Брісбен. Світоліна зіграє у фіналі на своєму першому турнірі сезону

Брісбен, Австралія • 1-7 січня • хард • $894,700
Чинна чемпіонка: Кароліна Плішкова (Чехія)
Сітки турниру: кваліфікаціяодиночний розряд

Півфінал
Еліна Світоліна (Україна) - Кароліна Плішкова (Чехія) 7-5, 7-5

Другий рік поспіль Світоліна і Плішкова зустрілися в півфіналі турніру. У сезоні-2017 перемога залишилася за представницею Чехії, тому сьогодні нашій тенісистці вдалося взяти реванш.

Кароліна зробила два брейки на старті матчу (4-0), але наступні чотири гейми пішли в актив Еліни. Виконавши наприкінці партії ще один брейк, Світоліна завершила сет на свою користь. У другій партії з рахунком 5-2 вже лідирувала Світоліна, однак теж свою перевагу не втримала. На подвійній помилці чешки Еліна отримує можливість втретє подати на перемогу і цього разу здобуває перепустку до фіналу. Драматичним видався момент, коли судді на третьому матчболі зарахували помилку Плішкової, але після відео-повтору виявилося, що м'яч все-таки потрапив у корт.

• Для Еліни Світоліної це буде перший фінал в турі з серпня, коли наша тенісистка взяла титул на турнірі Прем'єр-5 у Канаді.
• На шляху до вирішального матчу 23-річна українка перемогла Карлу Суарес Наварро, Ану Конюх, а Йоханна Конта достроково завершила виступ у чвертьфіналі (у третьому сеті). Раніше Еліна Світоліна двічі грала в 1/2 у Брісбені.
• У матчі за головний трофей "Brisbane International" Світоліна посперечається із 88-ю ракеткою світу Олександрою Саснович з Білорусі, яка боротиметься за свій дебютний титул у WTA-турі. Виступ у Брісбені білоруска почала з кваліфікаційного етапу.
• Незалежно від результатів завтрашнього матчу Еліна Світоліна підніметься на четверту сходинку в рейтингу WTA наступного понеділка. Цей сезон українка відкривала на шостому місці, а свій кращий результат в кар'єрі показала у вересні після US Open (3 місце).
• В активі Світоліной поки немає жодного титулу серії Прем'єр. Усього Еліна виграла 9 титулів в WTA.