Український теніс / Australian Open –
Потисла руку "нейтральній" суперниці. Сім'я Котляр, ФТУ та Мінспорту відреагували на рукостискання в матчі юніорок на Australian Open![]() 16-річна Єлизавета Котляр сьогодні дебютувала в основній сітці юніорського "мейджора", програвши росіянці Владі Мінчевій, яка виступає в "нейтральному статусі". Після завершення гри тенісистки потиснули одна одній руки біля сітки. Цей епізод одразу отримав широке висвітлення в пропагандистських ЗМІ. Російські так звані медіа давно дотримуються спільної риторики: українці ігнорують спортивну поведінку, змішують спорт із політикою, спорт має бути "за мир" тощо. Відомо, що особиста позиція більшості українських тенісистів, які виступають на міжнародних турнірах, - відмовитися від традиційного рукостискання з громадянами країн-агресорів. Таке ж ставлення до спортсменів із Росії та Білорусі підтримує і Федерація тенісу України. "Наші провідні гравці про це повідомлені та підтримують це, але завжди можуть бути помилки. Така помилка сталася сьогодні з нашим гравцем", - ідеться у пресрелізі ФТУ. Федерація пізніше зв'язалася з батьком Єлизавети Котляр. "Усе, що я збираюся сказати, це не виправдання, а спроба пояснити, чому так сталося. Лізі лише 16 років, у неї ще немає справжнього досвіду виступів на таких значних змаганнях, як турніри серії Grand Slam, вершини, як професійного, так і юнацького тенісу. Тут надзвичайна атмосфера, яка сама по собі чинить великий тиск на спортсменів. На початку кар'єри важко з таким впоратися і не нервувати. На жаль, моя донька не почувалася спокійною, емоції били через край, тому вона не повністю контролювала свою поведінку. На автоматі виконала післяматчевий ритуал - потиснула руку суперниці, не розуміла, що за сіткою стояла представниця країни, яка здійснила напад на нашу Батьківщину. Це безумовно була помилка, через яку Ліза дуже шкодує і запевняє, що ніколи більше не дозволить нічого подібного. Завжди пам'ятатиме, хто є хто. Насправді вона щира патріотка України, завжди була такою, є і залишиться в майбутньому", - прокоментував цю ситуацію Костянтин Котляр.
Виконувач обов'язків міністра молоді та спорту України Матвій Бідний також прокоментував інцидент у соцмережах. "Причини такого вчинку, а також усі обставини, ми зараз вивчаємо і пізніше дамо позицію Міністерства. Як я побачив відео, перше враження було, що росіяни спровокували нашу спортсменку. Усі, хто брав участь у великих турнірах, знають, яке напруження там відбувається, і атлети можуть стати легкою мішенню для провокацій. Тим більше, що ми бачимо, як на кожному турнірі росіяни намагаються використовувати українських атлетів для власної пропаганди. Саме це ми й побачили у виконанні російських пропагандистських медіа. Аргументів, щоб звинувачувати чи виправдовувати тенісистку, у кожного буде безліч. Але я вважаю, що перш ніж щось заявляти й ухвалювати емоційні рішення, варто детально розібратися в ситуації та почути саму Єлизавету Котляр та її батьків. Ми продовжуємо вивчати ситуацію і разом зі спортивною федерацією приймемо зважені рішення. І звісно, відкрито все прокоментуємо". Нагадаємо, що тенісні федерації та світові керівні органи не виконали першочергових рекомендацій МОК щодо відсторонення гравців із країн-агресорів, і з 2022 року вони виступали майже на всіх міжнародних змаганнях. Жодна з тенісних організацій не виконує рекомендації, які МОК випустила торік: у турах виступають як пересічні зі спортивних рот ЦСКА, так і гравці, які є членами ЦСКА, або ті, які демонстрували підтримку війни в соцмережах. На Відкритий чемпіонат Австралії цього року також приїхали тенісисти та тренери з країн-агресорів, які перед початком року отримали нагороди від власних тенісних федерацій, що також є недотриманням регламенту нейтральності, який МОК рекомендує спортивним федераціям для реалізації т.