щоб хтось нас пожалів. Я роблю це для того, щоб показати реальність всього цього лайна. Тому що це якийсь треш, це приниження людей, які віддали своє серце і здоров'я цьому виду спорту. Ви знаєте, що ми не будемо презентувати цей спорт дітям як щось здорове, тому що за спортом такого рівня стоять трагедії, серйозні травми та емоційні зриви. Але ті, хто перебуває всередині, знають це. А ті батьки, які купують своїм дітям дорогі ракетки і все більше втягують їх у цей спорт, потрапляють у безвихідне становище. Тому що, інвестувавши час і гроші, людина не хоче кидати. І йде далі доти, доки не залишиться гола.

"

Про участь у Ролан Гаррос

"Звісно, ми могли б зіграти у відборі, адже у нас є рейтинг, який дозволяє це робити. Тож ми могли б заздалегідь записатися на кваліфікацію. Але Каролін сказала, що вона не працювала важко все життя і не досягла так багато, щоб починати зараз наче юніорка. У певний момент у спорті має бути повага до людини, яка чогось досягла, якщо вона чогось досягла. А від WTA чи ITF, організаторів турнірів Великого Шолома, цього немає. Каролін сказала мені, що це буде важко - якщо вона не отримає «wild card» на Ролан Гаррос - вона не гратиме на ньому. Вона вважала за краще почекати, щоб побачити, як вони відреагують на її заявку, ніж заявлятись на кваліфікацію. Я її підтримую. І скажу вам, що Каролін точно не гратиме наступного року. Ми це вже вирішили. Тому що немає сенсу переживати щось подібне. Вони не сприймають нас серйозно, тому це марна трата наших зусиль. Скажу дещо і про людей, які стоять за організацією турнірів у Римі та Ролан Гаррос. Я не хочу їх усіх принижувати чи нападати на них. У них є свої інтереси, вони їх переслідують - що ж, це життя. Але WTA робить велику помилку. Це великий вид спорту - з престижем, з грошима, де жінки можуть реалізувати себе на повну, майже на рівні із чоловіками. Немає іншого виду спорту, де жінки можуть так само добре заробляти. Але ці діячі [керівники] поводяться так, ніби хочуть показати, що жінкам не варто цього прагнути, що вони повинні сидіти вдома. WTA - це просто букви. 

Тому моя порада батькам: якщо у вас є дилема, чи заохочувати дитину до занять спортом чи іншою сферою, чи розвивати у дитини спортивні навички чи інші інтереси, залиште спорт як здорове захоплення, а виберіть іншу сферу як життєвий шлях. Особливо я кажу це батькам дочок. Варто знаходитись там, де ваших дітей будуть поважати. Варто бути у світі, де цінності мають значення і де такі речі, як дружба, є дуже важливими. А в тенісі, як ці дівчата можуть мати друзів, коли це індивідуальний вид спорту, постійна конкуренція, а в перервах між змаганнями - переїзди з країни в країну, з готелю в готель?"Про участь у Вімблдоні та US Open"Каролін не з тих, хто вважає кваліфікацію ганьбою. Вона може грати у кваліфікації. Але у випадку з Ролан Гаррос вона просто хотіла побачити, чи поважають її. Саме тому вона не заявлялась на кваліфікаційні змагання, ризикуючи, щонайбільше, пропустити турнір. Вона мені так і сказала: «Тату, я не буду повідомляти про участь у кваліфікації, бо мені цікаво, як до мене поставляться». І коли вона отримала відповідь, було вже запізно подавати заявку на участь у відбірному етапі. З Вімблдоном, з іншого боку, справа в тому, що ми чекаємо, але вже знаємо, чого можна очікувати. Принаймні, ми отримаємо відповідь. Це теж добре, бо коли Каролін написала запит на «wild card» директору турніру в Римі, він навіть не спромігся відповісти. Це якась нісенітниця. Про те, що тільки італійки отримають «wild card» ми дізнались з інших джерел, а не безпосередньо від організаторів. Це провина WTA, що вони погодилася на це. WTA вмиває руки, у них немає проблеми - ось як вони це бачать.

А я починаю розуміти, що Каролін стане першим прикладом того, що дорога назад після народження дітей дуже вибоїста, і що тебе змушують йти наодинці, часом не знаючи куди. Сподіваюся, що, можливо, не тільки вболівальники зрозуміють, що так не можна ставитися до жінок у спорті, але й до керівників WTA щось дійде. А якщо ні, то принаймні я буду прикладом для батьків. Тому що я в першу чергу батько, і я маю право відмовляти інших батьків від цього спорту. І я їх відмовляю, тому що це величезні витрати, це величезний стрес, це багато ризиків! Батьки повинні з самого початку знати, що, прийшовши в цей світ наодинці, вони залишаться наодинці в самому кінці, навіть якщо їм вдасться досягти вершини на цьому шляху.

