Реєстрація    Увійти
Авторизація
Світовий теніс / WTA

Сімона Халеп про свою дискваліфікацію на чотири роки: "Це стало для мене катастрофою, я не очікувала чогось подібного"

Румунська тенісистка Сімона Халеп і її адвокат в інтерв’ю Front Office Sports розповіли про перебіг її справи щодо вживання допінгу.
Сімона Халеп про свою дискваліфікацію на чотири роки: "Це стало для мене катастрофою, я не очікувала чогось подібного"
«Я почувалася впевнено після слухання, тому що було так багато речей, які не мали сенсу і були несправедливими», - прокоментувала тенісистка засідання незалежного трибуналу, який у підсумку призначив їй чотирирічний термін дискваліфікації.

«Коли я отримала рішення, я була в повному шоці. Ми знайшли [причину] забруднення, при цьому моя кров була абсолютно нормальною. Вони не знайшли нічого поганого в моїй крові. Це божевілля, що вони прийняли таке рішення враховуюче все це [що, представила її юридична команда]. Вони судили мене за [можливими] сценаріями. Немає жодних доказів. Це просто божевілля. Психологічно це [термін дискваліфікації] стало для мене катастрофою, тому що я не очікувала чогось подібного. Я завжди була обережною з тим, що вводила в свій організм, і ніколи нічого не приймала, не перевіривши. Тож це шок».

На початку року юридична команда Халеп успішно визначила джерело позитивного результату: речовина (роксадустат) була виявлена в харчовій добавці, яку вона почала приймати за рекомендацією свого фізіотерапевта в Академії Патріка Муратоглу до того, як отримала позитивний тест на Відкритому чемпіонаті США у 2022 році.

«Це порушення, але ми сказали, що покарання повинно бути дуже мінімальним», - стверджує Говард Джейкобс, адвокат Халеп.

+

Як пояснює Джейкобс, в ITIA повинні були скликати трибунал у лютому, до того, як слухання було відкладено. Пізніше розслідування вийшло за рамки позитивного аналізу сечі на роксадустат від 29 серпня 2022 року. Біологічний паспорт Халеп (де збирається кров спортсменів і аналізуються маркери, які можуть сигналізувати про вживання допінгу) призвів до другого звинувачення з боку ITIA. З 51 зразка, проаналізованого з серпня 2013 року, було відмічено зразок Халеп, взятий у вересні 2022 року. Джейкобс стверджував, що показники, виявлені в цій пробі, узгоджуються з іншими тестами, які не були відмічені. У грудні двоє з трьох зовнішніх експертів визнали дані біологічного паспорта "підозрілими", проте це рішення не призвело б до повторного звинувачення Халеп з боку ITIA. Однак, за словами адвоката, на той час, ймовірно, експерти не знали, що це був саме біологічний паспорт Халеп, оскільки експертизи мають бути анонімними.

«Потім [ITIA] надала їм додаткову інформацію, зокрема про те, що наприкінці серпня 2022 року у цієї тенісистки був позитивний тест на роксадустат, що було вкрай ненормально, - каже Джейкобс. - Вони всі дуже залучені в боротьбу з допінгом. Вони вже й так знали, що це саме тенісистка, судячи з її графіку спортивних змагань. Їм не потрібно було називати її ім'я, адже було добре відомо, що у Сімони був позитивний результат на роксадустат, оскільки її тимчасове відсторонення в жовтні було широко висвітлено».

Кожен з трьох зовнішніх експертів підтвердив на слуханнях, що коли їм повідомили, що у гравця був позитивний результат на роксадустат, вони одразу зрозуміли, що біологічний паспорт належить Сімоні Халеп. Дізнавшись її особу, двоє з трьох експертів змінили свої висновки зі статусу «підозрілий» на «ймовірне вживання допінгу» на початку цього року, згідно з висновками, оприлюдненими ITIA в середу. Разом із третім експертом, який із самого спочатку вирішив, що Халеп «ймовірно вживала допінг».

