Реєстрація    Увійти
Авторизація
Світовий теніс / Ролан Гаррос

Арина Соболенко: "Ніхто з нормальних людей ніколи не буде підтримувати війну. Чому ми повинні голосно заявляти і говорити такі речі"

Друга ракетка світу поспілкувалася з журналістами після перемоги в першому колі Ролан Гаррос
Арина Соболенко: "Ніхто з нормальних людей ніколи не буде підтримувати війну. Чому ми повинні голосно заявляти і говорити такі речі"
У своєму стартовому матчі на турнірі в Парижі Соболенко обіграла українку Марту Костюк.

"Це був емоційно важкий матч через те, що я грала з українкою? По-перше, через те, що це перший матч на турнірі, а по-друге, тому що я грала проти українки. Ти ніколи не знаєш, що може трапитись, чи будуть люди мене підтримувати чи ні. Я переживала, що глядачі будуть налаштовані проти мене. І мені не дуже подобається грати, коли глядачі настільки налаштовані проти. Тож я за це переживала. Тому старт матч видався емоційним. Але далі я увійшла в гру, почала грати в теніс и фокусуватись на собі замість того, щоб думати про інші речі. Я надзвичайно щаслива, що одержала цю перемогу. В перших геймах у мене не все працювало добре, але я задоволена, що змогла пройти далі.

Як мені вдалося заграти краще після 2:3? Це магія. Це було важке перше коло, особливо після важкої поразки в Римі. Я знаю, що тоді я була просто втомлена, але все одно цей матч залишається в голові. Емоційно я трохи нервувала на початку. Просто намагалася продовжувати боротись, знайти свій ритм, адаптуватись до корту.

Щодо завершення матчу і реакції глядачів, я не могла зрозуміти, що відбувається. Тому що ми знаємо, що українські дівчата не тиснуть нам руку, тож для нас це не несподіванка, але глядачі, ймовірно, сьогодні були здивовані. Вони побачили в цьому зневагу до мене як до гравця, тому вони освистали її. Але спочатку я подумала, що це освистали мене. Я була трохи спантеличена, тобто, що мені робити? Я звернулась до своєї команди, пересвідчилась, що я все правильно зрозуміла. Тоді я наче зрозуміла, що відбувається, і тоді я подякувала глядачам, і мені було наче соромно за те, що я спочатку зробила".

>>> Огляд матчу Марта Костюк - Арина Соболенко на Ролан Гаррос (ВІДЕО)

- Після Ролан Гаррос ви можете стати першою ракеткою світу. В такому статусі ви повинні бути прикладом для наслідування. Я гадаю, що ви вже є рольовою моделлю для багатьох людей у світі, тенісистів. Ситуація з українськими гравцями показує, що ви перекручуєте, кажучи, що вони вас не навидять, хоча вони самі такого не казали. Єдине, що прагнуть знати українські гравці, чи ви засуджуєте війну чи ви її підтримуєте. Ви уникаєте цього запитання. Ми чуємо різні відповіді. Ви кажете, що це політика, хоча запущені з Білорусі ракети не обирають, ви політик чи тенісистка. Який ваш меседж світові? Як можна владнати [справу] з українками, щоб слово "ненависть" не вживалось чи щось таке?

- По-перше, я не кажу, що вони кажуть, що ненавидять мене. Послухайте. Коли мене запитують про українських гравців, то це такі запитання типу "Чи знаєте ви, що вони вас ненавидять?". Не особисто чи у політичному сенсі, вони ось так запитують. Тож я відповідаю на запитання, що якщо вони мене ненавидять, то я нічого подібного не відчуваю.Щодо ситуації з війною, то я вже казала багато, багато разів: ніхто в цьому світі, російські спортсмени або білоруські спортсмени, не підтримують війну. Ніхто. Як ми можемо підтримувати війну? Ніхто, нормальні люди ніколи не будуть її підтримувати.

Чому ми повинні голосно заявляти і казати такі речі… це ж неначе один плюс один дорівнює два. Звичайно, ми не підтримуємо війну. Якби я могла якось вплинути на війну, якби я могла типу зупинити її, ми б це зробили. Але не жаль, це не в наших руках. Це щодо українців.

+

Друге, щодо статусу першої ракетки і який мій посил? Добре, давайте повернемось до країни. Я з маленької країни, з Білорусі, я працювала дуже невтомно, щоб дійти до цього рівня. Це мій меседж молодим спортсменам з маленьких країн, в яких немає достатньо грошей, що вони можуть досягти успіху в цьому спорті. Що вони повинні тяжко працювати і вірити в себе, що вони можуть робити все, що забажають. Це мій основний меседж як першої ракетки світу.

Я не знаю, чи я рольова модель чи ні для багатьох людей. Як я вже казала, будуть люди, яким я не буду подобатись, як і будуть люди, яким я буду подобатись. Я зосереджуюсь на тих, кому я подобаюсь, хто бажає мені всього найкращого. Я хочу показати свій найкращий теніс. Я хочу, щоб люди насолоджувались моїми тенісними матчами. Ось такий мій меседж – нести радість людям.

- Чи можу я також запитати вас з приводу того, що після матчу не потисли руки. Ви сказали, що ви подумали, що глядачі бачать це як зневагу. Чи ви вважаєте, що це зневага? Чи вважаєте ви, що вони заслуговують на обурливу реакцію трибун?

- Я так не вважаю. Я розумію, чому вони не тиснуть нам руки. Я можу собі уявити, якщо вони потиснуть нам руки, що розпочнеться для них, з українського боку. Тому я розумію це. І я розумію, що в цьому немає нічого особистого. Ось і все. Я гадаю, що можливо… ні, не можливо. Я гадаю, що вони не заслуговують, щоб йти з корту ось так [під свист трибун].

>>> Глядачі освистали Костюк після її матчу проти Соболенко на Ролан Гаррос (ВІДЕО)

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! ??

? Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

Джерело: btu.org.ua

Фото: Getty Images.
 

Додано HomeAlone:  28/05/23 17:15  Переглядів: 6 366   Рейтинг:: -1  
0 1
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.