У перерві між виступами Каролін була коментаторкою та експерткою, а зараз вона знову в центрі уваги як спортсменка. Ми з донькою говорили на різні теми, і ми в усьому розібралися, але в цій розмові з вами я говорю тільки як я, тобто як батько і тренер, а не як представник моєї доньки. І мушу сказати, що після її повернення у мене очі відкрилися від подиву, який же це безлад. І як багато жінок намагаються досягти успіху в цьому виді спорту. Великий респект їм усім! Раніше було краще - я це пам'ятаю. Повернувшись, я подумав, що щось змінилося, що стало набагато гірше.Ми все одно дотягнемо до кінця цього сезону, до останнього турніру Grand Slam, до Відкритого чемпіонату США, а потім залишимо все це. Ще побачимо, як складеться з Вімблдоном. Перед ним Каролін спробує зіграти якийсь турнір, можливо, нас кудись пустять. А на Вімблдоні, якщо Каролін не отримає «wild card», ми будемо грати кваліфікацію. Можливо, через цей складний шлях Каролін відкриє ворота для чесного погляду на жіночий теніс. Може, на прикладі Каролін можна буде зрозуміти, що зважитися на створення сім'ї під час кар'єри зовсім не просто? Зараз, серед інших, вагітна Петра Квітова, взагалі все більше тенісисток наважуються на це, думаючи, що раз народили і повернулися Возняцкі, Кербер чи Осака, то і вони це зроблять. Але правда в тому, що вони не знають, до чого вони повернуться. Для мене абсолютно незрозуміло, як можна так погано ставитися до гравців, які щось зробили, чогось досягли, проявили характер і, безумовно, привернули увагу вболівальників до спорту, після їхнього повернення.

"

Про участь Каролін в Олімпійських Іграх

"Ми не знаємо. Ми чекаємо. Нічого не гарантовано. Абсолютно. Звичайно, ми робимо все, що треба згідно з регламентом. Данська тенісна асоціація подає заявку на wild card, тому що у Каролін немає того рейтингу, щоб пройти кваліфікацію. Каролін подала всі документи, які вимагала асоціація, щоб мати можливість виступити в Парижі. Для неї це було головною метою її повернення. А сьогодні я не знаю, чи зможемо ми поборотися за цю медаль. Ми цього дуже хочемо, але знаємо, що все може бути інакше. Ця медаль була метою протягом багатьох років. У 2008 році в Пекіні Кароліна програла золотій медалістці Олені Дементьєвій, у 2012 році в Лондоні - Серені Вільямс, також золотій медалістці. У 2016 році в Ріо-де-Жанейро вона несла прапор Данії на церемонії відкриття, і це залишилося в пам'яті назавжди, але на турнірі вона знову зіткнулася з майбутньою медалісткою - програла Петрі Квітовій, яка взяла бронзу. Нам трохи не пощастило. Мрією Каролін було представляти свою країну і виграти олімпійську медаль, адже це важливіше за всі гроші. Але чи можливо це? Я абсолютно не знаю, й гадки не маю."Про своє рішення критикувати WTA публічно і пораду батькам

"Це коштувало мені здоров'я. Тому що це битва з вітряками. Каролін тут ні до чого, вона ставиться до цього дуже спокійно. І я відчуваю, що вона буде ображатися на мене за те, що я звернувся до вас, за те, що я хочу поговорити. Але я відчуваю, що мушу - я сидів там, гриз себе і вирішив, що мушу піти проти цього ставлення, що сезон мчить, і якщо з нами погано поводяться цього тижня і наступного, а ми кажемо, що все погано, і чекаємо з надією, що скоро станеться щось краще...Ні, я б хотів, щоб батьки прочитали цю статтю для себе і знали, за що вони змагаються, що на них може чекати. Важливо усвідомлювати, що це за вид спорту. І як ставляться до жінок. Тому що про них красиво говорять, але реальність жорстока. Люди, не слухайте, що Каролін повернулася і це прекрасно! Ні, дівчатам, які несуть відповідальність [за родину], нелегко повернутися до гри і набрати форму. Їм потрібен час. Ви можете бачити це на прикладі Кароліни, Наомі та Анжеліки. І вони ще й отримують додаткові труднощі. Я думаю, що правила і положення, які є у WTA, і амбіції цієї організації повинні бути повністю переглянуті. Я бачу зблизька, що є величезна кількість роботи, але ніхто не хоче її виконувати. Це марна трата слів.

Якщо дитина присвячує стільки часу, батьківських грошей і своєї особистої та сімейної участі у чомусь іншому, окрім спорту, я гарантую успіх. Але в тенісі, навіть якщо така дитина досягне цього успіху, врешті-решт її скинуть, як парашутиста без парашута з хмарочоса. Ось як це відбувається насправді. Я дивлюся на свою доньку і бачу, що жінка, яку колись називали «Сонечко», повернулася до тенісу з посмішкою, тому що вона завжди була щасливою, балакучою, сяючою. А повернувшись, вона зіткнулася з сірою реальністю, яка є нестерпною, з якою не можна миритися. Чому вона зіткнулася? Ну, тому що вона жінка! Так, вона жінка, у неї народились діти, вона створила родину. У неї щось було, але вона цього більше не має. Чому? Адже вона не хоче нічого за заслуги. Адже вона все одно показує хороший рівень. Ви самі кажете, що бачите, що вона все ще може грати на рівних з найкращими.


Звичайно, вона програє матчі, вона не виграє все підряд. Але хіба хтось, дивлячись на Каролін, скаже: «Навіщо вона повернулася»? Вона бореться, вона показує майстерність, і вона програє лише тому, що їй не вистачає стабільності [практики]. Але WTA цього не бачить. Тому що їм так зручніше. Тому що там ніхто не хоче працювати. Тому що ніхто там не старається хоч трохи для тих жінок, які дають їм можливість добре заробляти і добре жити. Ми не хочемо бути частиною цього, і ми скоро попрощаємось. А тих, хто мріє про кар'єру тенісиста, як батько тенісистки, я від щирого серця попереджаю.

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! 💙💛

🔔 Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

Джерело: www.sport.pl


 

Додано admin:  25/05/24 09:30  Переглядів: 3 444   Рейтинг:: 0  
0 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.