US Open. Цуренко зупиняється у чвертьфіналі

Леся Цуренко покидає змагання після матчу з Наомі Осакою.
Сетки турнира: кваліфікаціяодиночний розряд

Чвертьфінал
Леся Цуренко (Україна) - Наомі Осака (Японія, 20)

Чвертьфінал
Леся Цуренко (Україна) - Наомі Осака (Японія, 20) 1-6, 1-6

Тенісистки провели на корті менше години. Цуренко програла п'ять геймів на своїй подачі і не реалізувала три брейкпоїнта. Наомі Осака на турнірі раніше оформила два "бублика" в матчі з Олександрою Саснович, а Юлію Глушко перемогла з рахунком 6-2, 6-0.

На шляху до чвертьфіналу Цуренко обіграла Елісон ван Ейтванк (39), Каролін Возняцкі (2), Катержину Синякову (54) і Маркету Вондроушову (103). За чотири раунди українка провела на корті на 1 годину і 36 хвилини більше, ніж японка.

Перемога у чвертьфіналі дозволить Осаці стати першою японською тенісисткою в 1/2 на мейджорах з Вімблдону-1 996. Серед українських тенісисток нікому не вдавалася пробитися в півфінал на турнірах Великого Шолома. В одиночному розряді в півфіналах з наших гравців виступав тільки Андрій Медведєв: на Ролан Гаррос-1993 і 1999.

Леся Цуренко стала лише другою українкою, яка дійшла до чвертьфіналу в Нью-Йорку (також Катерина Бондаренко у 2009 році). Леся виявилася єдиною несіяною тенісисткою серед восьми учасниць чвертьфінального етапу. Цуренко могла стати 27-ю учасницею мейджора не з посіву, яка б зіграла в півфіналі з Вімблдону-2001 (перший Шолом з посівом у 32 гравця) і дев'ятою - на кортах американського Шолома.

Цуренко цьогоріч зуміла вперше в кар'єрі подолати перший раунд на всіх чотирьох мейджорах за сезон. У другому раунді українка перемогла другу ракетку світу Каролін Возняцкі - це її сьома перемога над суперницями з топ-10 в кар'єрі (усі на хардових кортах). У поточному сезоні Леся обіграла сімох гравців з топ-20. Раніше її найкращим показником було 5 перемог над топ-двадцяткою у 2015 році. Статистика матчів з японськими тенісистками: 8-2. Статистика Лесі на мейджорах: 24-28. Українка стала лише другою учасницею чвертьфіналів на мейджорах цього року з негативним балансом перемог / поразок (після Кікі Бертенс на Вімблдоні: 23-24).

Участь в 1/4 фіналу на Відкритому чемпіонаті США вже гарантувала Лесі новий рекорд в рейтингу WTA - 26-е місце. Цього року Цуренко пройшла в чвертьфінал або далі на турнірах в Хобарті (1/2), Акапулько (титул), Бірмінгемі (1/4), Цинциннаті (1/4). До US Open-2018 найкращим результатом Лесі на змаганнях Великого Шолома було четверте кола в Нью-Йорку 2016 року і цього сезону на Ролан Гаррос.

Додано Maria Melnyk:  5/09/18 20:15  Переглядів: 10 440   Рейтинг:: 0