зв. "нейтрального статусу". Самі ж австралійські організатори також порушили правила нейтральності, зберігши позначення країн-агресорів в електронному варіанті сіток змагань. Портал "Великий теніс України" з перших днів повномасштабного вторгнення опікується темою відсторонення російських і білоруських гравців. На сторінках нашого сайту та соціальних мережах публікувалося безліч матеріалів про причетність російського тенісу до фінансування армії, про підтримку гравцями з країн-агресорів провоєнних публікацій (наші публікації виходили й англійською мовою). Однак тенісні структури не роблять жодних кроків до того, щоб усунути представників російського та білоруського тенісу від участі в турнірах. Ми закликаємо українських гравців відповідально ставиться до свого статусу під час участі в змаганнях. Ваше спілкування і рукостискання з представниками країн-агресорів буде використано пропагандою з метою показати "братерство народів" і тим самим відсутність необхідності будь-якого відсторонення росіян і білорусів від участі в турнірах. Така риторика звучала навіть у виступах глави МОК Томаса Баха. Наша позиція залишається незмінною: ми не висвітлюємо виступів українських гравців, які продовжують виступати в парі разом з росіянами і білорусами. Ми також категорично не підтримуємо післяматчеві рукостискання і будь-які відкриті спілкування в соціальних мережах, оскільки рано чи пізно це буде використано пропагандою проти українського спорту. Водночас, ми не прихильники необґрунтованих висновків і завжди намагаємося розібрати кожну ситуацію, почувши позицію гравця. |
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![](/templates/BigCorpBlue/images/spacer.gif)
![]() ![]() 13/07/24 19:23 here`s Johnny написав
Крейчикова берёт уже второй шлем, украинки всё никак не могут разродиться первым. Стыд и срам |
![]() ![]() 10/07/24 16:43 here`s Johnny написав
Проиграла в раздевалке уже. В принципе всё стало ясно, когда двойную подала во втором гейме. Каков вообще был план на матч? Простоять в 2ух метрах от задней линии в ожидании ошибок? Где была подача из прошлых матчей? Вторую подачу Рыбакиной не могла принять во многих случаях, когда её первую навылет практически принимали. Это ментальный блок, иначе не назвать |
![]() ![]() 8/07/24 22:59 Vit написав
Ну і коли це вона вже встигла була стати першою? 🤦🏻♂️
|
![]() ![]() 4/07/24 20:36 here`s Johnny написав
Вот Элина молодец, почти без приключений. В 3ем кругу Жабер, которой защищать финал надо, а Элине защищать полуфинал. Матч с высокими ставками |
![]() ![]() 4/07/24 16:16 here`s Johnny написав
Ужасное качество тенниса. Как говорится win ugly. Ей повезло, что у Сэвилл вообще подачи нет |
![]() ![]() 3/07/24 23:22 here`s Johnny написав
Грачёва же представляет Францию. Почему не пожать ей руку? Видимо, украинки хотят отхватить хейта от всех иностранных наблюдателей. Почему тогда Рыбакиной они пожимают руку? Объясниите?! А что тогда будет на Олимпиаде в парных матчах? Хотите скандал с французами? Никчёмная федерация тенниса Украины хотя бы раз сделала полезное дело, расписала бы, что 2x2=4, раз сами украинские теннисистки, у которых в голове 1,5 извилины, не понимают к чему это приведёт |
![]() ![]() 2/07/24 20:31 here`s Johnny написав
Калинина, Цуренко и Байндл просто приехали за чеком |
![]() ![]() 1/07/24 14:37 НікНаза написав
Может все таки Леси хватит уже мучится с этим теннисом. |
![]() ![]() 1/07/24 14:22 here`s Johnny написав
Тупо за чеком приехала. Ни одного подготовительного турнира никакого не сыграла |
![]() ![]() 25/06/24 16:32 here`s Johnny написав
Проигрывает всем подряд сейчас. Она заканчивать с теннисом что ли собралась. Прям безволие какое-то |
![]() ![]() 19/06/24 16:09 Stan The Man написав
Конечно. Она попала в квалификацию |
![]() ![]() 19/06/24 12:29 here`s Johnny написав
Там Соболева показала шортс, где она тренируется на траве. Она что всё таки поедет на Уимблдон играть квалификацию ?? |
![]() ![]() 17/06/24 14:48 here`s Johnny написав
Есть волевая победа, а есть безвольное поражение, это как раз тот случай |
![]() ![]() 16/06/24 10:14 here`s Johnny написав
Как думаешь, если бы рфияне в теннисе выступали как какие-нибудь индусы или вьетнамцы, долго ли itf, atp, wta думали об их отстранении? |
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
Коментарі 3Інформаційне повідомленняВідвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.
|
У Соболевой игра стала какой-то деревянной и это при такой же херовой подаче.
Ей надо умерить амбиции и поездить по 75k турнирчикам, рано ей на 125k и 250k замахиваться