Головне / Український теніс / Australian Open

Australian Open. Ястремська поступилася у своєму дебютному півфіналі на турнірах Grand Slam

Українська тенісистка зазнала поразки в півфіналі Відкритого чемпіонату Австралії
Australian Open - Grand Slam
Мельбурн, Австралія • 14-27 січня • хард • A$34,226,200
Чинна чемпіонка: Арина Соболенко (-)
Сітки турніру: кваліфікаціяодиночний розряд

Півфінал
Даяна Ястремська (Україна, Q) - Чжен Ціньвень (Китай, 12) 4:6, 4:6

У першому сеті Ястремська зробила ранній брейк (2-0), але відразу ж програла два гейми поспіль. У сьомому геймі китайська тенісистка зробила брейк і зуміла втримати свою перевагу до кінця партії, відігравши брейк-поїнт у восьмому геймі. Зазначимо, що за рахунку 4:3 на користь Чжен Даяна Ястремська звернулася по допомогу лікарів через проблеми з м'язами живота.

У другому сеті вже Чжен Ціньвень першою зробила брейк, у третьому геймі, але Ястремська відразу зуміла зрівняти рахунок (2-2). Китайська тенісистка ще раз взяла подачу українки в сьомому геймі і як і в першій партії втримала свою перевагу.

Обидві тенісистки вперше зіграли в півфіналі турніру Grand Slam. Чжен Ціньвень стала першою китайською тенісисткою у фіналі Відкритого чемпіонату Австралії після Лі На, яка виграла титул у Мельбурні 2014 року.

Даяна Ястремська стала найнизькорейтинговішою тенісисткою в півфіналі Відкритого чемпіонату Австралії з 2010 року і першою в 21 столітті, хто в Мельбурні дійшов до цієї стадії, стартувавши в кваліфікації. Також Даяна - перша українська тенісистка, яка зіграла в півфіналі австралійського "мейджора".

Українська тенісистка вчетверте зіграла в півфіналі на турнірах Grand Slam. Поки що нашим дівчатам не вдалося виграти жодного сету на цій стадії. Нагадаємо, що раніше тричі за вихід у фінал боролася Еліна Світоліна (Вімблдон-2019, 2023 і US Open-2019).

У фінальному поєдинку Чжен Ціньвень зіграє проти чинної чемпіонки турніру Аріни Соболенко, яка в іншому півфіналі перемогла Коко Гауфф.

За свій виступ у Мельбурні Даяна Ястремська заробила A$990,000 призових і 820 рейтингових очок. У понеділок українка вперше з квітня 2021 року повернеться в топ-30 світового рейтингу, посівши 29-те місце.