Головне / Український теніс / Юніори

Костюк завершує рік на другій сходинці, дебют Білокінь у Топ-40, Ваншельбойм наближається до Топ-200

Підсумки українських тенісистів в юніорському рейтингу Міжнародної тенісної Федерації

Завершилися останні у цьому році турніри ITF Juniors серед тенісистів до 18 років, тому можна підвести підсумки наших гравців в юніорському рейтингу.

Кращою юніоркою країни залишається Марта Костюк, яка займає другу позицію. 15-річна киянка стала третьою представницею України, якій вдалося завершити сезон на даній сходинці. В останній раз це була Еліна Світоліна у 2010 році, а раніше подібного досягнення домоглася Катерина Бондаренко у 2004 році.

Останній турнір у сезоні добре провела Маргарита Білокінь, яка стала фіналісткою турніру вищої категорії в США. Даний результат дозволив їй дебютувати у Топ-40, впритул наблизившись до тридцятки найсильніших тенісисток планети.

Як і в минулому році, завершила сезон перемогою Діана Ходан, вдруге поспіль стала переможницею турніру п'ятої категорії в Єгипті.

Українки в рейтингу ITF Juniors (11 грудня 2017 року)

2 (=) Марта Костюк (+21 з початку року, найвища позиція - 2 місце)
32 (+56) Маргарита Білокінь (+330 з початку року, найвища позиція - 32 місце)
52 (-4) Вікторія Дема (+155 з початку року, найвища позиція - 48 місце)
79 (-1) Анна Лагуза (+65 з початку року, найвища позиція - 52 місце)
131 (-4) Вікторія Петренко (+229 з початку року, найвища позиція - 116 місце)
146 (-4) Дарія Снігур (+390 з початку року, найвища позиція - 128 місце)
175 (-2) Поліна Губіна (+376 з початку року, найвища позиція - 171 місце)
...
267 (+1) Дарья Лопатецька (+786 з початку року, найвища позиція - 234 місце)
...
310 (-3) Діана Ходан (+783 з початку року, найвища позиція - 289 місце)
...
394 (+2) Аліна Цюрпалевич (+1196 з початку року, найвища позиція - 383 місце)
...
499 (+2) Єлизавета Скороходова (+624 з початку року, найвища позиція - 462 місце)
...
534 (=) Анна Гінка (+745 з початку року, найвища позиція - 515 місце)
...
580 (-5) Катерина Задорожна (+430 з початку року, найвища позиція - 528 місце)
...
590 (-3) Анна Мартем'янова (+326 з початку року, найвища позиція - 491 місце)
...
1698 (-4) Любов Костенко (дебют у рейтингу, найвища позиція - 1694 місце)
...
2358 (=) Катерина Рублевська (дебют у рейтингу, найвища позиція - 2358 місце)

З повним рейтингом ITF Juniors серед дівчат можете ознайомитися тут.

Минулого тижня тільки один наш тенісист виступав в основній сітці турніру: Ерік Ваншельбойм дійшов до фіналу змагань четвертої категорії у Кенії. Зазначимо, що з початку вересня 16-річний українець виграв п'ять одиночних титулів в семи зіграних фіналах.

Лідерство серед українців у віці до 18 років продовжує утримувати Нікіта Маштаков, який завершив свою юніорську кар'єру на чемпіонаті Європи цього літа, де поступився у третьому колі майбутньому фіналісту Корентену Муте. Цього року донеччанин провів три фінали на турнірах першої та другої категорії і виграв один парний титул.

Українці в рейтингу ITF Juniors (11 грудня 2017 року)

• 76 (-1) Нікіта Маштаков* (+4 з початку року, найвища позиція - 24 місце [23.01.2017])
• 106 (-1) Георгій Кравченко (+59 з початку року, найвища позиція - 65 місце [30.01.2017])
• 108 (-1) Олексій Крутих (+419 з початку року, найвища позиція - 106 місце)
• 214 (+19) Ерік Ваншельбойм (+588 з початку року, найвища позиція - 214 місце)
• 264 (-2) Павло Шумейко (+678 з початку року, найвища позиція - 248 місце)
...
• 329 (-1) Олександр Брайнін* (+169 з початку року, найвища позиція - 183 місце [08.05.2017])
...
• 332 (-1) Олексій Шестаков (+1689 з початку року, найвища позиція - 323 місце)
...
• 358 (+2) Олександр Овчаренко (+2120 з початку року, найвища позиція - 356 місце)
...
• 473 (+3) Володимир Малахов (+338 з початку року, найвища позиція - 447 місце)
...
• 589 (+1) Ілля Білобородько (+396 з початку року, найвища позиція - 546 місце)
...
• 694 (-1) Дмитро Єременко (дебют в рейтингу, найвища позиція - 669 місце)
...
• 1039 (-5) Даніїл Стрельченко (дебют в рейтингу, найвища позиція - 989 місце)
...
• 1066 (-5) Анатолій Волошин (дебют в рейтингу, найвища позиція - 962 місце)
...
• 1424 (=) Святослав Ільницький (дебют в рейтингу, найвища позиція - 1384 місце)