Трибунал, який взяв до уваги інформацію від трьох експертів у визначенні покарання, «висловив незручність» тим, що двоє експертів, які змінили свою думку, знали, що це була Халеп. Проте трибунал прийняв твердження від групи експертів, що це жодним чином не вплинуло на їхні висновки.

Адвокат румунки Говард Джейкобс зазначив, що «час, коли [експертна група] змінила висновок з "підозрілого" на "ймовірний допінг", досить добре збігається з тим, коли ми попередили ITIA і трибунал про те, що йдеться про забруднену добавку».

На червневому слуханні група експертів Халеп представила докази щодо добавки Keto MCT (кето-олія), яку Халеп вживала до того, як її аналіз сечі дав позитивний результат. Лабораторія, яка проаналізувала додаткові запечатані добавки з того ж номера партії, виявила роксадустат, який не був вказаний як один з інгредієнтів. Доброволець вживав добавку відповідно до інструкції, і в його зразках сечі був виявлений роксадустат. Зразок волосся, взятий у Халеп, виявив невеликі сліди роксадустату, але не в достатньо високих дозах, які б призвели до будь-яких ефектів, що підвищують працездатність.

«Було дуже добре з'ясувати, звідки взявся [роксадустат], тому що це дуже важко, коли ти не знаєш, що відбувається», - сказала Халеп. З огляду на те, що 26 серпня 2022 року Халеп отримала негативний результат на роксадустат, а через три дні - позитивний, експерти дійшли висновку, що з огляду на дуже низький рівень концентрації роксадустату, виявлений у зразку сечі від 29 серпня 2022 року, він не міг бути спричинений прийомом дози роксадустату, що підвищує працездатність спортсменки.

Халеп також зазначила, що, знаючи те, що вона дізналася про роксадустат, вона б уникала його - і не тільки тому, що він був заборонений. За словами тенісистки, це загострило б проблему зі щитовидною залозою, з якою вона мала справу протягом багатьох років, і через що вона приймає схвалені ліки.
«Мені не було сенсу приймати його, - сказала Халеп. - Це спрацювало б проти мене. Це б мені не допомогло».

Коментуючи дивний твіт Серени Вільямс, Сімона сказала, що «кожен має право судити мене, тому що трибунал вирішив, що я сама винна. Хтось сказав мені сьогодні, що ті гравці, які ненавидять мене, роблять це через те, що я їх перемогла».

У своїй заяві Халеп сказала, що має намір подати судовий позов проти виробника добавок. Джейкобс відмовився оприлюднити назву добавки або ім'я виробника. Адвокат тенісистки готує апеляцію до Спортивного арбітражного суду (CAS), який має право скасувати рішення трибуналу ITIA або пом'якшити покарання. Раніше Джейкобс представляв інтереси багатьох спортсменів в CAS, в тому числі Марії Шарапової. Говард Джейкобс сподівається, що CAS винесе рішення до Відкритого чемпіонату Австралії-2024.

Тим часом Сімона Халеп продовжує тренуватися, хоча здебільшого поза кортом. «На тенісі важко зосередитися. Мені потрібно залишатися здоровою. Це емоційно [перебування на тенісному корті]. Коли ви виснажені емоційно, ви можете постраждати фізично. Я намагаюся вберегти себе, тому буду продовжувати ходити в спортзал, щоб залишатися у формі».

Друзі, проект "Великий теніс України" просить вашої підтримки!
Наш ресурс за весь час свого існування ніколи не мав спонсорів і існував тільки за рахунок реклами.
Зараз ми дуже хочемо зберегти наш проект і продовжувати розвиватися після нашої перемоги!
Підтримайте наш сайт будь-якою доступною для вас сумою ЗА ПОСИЛАННЯМ. Це займе рівно одну хвилину для вас і допоможе нам вижити, щоб продовжувати радувати вас новинами зі світу тенісу.
Дякуємо, що залишаєтеся з нами.
Все буде Україна! 💙💛

🔔 Читайте новини БТУ в соцмережах: FacebookTelegramInstagramYouTubeTwitterViber

 

Додано admin:  18/09/23 23:10  Переглядів: 3 524   Рейтинг:: 0  
0 0
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.