Український теніс / WTA

Еліна Світоліна: "Після першого сету, на перерві, я просто сиділа і намагалася повернути дух боротьби, пробудити цю українську кров у собі"

Перша ракетка України Еліна Світоліна відповіла на запитання журналістів після виходу до чвертьфіналу на турнірі в Окленді
Сьогодні українська тенісисткау трьох сетах перемогла британку Емму Радукану.

- Це був надзвичайно складний матч. Думаю, два сети я відіграла дійсно добре. З рахунку 1-5 у першому сеті далі ми обидві грали добре. Я рада, що змогла зберегти стійкість і показати свій теніс у другій партії. У першому сеті я насправді відчула невелике розчарування, коли змогла зрівняти рахунок і була близька до того, щоб все ж виграти цю партію. Я стільки зусиль доклала, щоб відігратися з 1-5, а потім на тай-брейку припустилася невимушених помилок, десь трохи поквапила події.

Під час перерви, після першого сету, я просто сиділа і намагалася повернути цей дух боротьби, пробудити цю українську кров у собі (посміхається), щоб повернутися в боротьбу, щоб бути сильною. Я тренуюся і жертвую чимось не заради того, щоб у такий момент здаватися, а щоб саме такі матчі й грати. Тому я завжди, завжди підштовхую себе до боротьби. Звісно, не завжди цього достатньо, іноді суперниця просто сильніша, але все одно треба це робити. Що буде, те й буде. Тому сьогодні мені вдалося психологічно вистояти, зіграти другий сет добре, і сама Емма теж добре зіграла. Ми грали на рівних, кожна могла виграти.

Я дійсно вважаю, що рівень поєдинку був дуже високим. Я б порівняла це з матчем проти Іги Швьонтек на Вімблдоні, коли буквально кожен розіграш завершувався віннером. Тож я задоволена своїм рівнем і це справді додає мені впевненості. Звичайно, старт поєдинку сьогодні був поганим, був невдалим. Я мабуть ментально не викладалася на 100%, але й Радукану відіграла чудово, не помилялася взагалі до 1-5. Однак надалі мій теніс, якщо оцінювати його рівень, був одним із найкращих із того, що я показала за цей період після повернення.

Чи вважаю я, що міні-брейк за рахунку 1-3 у другому сеті став вирішальним? Хм... Як сказати... Я думаю, що до цього я зробила одну або дві прикрі помилки, які дозволили їй вийти вперед. І тоді я сказала собі, що занадто поспішаю. І далі я вже почала уважніше чекати на той м'яч, коли я зможу вдало атакувати. Це мене заспокоїло. Це був той момент, коли мені треба було повертатися в гру. Або зараз, або ніколи. Тому що вона вже виграла першу партію. Я просто продовжувала боротися, тому що на тай-брейку вже немає часу, коли ти можеш дозволити собі поступатися.

+

Чому третя партія так відрізнялася? Думаю, я грала так само, але Емма, можливо, була трохи засмучена або щось сталося, вона відчула якийсь біль. Тому що матч справді був важким і протриматися на одному рівні в таких умовах складно, для неї це також був перший турнір після тривалої перерви. Я була вражена її рівнем, це тільки другий матч для неї і вона зіграла насправді чудово. Добре бачити, що тенісистка такого класу, яка виграла "мейджор" і має цей досвід, що вона оговталася після всіх операцій і зараз здорова. Я впевнена, що цей матч додасть їй впевненості.

• Огляд матчу Еліна Світоліна - Емма Радукану в Окленді (ВІДЕО)

Я задоволена тим, як я відіграла ці два поєдинки. Можливо, мені не зовсім пощастило з жеребкуванням, тому що спочатку Возняцкі, тепер - Радукану... Але ці матчі дозволили мені побачити свій рівень, оцінити свій фізичний стан. Тому що після US Open усе було не так зрозуміло, я не знала, чи буду я готовою на 100%, але я бачу, що я в хорошій формі і демонструю хороший теніс. Я б не стала нарікати, що це погано, коли граєш такі матчі на старті сезону. Навпаки, я вважаю, що не знайти кращої підготовки перед Мельбурном. Тому що іноді програєш на початку року і не відчуваєш впевненості перед Відритим чемпіонатом Австралії. На цей турнір приїхало багато людей, тому справді відчуваєш тиск, проте я радію своїм перемогам і знаю, що в Мельбурні теж буде подібна атмосфера. Я не скаржуся і сприймаю все як є: якщо легше, це добре, а якщо важче, нехай буде так.

Після таких навантажень, звісно, важливо відновитися. Я роблю все необхідне, і вправи на велосипеді, і ванна з льодом. Тут також є мій фізіо, тому, можливо, на мене чекає ще якийсь масаж та інші процедури з відновлення. Це тривалий процес, тому, напевно, він завершиться вже в пізній час. Але завтра я граю ввечері, тому час у мене є. Щось ми змінимо в плані розігріву перед матчем. Боузкова - складна суперниця, дуже атлетична, тому мені треба теж бути фізично готовою. Подивимося, як воно буде, але я справді вмотивована зіграти завтра і ще раз виступити перед чудовими трибунами.

Що ще я можу сказати з приводу Марі Боузкової? Що ж, у мене були важкі матчі проти неї, дійсно складна суперниця. Треба бути готовою до затяжних розіграшів, до фізичної боротьби. Але я тут для цього і граю, для цього і тренуюся, я живу заради цих моментів. Тому треба проаналізувати цей матч, відновитися і підготуватися до наступного раунду.